تشکیل کمیته ای برای حذف رانت ارز 4200 در سال آینده- اخبار مجلس و دولت ایران - اخبار سیاسی تسنیم | Tasnim

17/02/2021 02:39:00 ب.ظ

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال آینده مجلس گفت: کمیته ای برای حذف رانت ارز 4200 در سال 1400 تشکیل و ماهانه به مجلس گزارش می دهد.

ارز_۴۲۰۰_تومانی, مجلس شورای اسلامی ایران

تشکیل کمیته‌ای برای حذف رانت ارز ۴۲۰۰ در سال ۱۴۰۰ شریعتی عضو کمیسیون تلفیق: در جریان بررسی لایحه اصلاحی بودجه ۱۴۰۰ با پیشنهاد دولت برای بازگشت ارز_۴۲۰۰_تومانی موافقت شده است بر این اساس ارز ۴۲۰۰ برای تأمین کالاهای اساسی در اختیار دولت قرار می‌گیرد

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال آینده مجلس گفت: کمیته ای برای حذف رانت ارز 4200 در سال 1400 تشکیل و ماهانه به مجلس گزارش می دهد.

«تصمیم مهم امروز ‎کمیسیون تلفیق:با تاکید بر ‎حذف رانت ارز4200، سازوکار و زمان بندی اجرای آن بجای دولت (مبهم) به کمیته ای از"روسای بانک مرکزی، سازمان برنامه و دستگاه اجرایی ذیربط و وزرای صمت و اقتصاد" واگذار شد تا قیمت نهایی ترجیحی ‎کالای اساسی را تضمین و هر ماه به مجلس گزارش دهد.»

به گزارش تسنیم،در جلسه امروز کمیسیون تلفیق و در جریان بررسی لایحه اصلاحی بودجه 1400 با پیشنهاد دولت برای بازگشت ارز 4200 تومانی موافقت شده است و بر اساس این مصوبه ارز 4200 تومانی برای تأمین کالاهای اساسی در اختیار دولت قرار می‌گیرد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری تسنیم 🇮🇷 »

اعتراف صریح بازداشت‌شدگان اغتشاشات گیلان به آشوب و آسیب‌رسانی به اموال عمومی + فیلم- اخبار گیلان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

​​​​​​​درخواست از سازمان ملل برای تشکیل کمیته تحقیق اعدام‌های سال ۶۷ | DW | 05.05.2021​​​​​​​بیش از ۱۵۰ مقام سابق سازمان ملل متحد، وکلا و کارشناسان حقوق بشر در نامه‌ای سرگشاده از این سازمان خواستند کمیته‌ای برای تحقیق در مورد اعدام‌ هزاران زندانی سیاسی در سال ۶۷ تشکیل دهد. راى_من_سرنگونى مرگ_بر_کلیت_و_تمامیت_جمهوری_اسلامی بجای اینکه بفرستن ایران بفرستند عربستان آمریکا اسرائیل بیشتر قتل عام میرسن

روحانی: سال گذشته از نظر درآمد نفتی بدترین سال در 60 سال گذشته بودرئيس‌جمهور ایران در پیام نوروزی خود تاکید کرد که سال گذشته از نظر تنگای اقتصادی و درآمد نفتی، بدترین سال در 60 سال گذشته بود. - خبرگزاری آناتولی

۸ سال محکومیت به دلیل درخواست تشکیل یک سازمان مردم‌نهاد

کمیته نظامی لیبی: تامین امنیت نشست مجلس نمایندگان در شهر سرت ممکن نیسترئیس کمیته مشترک نظامی (5+5) لیبی اعلام کرد که نمی‌توانند امنیت نشست مجلس نمایندگان در شهر سرت را تامین کنند. - خبرگزاری آناتولی

تشکیل کمیسیون مستقل مجلس آمریکا برای بررسی حمله به کنگره | DW | 16.02.2021نانسی پلوسی، رییس مجلس نمایندگان آمریکا از تشکیل یک کمیسیون مستقل برای بررسی حمله طرفداران ترامپ به کنگره در روز ششم ژانویه خبر داد. این کمیسیون باید تلاش ترامپ برای جلوگیری از انتقال مسالمت آمیز قدرت را نیز بررسی کند. یک بار دیگر میخواهند شانس خود را بیازمایند شاید به فرجی برسد ؟ اما اگر نرسد چی؟ يعني اين پيرزن عقده اي كار و زندگي نداره كه فقط فكر انتقام از ترامپ هست؟!

