تصاویر ماهواره‌ای آدریان دریا را در نزدیکی بندر طرطوس سوریه نشان می‌دهد

16/06/1398 10:32 ق.ظ

تصاویر ماهواره‌ای از نفتکش جنجالی ایرانی آدریان_دریا۱، این شناور را در فاصله۲ مایلی دریایی بندر طرطوس سوریه نشان میدهد.

شرکت آمریکایی توسعه فناوری فضایی ماکسار روز شنبه ۱۶ شهریور اعلام کرد تصاویر ماهواره‌ای از نفتکش جنجالی ایرانی آدریان دریا۱، ا تصاویر ارسالی شرکت ماکسار نشان می‌دهد که آدریان دریا۱ روز جمعه ششم سپتامبر به فاصله ۳/۷ کیلومتری بندر طرطوس لنگر انداخته است.

بنا به گفته سامانه رفینیتیو که داده‌های مربوط به عبور و مرور کشتی‌ها را ثبت می‌کند، آدریان دریا ۱برای ناشناس ماندن، از سه‌شنبه هفته قبل، ترانسپوندر خود را خاموش کرده است.

طبق اطلاعات رفینیتیو، موقعیت این نفتکش آخرین بار روز دوشنبه هنگام حرکت بین قبرس و سوریه ثبت شده است. آدریان دریا ۱پیشتر در ماه ژوئیه با نام گریس ۱هنگام حمل نفت خام به مقصد سوریه به سبب نقض تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه سوریه در تنگه جبل‌الطارق توقیف شد. این نفتکش پس از چند هفته و تعهد جمهوری اسلامی ایران مبنی بر عدم ارسال محموله دو میلیون بشکه‌ای به سوریه آزاد شد و از آن زمان تاکنون کشورهای مختلف با پهلوگیری این نفتکش در بنادر خود مخالفت کرده‌اند.

دولت ایران قبلا اعلام کرده بود که محموله ۱۳۰ میلیون دلاری آدریان دریا فروش رفته است. به نوشته خبرگزاری آسوشیتد پرس، برایان هوک، مسئول گروه اقدام ایران در وزارت امور خارجه آمریکا، به ناخداهای نفتکش‌های حامل نفت ایران با ارسال پیام نسبت به عواقب حمل نفت ایران هشدار داده است. headtopics.com

ادامه مطلب:
IranIntl »

دروغ جدید بی‌بی‌سی فارسی این بار برای حجت‌الاسلام ناطق‌نوری +تصاویر- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnim«دروغ جدید بی‌بی‌سی فارسی این بار برای حجت‌الاسلام ناطق‌نوری» بی‌بی‌سی ادعا کرده است که حجت‌الاسلام ناطق نوری دیگر به جلسات مجمع تشخیص نمی‌رود؛ اما تصاویر منتشر شده از آخرین جلسه مجمع نشان می‌دهد که ادعای این رسانه انگلیسی دروغ است

گرین‌بلات: تصاویر تاسیسات موشکی حزب‌الله گواهی بر خطر ایران و نیروهای نیابتی‌اش برای اسرائیل استگرین‌بلات: تصاویر تاسیسات موشکی حز‌ب‌الله گواهی بر خطر ایران و نیروهای نیابتی‌اش برای اسرائیل است جیسون گرین‌بلات، نماینده ویژه آمریکا در صلح خاورمیانه ، می‌گوید که اسرائیل در معرض تهدیدات واقعی قرار دارد و از هر لحاظ حق دارد از خودش دفاع کند.

عکس‌های ماهواره‌ای: «آدریان دریا ۱» به بندر طرطوس سوریه رسیده استاین تانکر پیش از این آخرین سیگنال اعلام موقعیت خود را روز دوشنبه در ساعت ۱۵:۵۳ به وقت گرینویچ فرستاده بود؛ یعنی زمانی که در مکانی میان قبرس و سوریه قرار داشت.

انتشار 'تصویر آدریان دریا ۱ در نزدیکی بندر طرطوس سوریه' | DW | 07.09.2019یک شرکت تحقیقات فضای آمریکایی با انتشار دو تصویر ماهواره‌ای ادعا کرد نفتکش 'آدریا دریا ۱' به بندر طرطوس نزدیک شده است. نشریه 'میدل‌ایست‌آی' می‌گوید دست‌کم نیمی از محموله این نفتکش به سوریه منتقل شد.

آدریان دریا محموله نفت خود را در بندر سوریه تخلیه کرد- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم - Tasnimآدریان دریا محموله نفت خود را در بندر سوریه تخلیه کرد پایگاه خبری میدل ایست آی به نقل از منابع غیررسمی اعلام کرد نفتکش آدریان دریا که چندی پیش توسط نیروهای انگلیسی در گیبرالتار توقیف شده بود محموله نفت خود را در یکی از بنادر سوریه تخلیه کرده است.

وزیر دفاع آمریکا: برنامه‌ای برای توقیف آدریان دریا نداریموزیر دفاع آمریکا اعلام کرد که دولت آمریکا تصمیمی برای توقیف کشتی ایرانی آدریان دریا ندارد.