تصادف قطار با بیل مکانیکی در طبس ده کشته و ده‌ها زخمی بر جا گذاشت

18/03/1401 07:50 ق.ظ

قطار مسافربری مشهد به یزد صبح چهارشنبه به دلیل برخورد با یک بیل مکانیکی از ریل خارج شد و ۱۰ کشته و ۱۲ مجروح برجای گذاشت.

قطار مسافربری مشهد به یزد صبح چهارشنبه، ۱۸ خرداد، بر اثر برخورد با یک بیل مکانیکی از ریل خارج شد و ۱۰ کشته و ده‌ها مصدوم بر جا گذاشت.روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی در بیانیه‌ای گفت: «برخورد این قطار با یک دستگاه بیل مکانیکی موجب خروج آن از ریل و بروز این حادثه شد.»

روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی در بیانیه‌ای گفت: «برخورد این قطار با یک دستگاه بیل مکانیکی موجب خروج آن از ریل و بروز این حادثه شد.» در همین زمینه معاون مسافری راه آهن گفته است: «بر اساس اطلاعات اولیه از محل، حدود ساعت۵:۳۰ صبح چهارشنبه هنگام عبور قطار مسافری مشهد ـ یزد در بلاک عباس‌آباد ـ ریزو در منطقه طبس ۵ واگن مسافری از خط خارج شد که به دلیل برخورد با بیل مکانیکی در محل این اتفاق رخ داد.»

این مقام راه آهن جمهوری اسلامی اضافه کرد: «طبق اطلاعات ما این بیل مکانیکی در کنار خط بوده است که بیل آن به لکوموتیو و واگن‌های مسافری برخورد می‌کند و ۵ واگن از خط خارج می‌شوند.» رضایی ادامه داد: علت این حادثه هنوز مشخص نیست و تحقیقات درباره این حادثه همچنان ادامه دارد.تا لحظه تنظیم این خبر، مجتبی خالدی، سخنگوی اورژانس کشور، اعلام کرد که این حادثه تاکنون ۱۰ کشته و ۱۵ مصدوم داشته، اما مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خراسان جنوبی شمار مصدومان را ۴۰ نفر اعلام کرده است.

ادامه مطلب:
RadioFarda_ »

اشکالی نداره . از اینها زیادی اینجا. 🥺🤦‍♂️

موشک جواب موشک؛ کره‌جنوبی و آمریکا با هشت شلیک به کره‌شمالی پاسخ دادندیون سوک یول، رئیس جمهوری کره‌جنوبی که ماه گذشته به قدرت رسید قول داده است که موضع سخت‌تری نسبت به تهدید‌های کره شمالی اتخاذ کند. خب خوبه منطق موشک جواب موشک رو قبول دارید . امیدوارم اگه طرف های موشک پران در دایره متحدان شما نباشند محکوم به ترورزست بودن نشوند. 🍆🍆🍆

سعودی 16 فرد و نهاد مرتبط با سپاه پاسداران را به فهرست سازمان‌های تروریستی افزودریاست اداره امنیت کشور پادشاهی عربی سعودی دوشنبه 16 خرداد با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد 13 فرد و 3 نهاد مرتبط با گروه‌های تروریستی مختلف و از جمله آن مرتبط JasonMBrodsky , laurnorman ,BrewerEricM , AliVaez , mdubowitz ,barbaraslavin1. AhmadSamadi1974 شهر که شلوغ بشه قورباغه هفت تیر کش میشه.