نامه به رئیس مجلس در اعتراض به طرح تشکیل سازمان طب اسلامی | DW | 20.03.2021رئیس سازمان نظام پزشکی می‌گوید طرح شماری از نمایندگان مجلس برای ایجاد سازمان طب اسلامی موجب وهن چهره علمی ایران می‌شود. او از رئیس مجلس خواسته 'از آسیب روزافزون شبه علم و روش‌های انحرافی و وهن‌آلود پیشگیری شود'. مطمئن باشید، بزودی با این حرف، رئیس سازمان نظام پزشکی برکنار میشه... چيزي با عنوان طب اسلامي وجود خارجي ندار د در واقع همان طب سنتي و بومي است كه به غلط طب اسلامي گفته ميشود هویت دروغین و تشگیلات و علوم بی منطق جاهلیت تحمیلی فرقه فارسیسم اشغالگر ایران از ایران ایرانیان حذف کنار گذاشته نشود هیچی در ایران اصلاح شدنی نیست و اصلاحات جاهلانه هم یک به نعل یکی به میخ، جوابگو نیست.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در صفحه اینستاگرامی تسنیم بخوانید.در میان ۱۵۰ نفری که این نامه را امضا کرده‌اند اسامی مری رابینسون کمیسر عالی پیشین حقوق بشر و رئیس جمهوری سابق ایرلند، یک معاون سابق دبیرکل سازمان ملل، ۲۸ گزارشگر ویژه سابق در مورد حقوق بشر و رؤسای کمیسیون‌های تحقیق پیشین سازمان ملل در مورد نقض حقوق بشر در اريتره و کره شمالی، دادستان ارشد سابق دادگاه‌های کیفری سازمان ملل برای یوگسلاوی سابق و رواندا، دادستان سابق دادگاه ویژه لبنان و اولین رئیس دادگاه ویژه سازمان ملل برای سیرالئون دیده می‌شود.رئيس‌جمهور ایران در پیام نوروزی خود تاکید کرد که سال گذشته از نظر تنگای اقتصادی و درآمد نفتی، بدترین سال در 60 سال گذشته بود.«آتسا احمدائی رفسنجانی»، شهروند بهایی ساکن تهران با حکم قاضی «افشاری»، ریاست شعبه۲۶ دادگاه انقلاب تهران به هشت سال حبس تعزیری محکوم شد.

(کلیک کنید) «تصمیم مهم امروز ‎کمیسیون تلفیق: با تاکید بر ‎حذف رانت ارز4200، سازوکار و زمان بندی اجرای آن بجای دولت (مبهم) به کمیته ای از"روسای بانک مرکزی، سازمان برنامه و دستگاه اجرایی ذیربط و وزرای صمت و اقتصاد" واگذار شد تا قیمت نهایی ترجیحی ‎کالای اساسی را تضمین و هر ماه به مجلس گزارش دهد.» به گزارش تسنیم،در جلسه امروز کمیسیون تلفیق و در جریان بررسی لایحه اصلاحی بودجه 1400 با پیشنهاد دولت برای بازگشت ارز 4200 تومانی موافقت شده است و بر اساس این مصوبه ارز 4200 تومانی برای تأمین کالاهای اساسی در اختیار دولت قرار می‌گیرد. دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید نامه با اشاره به"اعدام‌های فراقانونی" تاکید می‌کند که"بسیاری از آمران و عاملان" در جمهوری اسلامی"سمت‌های کلیدی قضایی و دولتی را در اختیار دارند" و خواستار"پایان دادن به فرهنگ مصونیت سیستماتیک" آن‌ها شده است. انتهای پیام/ .2021 آنکارا/ خبرگزاری آناتولی حسن روحانی، رئيس‌جمهور ایران در پیام نوروزی به مناسبت حلول سال 1400هجری شمسی، با ارزیابی مسائل و مشکلات این کشور در سال گذشته اظهار داشت: کرونا دشواری تحریم و جنگ اقتصادی را برای ایرانیان دوچندان کرد.