تشکیلات خودگردان شمال و شرق سوریه: به کارمان ادامه‌می‌دهیم؛ دولت سوریه: ارتش وارد منبج شده است

23/07/1398 03:00 ب.ظ

یکی از رهبران تشکیلات خودگردان شمال و شرق سوریه می‌گوید ارتش سوریه وارد شهرها نخواهد شد و این تشکیلات بدون تغییر به کارش ادامه خواهد داد. او گفت توافق نیروهای دموکراتیک و نیروهای دولت سوریه 'صرفا نظامی است و با آگاهی و تایید روسیه' بوده بنابراین تشکیلات خودگردان شمال و شرق سوریه 'بدون تغییر و اصلاح' به کارش ادامه خواهد داد. در همین حال تلویزیون دولتی سوریه می‌گوید ارتش این کشور وارد شهر منبج شده است.

یکی از رهبران تشکیلات خودگردان شمال و شرق سوریه می‌گوید ارتش سوریه وارد شهرها نخواهد شد و این تشکیلات بدون تغییر به کارش ادامه خواهد داد. او گفت توافق نیروهای دموکراتیک و نیروهای دولت سوریه 'صرفا نظامی است و با آگاهی و تایید روسیه' بوده بنابراین تشکیلات خودگردان شمال و شرق سوریه 'بدون تغییر و اصلاح' به کارش ادامه خواهد داد. در همین حال تلویزیون دولتی سوریه می‌گوید ارتش این کشور وارد شهر منبج شده است. یکی از رهبران تشکیلات خودگردان شمال و شرق سوریه می‌گوید ارتش سوریه وارد شهرها نخواهد شد و این دولت بدون تغییر به کارش ادامه خواهد داد.

خبرگزاری کرد هاوار، از عبدالحمید مهباش یکی از رهبران تشکیلات خودگردان شمال و شرق سوریه نقل کرده که توافق نیروهای دموکراتیک با دولت سوریه صرفا نظامی است و قرار نیست ارتش سوریه وارد شهرها شود:

به گفته او"توافق نیروهای دموکراتیک و نیروهای دولت سوریه صرفا نظامی است و با آگاهی و تایید روسیه بوده است." "این یعنی تشکیلات خودگردان به کار خود ادامه می دهد." آقای مهباش گفت توافق نظامی با دولت شامل"استقرار نیروهای ارتش سوریه در طول مرز با ترکیه، از منبج تا رقه، حسکه، قامشلی تا آخرین نقطه در دریک."

او تاکید کرد که هدف این توافق شکست دادن و بیرون راندن ارتش ترکیه از خاک سوریه است بنابراین ارتش وارد شهرها نخواهد شد و دولت خودگردان و هفت کانتون (منطقه) آن -منطقه‌ای که کردها به آن روژاوا می‌گویند- مثل قبل و"بدون تغییر یا اصلاحی" به کار سازماندهی و اداره امور ادامه خواهد داد. headtopics.com

در همین حال تلویزیون دولتی سوریه می‌گوید ارتش این کشور وارد شهر منبج شده است.

ادامه مطلب:
bbcpersian »

توافق میان سوریه دمکراتیک و اسد؛ منبج وعین‌العرب به ارتش سوریه واگذار می‌شوددیده بان حقوق بشر سوریه روز یکشنبه 13 اکتبر اعلام کرد، اطلاعاتی از توافق میان نیروهای دموکراتیک بعد ترکیه مواضع‌اش برای ادامه‌ی جنگ چیه؟ پس عاقبت ایران از طریق ارتش سوریه به کمک کردهای سوریه شتافت و رو دروی ترکیه ایستاد

پنجمین روز نبرد در سوریه؛ ارتش سوریه برای مقابله با ترکیه وارد می‌شودرجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه، روز یکشنبه اعلام کرد که نیروهای این کشور شهر مرزی رأس العین را به تصرف خود در آورده و شهر تل ابیض را نیز تحت محاصره دارند.

آمریکا: باقیمانده سربازان‌ خود را از شمال سوریه خارج می‌کنیم«آمریکا از پیش، از قصد اردوغان برای عبور دادن نیروهایش از مرز سوریه خبر داشت. مشخص بود که او مصمم به انجام این کار است. او از ما اجازه نخواست بلکه به ما خبر داد که اقدام خود را آغاز کرده است.» میفرسته جنوب سوریه برن که برنگردن جنگ بدبختی آوردن به این منطقه هر روز که میگذره مطمئن تر میشن این آقا آتو دست روسها داره مقابل اونا همیشه موش میشه

پنتاگون: برای خارج کردن کامل نیروهایمان از شمال سوریه آماده می‌شویمپنتاگون روز یکشنبه 13 اکتبر 2019 اعلام کرد، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریكا دستور داده است كه ماهیت امریکا همین است : 'نفع طلبی'،'سلطه جوئی'،'دخالت در مناطق مختلف'،'دوشیدن حکومت های بی توجه' و در آخر 'فلنگ را بستن و در رفتن'!

با پیشروی ترکیه هزار سرباز آمریکایی از شمال سوریه خارج می شوندبا پیشروی ترکیه علیه کردها در شمال سوریه، آمریکا درحال خارج کردن نیروهایش از این ناحیه است. مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا گفت ترکیه 'احتمالا قصد' حمله به نواحی گسترده تری از آنچه ابتدا برنامه ریزی کرده بود را دارد. ترکیه هیچ پیشروی نداشته فقط تبلیغات خودشونه که مصرف داخلی واسه خودشون داره ترکیه فقط به وسیله توپ باران و حملات هوایی مردم بیگناه رو قتل عام میکنه. مبارزین کورد به خوبی جلوی حملات رژیم ترکیه ایستادگی کرده‌اند همه جهان میدونند که ما کوردها با چه جنگ نابرابری روبه رو شدیم یعنی خاااک برسرشون که انقدر این کشور های جبهه مقابل ایران (عربی.آمریکا)ترسو بزدل تر از قدیما شدن هن در ایادیگراعتمادبه امریکاهیچ معیارمنطقی یاعقلانی داردتصورنمیکنم

توافق نیروهای کرد شمال سوریه با دولت بشار اسدتا اسد برسه اونجا رو گرفتیم🤣 صلح با دشمن داخلی بهتراز شکست از دشمن خارجیست نقشه همین بود و گرفت

این لینک‌ها خارج از بی‌بی‌سی است و در یک پنجره جدید باز می‌شودReutersعکسی که امروز خبرگزاری دولتی سوریه از ورود ارتش این کشور به شهر عین عیسی منتشر کرده است

یکی از رهبران تشکیلات خودگردان شمال و شرق سوریه می‌گوید ارتش سوریه وارد شهرها نخواهد شد و این دولت بدون تغییر به کارش ادامه خواهد داد.

خبرگزاری کرد هاوار، از عبدالحمید مهباش یکی از رهبران تشکیلات خودگردان شمال و شرق سوریه نقل کرده که توافق نیروهای دموکراتیک با دولت سوریه صرفا نظامی است و قرار نیست ارتش سوریه وارد شهرها شود:

به گفته او"توافق نیروهای دموکراتیک و نیروهای دولت سوریه صرفا نظامی است و با آگاهی و تایید روسیه بوده است."

"این یعنی تشکیلات خودگردان به کار خود ادامه می دهد."

آقای مهباش گفت توافق نظامی با دولت شامل"استقرار نیروهای ارتش سوریه در طول مرز با ترکیه، از منبج تا رقه، حسکه، قامشلی تا آخرین نقطه در دریک."

او تاکید کرد که هدف این توافق شکست دادن و بیرون راندن ارتش ترکیه از خاک سوریه است بنابراین ارتش وارد شهرها نخواهد شد و دولت خودگردان و هفت کانتون (منطقه) آن -منطقه‌ای که کردها به آن روژاوا می‌گویند- مثل قبل و"بدون تغییر یا اصلاحی" به کار سازماندهی و اداره امور ادامه خواهد داد.

در همین حال تلویزیون دولتی سوریه می‌گوید ارتش این کشور وارد شهر منبج شده است. این تلویزیون تصاویری را پخش کرد که گفت شادی مردم منبج از ورود ارتش سوریه بوده است. شورشیان سوری مورد حمایت ترکیه می‌گویند آنهایی که وارد شهر شده‌اند عمدتا نیروهای کرد بوده‌اند.

منبج شهری است در شمال سوریه با صدهزار نفر جمعیت که بیشتر جمعیت آن را عرب‌ها و در درجه بعد کردها و اقلیت‌های دیگر تشکیل می‌دهند.

این شهر را شورشیان در سال ٢٠١٢ تصرف کردند اما دو سال بعد داعش آنها را شکست داد و شهر را در اختیار گرفت. دو سال بعد نیروهای دموکراتیک سوریه داعش را شکست دادند و کنترل شهر را به دست گرفتند.

دیروز رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه گفت در حال تصمیم‌گیری درباره منبج است اما انتظار دارد نیروهای کرد از این شهر بیرون بروند. رسانه‌های طرفدار دولت در ترکیه از دولت می‌خواهند منبج را تصرف کند و رسانه‌های دیگر ترکیه هم خبر دادند که حمله به منبج قریب‌الوقوع است.

در همین حال وزارت دفاع ترکیه در بیانیه‌ای گفت در درگیری ارتش ترکیه با نیروهای کرد شهر منبج، یک سرباز کشته و هشت نفر دیگر زخمی شده‌اند اما پانزده نیروی کرد را هم"خنثی" کرده‌اند. در این بیانیه آمده بود که نیروهای کرد با خمپاره به ارتش ترکیه حمله کرده‌اند.

پیش از این، دیده‌بان حقوق بشر سوریه که مقرش در بریتانیا است از درگیری‌های مشابهی بین نیروهای دموکراتیک سوریه و شورشیان سوری طرفدار ترکیه در اطراف منبج خبر داده بود.

دیروز ویدئویی منتشر شد که به نظر می‌رسید کاروان نیروهای آمریکایی را در راه خروج از سوریه نشان می‌دهد. گفته شد که آنها با پرچم آمریکا از جاده‌ای از حدود سی کیلومتری منبج عبور می‌کردند.

در همین حال خبرگزاری فرانسه از درگیری‌هایی بین نیروهای شورشی طرفدار ترکیه با نیروهای دموکراتیک سوریه در حومه شهر راس العین خبر داد.

دیدبان حقوق بشر سوریه که مقرش در بریتانیا است می‌گوید نیروهای دموکراتیک سوریه دیشب"حمله‌ای سنگین به ارتش ترکیه و نیروهای سوری مورد حمایشان در نزدیکی راس العین" را آغاز کرده‌اند. ترکیه تاکید می‌کند که این شهر را در کنترل دارد.