ارائه فناوری جاسوسی پیشرفته چین به ایران همزمان با گسترش اعتراضات سراسری«تیاندی»، یک شرکت تولید فناوری جاسوسی پیشرفته چینی، اخیرا محصولات خود را به منظور نظارت بر تظاهرات مردمی ضد رژیم جمهوری اسلامی در اختیار دستگاه امنیتی

سه کشور اروپایی: با پیشرفت برنامه اتمی ایران بازگشت به برجام دشوار می‌شودسه کشور اروپایی در بیانیه‌ای به شورای حکام آژانس تاکید کرده‌اند با توسعه و پیشرفت برنامه هسته‌ای ایران، بازگشت به توافق هسته‌ای موسوم به برجام دشوارتر می‌شود. به جهنم 🍆 جای تاسف دارد که تمام کشورهای دارنده سلاح اتمی در یک مکانی جمع شدند و فقط برنامه هسته ای ایران را امر و نهی میکنند. تهدید میکنند،فشار می آورند،تحریم میکنند بنظر من حضور ایران در چنین آژانس تشریفاتی که زور و ظلم پشتش است کار اشتباهیست.

سفر رئیس جمهور ونزوئلا به ترکیه؛ مادورو با اردوغان دیدار می‌کنددولت ترکیه اعلام کرده است که نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا، سه‌شنبه برای سفری دور روزه به آنکارا سفر می‌کند.

واکنش سازمان امور دینی ترکیه به اهانت مقام هندی به پیامبر اسلامرئیس سازمان دیانت ترکیه اظهارات توهین‌آمیز سخنگوی حزب حاکم هند علیه پیامبر اسلام را محکوم کرد. - خبرگزاری آناتولی

قطار مسافربری مشهد به یزد صبح چهارشنبه، ۱۸ خرداد، بر اثر برخورد با یک بیل مکانیکی از ریل خارج شد و ۱۰ کشته و ده‌ها مصدوم بر جا گذاشت.

روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی در بیانیه‌ای گفت: «برخورد این قطار با یک دستگاه بیل مکانیکی موجب خروج آن از ریل و بروز این حادثه شد.»

در همین زمینه معاون مسافری راه آهن گفته است: «بر اساس اطلاعات اولیه از محل، حدود ساعت۵:۳۰ صبح چهارشنبه هنگام عبور قطار مسافری مشهد ـ یزد در بلاک عباس‌آباد ـ ریزو در منطقه طبس ۵ واگن مسافری از خط خارج شد که به دلیل برخورد با بیل مکانیکی در محل این اتفاق رخ داد.»

این مقام راه آهن جمهوری اسلامی اضافه کرد: «طبق اطلاعات ما این بیل مکانیکی در کنار خط بوده است که بیل آن به لکوموتیو و واگن‌های مسافری برخورد می‌کند و ۵ واگن از خط خارج می‌شوند.»

رضایی ادامه داد: علت این حادثه هنوز مشخص نیست و تحقیقات درباره این حادثه همچنان ادامه دارد.تا لحظه تنظیم این خبر، مجتبی خالدی، سخنگوی اورژانس کشور، اعلام کرد که این حادثه تاکنون ۱۰ کشته و ۱۵ مصدوم داشته، اما مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خراسان جنوبی شمار مصدومان را ۴۰ نفر اعلام کرده است.

احتمال افزایش شمار فوتی‌ها و مصدومان این حادثه وجود دارد، هم‌چنان‌که خبرگزاری تسنیم شمار مصدومان را تا این لحظه ۵۰ نفر اعلام کرده است.رییس سازمان اورژانس استان یزد هم گفته است: «هفت دستگاه آمبولانس، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و یک فروند بالگرد به محل حادثه برخورد قطار مشهد به یزد اعزام شد.»

علی‌اکبر رحیمی، فرماندار ویژه طبس، درباره جزئیات بیشتر خروج قطار از ریل گفت: در این حادثه چهار واگن واژگون شده و با توجه به این‌که واگن‌ها هنوز واژگون هستند و باید به وسیله جرثقیل روی ریل قرار بگیرند، چند دستگاه چرثقیل از سمت طبس و یزد به محل حادثه اعزام شده و امکان افزایش آمار فوتی و مصدومان با توجه به شدت حادثه وجود دارد.رادیو فردا یکی از بخش‌های رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند.