تصاویر درویشان گنابادی به جای اشرار؛ توجیه دست‌اندرکاران سریال هم‌گناه چیست؟

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 58 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 26%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

انتشار دوباره تصاویر کارتکس زندان چند تن از دراویش_گنابادی در قسمت ۱۹ سریال «هم‌گناه»، اعتراض دراویش را به همراه داشته است. از تصاویر این درویشان هم‌چون تصاویر اشرار و مجرمان خطرناک تحت تعقیب، استفاده شده است. اطلاع_رسانی گزارش ShahedAlavi 👇

عکس‌ها همه عوض و اسامی هم پاک شده‌اند و افرادی که در تصویر دیده می‌شوند، همه همکاران خود او هستند که با ویژوال تصویری جایگزین تصاویر پیشین شده‌اند.

اما مقایسه تصاویر این دو پلان در قسمت‌های دوم و نوزدهم نشان می‌دهد این ادعا نادرست است و تنها کاری که روی این تصاویر انجام شده، همان حذف اسامی فارسی تایپ شده روی عکس‌ها، جابه‌جا کردن ترتیب چسباندن آن‌ها به تابلوی داخل اتاق و کم‌رنگ‌تر شدن لوگوهای «ایران‌وایر» روی آن‌ها بوده است. یکی از درویشانی که در جریان سرکوب اعتراضات گلستان هفتم بازداشت شد و اکنون آزاد شده است، به «ایران‌وایر» می‌گوید وقتی در رسانه‌های رسمی و غیررسمی از زبان آد‌م‌های به ظاهر موجه اصلاح‌طلب، آن‌ها را «درویش داعشی» نامیدند، عملا به هر نوع رفتاری علیه آن‌ها چراغ سبز داده شد: «من معتقدم این دیگر اشتباه نیست. بار نخست چشمان آن‌ها کور شده بود و نام برادران ما را زیر آن عکس‌ها ندیدند، این بار چه‌طور؟ آن‌چه این بار رُخ داده، نه یک اشتباه که تبه‌کاری است.

«ابراهیم الله‌بخشی»، یکی دیگر از کسانی که پس از سرکوب درویشان در گلستان هفتم بازداشت شده بود، در واکنش به انتشار دوباره این تصاویر، ضمن اشاره به این‌ که این دومین باری است که مصطفی کیایی در سریال هم‌گناه از عکس درویشان زندانی به‌عنوان «مجرم خطرناک» استفاده کرده است، از فعالان حقوق بشر خواست سکوت نکنند و مانع پایمال‌شدن حقوق شهروندی زندانیان سیاسی و

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

عیدی رهبر معظم انقلاب به مردم بشاگرد /یخچال‌های اهدایی به مناطق محروم رسید+تصاویر- اخبار هرمزگان - اخبار استانها تسنیم - Tasnimگروه استان‌ها ـ با عنایت ویژه مقام معظم رهبری به مناطق محروم استان هرمزگان خصوصا شهرستان بشاگرد، تعداد 350 دستگاه یخچال اهدایی از جانب معظم له به خانواده‌های بشاگردی اهدا شد.
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

چهار تکیه کلام طبقه متوسط که ثروتمندان هرگز به زبان نمی‌آورند چیست؟اگر در جملاتی که بر زبان دوستان ثروتمند و افراد طبقه متوسط اقتصادی رانده می‌شود دقت کنید، تفاوت‌هایی را تشخیص می‌دهید که راز فاصله ثروت آنها از یکدیگر نیز در همین تفاوت‌ها نهفته است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

اگر صد سریال بسازند و درباره حراج بد بگویند، در نهایت به نفع حراج کار کرده‌اندبه گفته یک اقتصاددان فرهنگ، هنرمندان می‌خواهند به شهرت، شناخته‌شدگی (در بین هنرمندان مهم) و نهایتاً پول برسند، اما واقعیت این است که دنیای هنر بسیاری از این افراد را بازنده نگه می‌دارد؛ یعنی سازوکار اجتماع به گونه‌ای است که اگر هنرمندان زیادی بازنده (فقیر) نباشند، آن تعداد اندک دیده نمی‌شوند.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

عیدی رهبر معظم انقلاب به مردم بشاگرد /یخچال‌های اهدایی به مناطق محروم رسید+تصاویر- اخبار هرمزگان - اخبار استانها تسنیم - Tasnimگروه استان‌ها ـ با عنایت ویژه مقام معظم رهبری به مناطق محروم استان هرمزگان خصوصا شهرستان بشاگرد، تعداد 350 دستگاه یخچال اهدایی از جانب معظم له به خانواده‌های بشاگردی اهدا شد.
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

قوانین اعدام در ایران چیست؟ - BBC News فارسیمجازات اعدام در اغلب کشورهای جهان لغو شده و دیگر به اجرا گذاشته نمی شود. اما در میان برخی از کشورهایی که اعدام هنوز انجام می شود، ایران یکی از سه رکوردداران بزرگ است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

اولین «سالنامه مهاجرتی ایران»: استفاده از روش‌ چین برای توجیه فرار مغزها
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »