تصاویری از جشنواره نور در شهر برلین

14/06/1400 12:51:00 ق.ظ

جشنواره نور برلین امسال با موضوع «ساختن آینده» از روز جمعه سوم سپتامبر برای هفدهمین بار در پایتخت آلمان برپا شده و تا سیزدهم ماه جاری به صورت رایگان میزبان بازدیدکنندگان است.

جشنواره نور برلین امسال با موضوع «ساختن آینده» از روز جمعه سوم سپتامبر برای هفدهمین بار در پایتخت آلمان برپا شده و تا سیزدهم ماه جاری به صورت رایگان میزبان بازدیدکنندگان است. شهر برلین این روزها به مناسبت برپایی جشنواره نور جلوه‌ای تازه به خود گرفته است. این جشنواره به یک رویداد فرهنگی مهم در برلین تبدیل شده که هر سال شمار زیادی گردشگر را از داخل و خارج آلمان به پایتخت این کشور می‌کشاند.

شهر برلین این روزها به مناسبت برپایی جشنواره نور جلوه‌ای تازه به خود گرفته است. این جشنواره به یک رویداد فرهنگی مهم در برلین تبدیل شده که هر سال شمار زیادی گردشگر را از داخل و خارج آلمان به پایتخت این کشور می‌کشاند.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

اردوغان از سرخوشی آواز خواند!

اردوغان با آواز خوانی پیروزی خود در انتخابات را جشن گرفت. ادامه مطلب >>

تصاویری از تخلیه پناهجویان افغان و آفریقایی از چادرهایشان در پاریسحدود ۵۰۰ پناهجو از روز چهارشنبه در مقابل ساختمان فرمانداری «ایل دو فرانس» چادر زده بودند تا از مقامات فرمانداری بخواهند به وضعیت اسکان آنها رسیدگی کنند. شمار این پناهجویان و افراد بی‌خانمان طی روزهای بعد به هزار نفر افزایش یافته بود.

بازداشت یکی از فرماندهان برجسته حوثی‌ در یمن هنگام بازگشت از ایرانمنابع امنیتی دولت قانونی یمن، روز شنبه، 4 سپتامبر اعلام کردند، نیروهای امنیت مرزی این کشور هفته گذشته « حسنعلی یحیی العماد» یکی از فرمادهان حوثی و بندازیدش برای همیشه تو زندان و کلید زندان را هم بندازید دور! مرگ_بر_کلیت_و_تمامیت_جمهوری_اسلامی نه_به_جمهوری_اسلامی

بیش از ۱۰۰ اثر باستانی به جا مانده از تمدن‌های بین‌النهرین در نروژ توقیف شدپلیس نروژ این آثار باستانی را در جریان تفتیش منزل یک مجموعه‌دار در جنوب شرقی این کشور کشف کرد. مقامات عراق پیش از این درخواست استرداد این اشیاء باستانی را به وزارت فرهنگ نروژ ارائه کرده بودند. لاشیای دزد اینا ر میگیرن موزه میکنن پول از خود احمق ما در بیارن شاشیدم تو اسکاندیناوی

نارضایتی از مدیریت بحران کرونا در ژاپن؛ نخست‌وزیر از قدرت کنار می‌رودمنتقدان دولت ژاپن بر این باور هستند که واکنش مقامات این کشور به شیوع بیماری «کووید ۱۹» کُند و نامتناسب بود. برگزاری مسابقات المپیک توکیو با وجود مخالفت افکار عمومی نیز بر ارزیابی رای‌دهندگان از عملکرد دولت تاثیر منفی گذاشته است.

احتمال از سرگیری مذاکرات برجامی در اواخر ماه سپتامبرخبرگزاری بلومبرگ از احتمال از سرگیری مذاکرات احیای برجام در حاشیه کنفرانس عمومی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی خبر داد.

مقاومت در برابر طالبان، از پنجشیر تا خیابانهای هرات، صفحه دو آخر هفتهصفحه۲ آخرهفته، جبهه در پنجشیر، تظاهرات در هرات. آیا مقاومت مقابل طالبان نتیجه‌ می‌دهد؟ فهیم دشتی، سخنگوی جبهه ملی مقاومت: ما دنبال گرفتن کرسی در حکومت طالبان نیستیم، دنبال حل ریشه‌ای مشکل از طریق گفت‌وگو هستیم، اما آنها جنگ کردند. SavePanjshir StayWithPanjshir بروبه جهنم چندروزمنتظرت بودند نیروهای مقاومت ملی شجاعانه و قهرمانانه علیه طالبان اجیر پاکستان می‌جنگند. طالبان میخواهند افغانستان مستعمره پاکستان گردد.