تصاویر درویشان گنابادی به جای اشرار؛ توجیه دست‌اندرکاران سریال هم‌گناه چیست؟

05/08/2020 06:22:00 ب.ظ

دراویش_گنابادی, هم‌گناه

انتشار دوباره تصاویر کارتکس زندان چند تن از دراویش_گنابادی در قسمت ۱۹ سریال « هم‌گناه »، اعتراض دراویش را به همراه داشته است. از تصاویر این درویشان هم‌چون تصاویر اشرار و مجرمان خطرناک تحت تعقیب، استفاده شده است. اطلاع_رسانی گزارش ShahedAlavi 👇

عکس‌ها همه عوض و اسامی هم پاک شده‌اند و افرادی که در تصویر دیده می‌شوند، همه همکاران خود او هستند که با ویژوال تصویری جایگزین تصاویر پیشین شده‌اند.اما مقایسه تصاویر این دو پلان در قسمت‌های دوم و نوزدهم نشان می‌دهد این ادعا نادرست است و تنها کاری که روی این تصاویر انجام شده، همان حذف اسامی فارسی تایپ شده روی عکس‌ها، جابه‌جا کردن ترتیب چسباندن آن‌ها به تابلوی داخل اتاق و کم‌رنگ‌تر شدن لوگوهای «ایران‌وایر» روی آن‌ها بوده است.

یکی از درویشانی که در جریان سرکوب اعتراضات گلستان هفتم بازداشت شد و اکنون آزاد شده است، به «ایران‌وایر» می‌گوید وقتی در رسانه‌های رسمی و غیررسمی از زبان آد‌م‌های به ظاهر موجه اصلاح‌طلب، آن‌ها را «درویش داعشی» نامیدند، عملا به هر نوع رفتاری علیه آن‌ها چراغ سبز داده شد: «من معتقدم این دیگر اشتباه نیست. بار نخست چشمان آن‌ها کور شده بود و نام برادران ما را زیر آن عکس‌ها ندیدند، این بار چه‌طور؟ آن‌چه این بار رُخ داده، نه یک اشتباه که تبه‌کاری است. وقتی در رسانه‌ها به ما گفتند درویش داعشی، راه را برای چنین تبه‌کاری‌های هنرمندانه‌ای علیه ما گشودند.»

ادامه مطلب:
ایران وایر »

شرق

🔺در نشست اساتید دانشگاه تهران چه گذشت؟ 🔹محمدجواد ظریف، علی مطهری، ابراهیم متقی، حدادعادل، محمود نیلی احمدآبادی، تقی آزاد ارمکی، صادق زیباکلام و پیروز حناچی در این نشست سخنرانی کردند. @sharghdaily sharghdaily.com ادامه مطلب >>

عیدی رهبر معظم انقلاب به مردم بشاگرد /یخچال‌های اهدایی به مناطق محروم رسید+تصاویر- اخبار هرمزگان - اخبار استانها تسنیم - Tasnimگروه استان‌ها ـ با عنایت ویژه مقام معظم رهبری به مناطق محروم استان هرمزگان خصوصا شهرستان بشاگرد، تعداد 350 دستگاه یخچال اهدایی از جانب معظم له به خانواده‌های بشاگردی اهدا شد.

چهار تکیه کلام طبقه متوسط که ثروتمندان هرگز به زبان نمی‌آورند چیست؟اگر در جملاتی که بر زبان دوستان ثروتمند و افراد طبقه متوسط اقتصادی رانده می‌شود دقت کنید، تفاوت‌هایی را تشخیص می‌دهید که راز فاصله ثروت آنها از یکدیگر نیز در همین تفاوت‌ها نهفته است.

اگر صد سریال بسازند و درباره حراج بد بگویند، در نهایت به نفع حراج کار کرده‌اندبه گفته یک اقتصاددان فرهنگ، هنرمندان می‌خواهند به شهرت، شناخته‌شدگی (در بین هنرمندان مهم) و نهایتاً پول برسند، اما واقعیت این است که دنیای هنر بسیاری از این افراد را بازنده نگه می‌دارد؛ یعنی سازوکار اجتماع به گونه‌ای است که اگر هنرمندان زیادی بازنده (فقیر) نباشند، آن تعداد اندک دیده نمی‌شوند.

عیدی رهبر معظم انقلاب به مردم بشاگرد /یخچال‌های اهدایی به مناطق محروم رسید+تصاویر- اخبار هرمزگان - اخبار استانها تسنیم - Tasnimگروه استان‌ها ـ با عنایت ویژه مقام معظم رهبری به مناطق محروم استان هرمزگان خصوصا شهرستان بشاگرد، تعداد 350 دستگاه یخچال اهدایی از جانب معظم له به خانواده‌های بشاگردی اهدا شد.

قوانین اعدام در ایران چیست؟ - BBC News فارسیمجازات اعدام در اغلب کشورهای جهان لغو شده و دیگر به اجرا گذاشته نمی شود. اما در میان برخی از کشورهایی که اعدام هنوز انجام می شود، ایران یکی از سه رکوردداران بزرگ است.

اولین «سالنامه مهاجرتی ایران»: استفاده از روش‌ چین برای توجیه فرار مغزها

است عکس‌ها همه عوض و اسامی هم پاک شده‌اند و افرادی که در تصویر دیده می‌شوند، همه همکاران خود او هستند که با ویژوال تصویری جایگزین تصاویر پیشین شده‌اند.از بندرعباس ، روابط عمومی منطقه یکم ندسا اعلام کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی به مناسبت فرا رسیدن دهه پر نور ولایت و عید سعید غدیرخم، تعداد 350 دستگاه یخچال را به مردم بشاگرد اهدا کردند.تفاوت‌هایی که بسیاری از افراد طبقه متوسط اقتصادی جهان را دچار نگرش منفی به پول و ثروت زیاد کرده یا آنها را از تصاحب آن ناامید کرده است..

اما مقایسه تصاویر این دو پلان در قسمت‌های دوم و نوزدهم نشان می‌دهد این ادعا نادرست است و تنها کاری که روی این تصاویر انجام شده، همان حذف اسامی فارسی تایپ شده روی عکس‌ها، جابه‌جا کردن ترتیب چسباندن آن‌ها به تابلوی داخل اتاق و کم‌رنگ‌تر شدن لوگوهای «ایران‌وایر» روی آن‌ها بوده است. یکی از درویشانی که در جریان سرکوب اعتراضات گلستان هفتم بازداشت شد و اکنون آزاد شده است، به «ایران‌وایر» می‌گوید وقتی در رسانه‌های رسمی و غیررسمی از زبان آد‌م‌های به ظاهر موجه اصلاح‌طلب، آن‌ها را «درویش داعشی» نامیدند، عملا به هر نوع رفتاری علیه آن‌ها چراغ سبز داده شد: «من معتقدم این دیگر اشتباه نیست. بار نخست چشمان آن‌ها کور شده بود و نام برادران ما را زیر آن عکس‌ها ندیدند، این بار چه‌طور؟ آن‌چه این بار رُخ داده، نه یک اشتباه که تبه‌کاری است. اما در مقابل، یک کارآفرین اگر به ایده خود ایمان داشته باشد، ریسک استقراض، دریافت وام و جذب سرمایه‌گذار را به جان می‌خرد تا ایده خود را عملی کند و به سوددهی برسانند. وقتی در رسانه‌ها به ما گفتند درویش داعشی، راه را برای چنین تبه‌کاری‌های هنرمندانه‌ای علیه ما گشودند.» پوریا نوری که این بار هم به انتشار این تصاویر واکنش نشان داد، در توییترش نوشت افرادی که در این سریال از عکس آن‌ها استفاده شده است، همگی اکنون از زندان آزاد شده‌اند و این حق را هم دارند که از عوامل این سریال شکایت کنند اما آیا شکایت آن‌ها به جایی می‌رسد؟ «ابراهیم الله‌بخشی»، یکی دیگر از کسانی که پس از سرکوب درویشان در گلستان هفتم بازداشت شده بود، در واکنش به انتشار دوباره این تصاویر، ضمن اشاره به این‌ که این دومین باری است که مصطفی کیایی در سریال هم‌گناه از عکس درویشان زندانی به‌عنوان «مجرم خطرناک» استفاده کرده است، از فعالان حقوق بشر خواست سکوت نکنند و مانع پایمال‌شدن حقوق شهروندی زندانیان سیاسی و . مگر فرامرز پیل آرام یا سیراک ملکونیان چند اثر باقی گذاشته‌اند؟ این آثار بعد از چند سال به خاطر تقاضای بالای مجموعه‌دارها و ارزشمندی کارها در مجموعه‌های شخصی می‌مانند و کمتر برای خرید و فروش بیرون می‌آیند مگر اینکه کسی بورس‌باز باشد و بخواهد تند تند بخرد و بفروشد که آن هم به ضرر حراج است.