تصادف قطار مسافربری و باری در جمهوری چک کشته برجای گذاشت

25/04/1399 10:58:00 ق.ظ

مسئولان راه‌آهن جمهوری چک می‌گویند هنوز دلیل اصلی وقوع این سانحه را پیدا نکرده‌اند و در حال بررسی موضوع هستند.

مسئولان راه‌آهن جمهوری چک می‌گویند هنوز دلیل اصلی وقوع این سانحه را پیدا نکرده‌اند و در حال بررسی موضوع هستند. مقام‌های جمهوری چک اعلام کردند سه‌شنبه ۱۴ ژوئيه، برخورد یک قطار مسافربری در حال حرکت به قطار باربری که متوقف شده بود موجب کشته‌شدن راننده قطار و زخمی شدن ده‌ها نفر از مسافران شد.

بازرسی ایمنی راه‌آهن جمهوری چک زمان این حادثه را ساعت ۹:۳۰ سه‌شنبه شب و محل وقوع حادثه را در نزدیکی ایستگاه «سسکی بورد» در حومه پراگ اعلام کرد.

این دومین تصادف قطار در جمهوری چک در کمتر از دو هفته اخیر است. ۷ ژوئیه برخورد دو قطار مسافربری در منطقه روستایی پرنیک این کشور، جان سه نفر را گرفته و موجب زخمی شدن بیش از ۳۰ نفر دیگر شده بود. در پی سانحه سه‌شنبه شب که زخمی شدن ۳۵ نفر را به همراه داشت، نیروهای امداد و نجات با هلیکوپتر به محل اعزام شدند و مصدومان این حادثه را به بیمارستان و مراکز درمانی منتقل کردند. مقامات راه آهن جمهوری چک می‌گویند هنوز دلیل اصلی وقوع این تصادف را نمی‌دانند و در حال بررسی دلایل پدید آمدن این سانحه هستند.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

جشن پیروزی اردوغان در آذربایجان

پیروزی رجب طیب اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه در آذربایجان با شور و شوق جشن گرفته شد. - Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

مقاله چاووش‌اوغلو در پولیتیکو در انتقاد از رویکرد اتحادیه اروپا در قبال آنکاراوزیر امور خارجه ترکیه در مقاله‌ای برای نشریه پولیتیکو از رویکرد برخی از کشورهای اتحادیه اروپا در مورد آنکارا انتقاد کرد. - خبرگزاری آناتولی

آندژی دودا رئیس جمهوری کنونی لهستان در انتخابات دوباره پیروز شدآندژی دودا رئیس جمهوری کنونی لهستان در انتخابات دوباره پیروز شد رئیس جمهوری لهستان یکشنبه شب مدعی پیروزی شد و در یک گردهمایی انتخاباتی در پولتوسک از حامیانش تشکر کرد.

آندژی دودا در انتخابات ریاست جمهوری لهستان پیروز شد | DW | 13.07.2020کمیسیون ملی انتخابات لهستان، رئیس جمهوری کنونی را به عنوان پیروز رقابت‌های انتخاباتی سال ۲۰۲۰ معرفی کرد. شهردار ورشو در این انتخابات نزدیک به ۴۹ درصد آرا را نصیب خود کرد اما ناکام ماند.

درگیری خونین نیروهای نظامی در مرز جمهوری آذربایجان و ارمنستاندرگیری مرزی میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان برای سومین روز پیاپی ادامه یافت. طی درگیری‌های امروز هفت سرباز دیگر از ارتش جمهوری آذربایجان جان خود را از دست دادند.

رئیس جمهوری کوزوو پیش از حضور در دادگاه لاهه: جنگ ما پاک و عادلانه بودهاشم تاچی که برای دفاع از نقش خود در جنگ کوزوو در سال های پایانی دهه نود میلادی به لاهه هلند رفته است، روز یکشنبه در یک مصاحبه تاکیدکرد که وی و همراهانش در زمان جنگ قوانین بین المللی را نقض نکرده اند.

کشته شدن 14 نیروی امنیتی افغان در حمله طالبان در ولایت قندوزچهارده تن از نیروهای امنیتی افغان در حمله همزمان شبه‌نظامیان طالبان به پاسگاه‌های نیروهای مسلح و پلیس در ولایت قندوز کشته شدند