تشکیل دولت ائتلافی مقدونیه شمالی؛ نخست وزیر جدید با وعده الحاق به اتحادیه اروپا آمد

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 42 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

پس از دو ماه بحران سیاسی در این کشور که پس از استعفای زُران زائف، نخست وزیر سابق، به دلیل شکست سنگین او در انتخابات محلی رخ داد، دولت ائتلافی تازه‌ای در مقدونیه شمالی روی کار آمد.

پارلمان مقدونیه شمالی به دولت ائتلافی جدید این کشور به نخست وزیری دیمیتار کواچفسکی رای اعتماد داد.

کابینه جدید مقدونیه شمالی که از سوی سوسیال دموکرات‌ها و با مشارکت دو حزب کوچک آلبانیایی‌‌تبارهای این کشور رهبری خواهد شد، در جریان رای‌گیری روز یکشنبه موفق شد ۶۲ رای مثبتِ ۱۲۰ نماینده عضو پارلمان این کشور را کسب کند. بدین ترتیب، پس از دو ماه بحران سیاسی در این کشور که پس از استعفای زُران زائف، نخست وزیر سابق، به دلیل شکست سنگین او در انتخابات محلی رخ داد، دولت ائتلافی تازه‌ای روی کار آمد.آقای کواچفسکی، ۴۷ ساله، که پیشتر وزیر دارایی مقدونیه شمالی بود در نطق رسمی خود در جریان کسب رای اعتماد پارلمان وعده داد که تمرکز دولت او بر رفع رکود حاصل از همه‌گیری کرونا و مقابله با افزایش شدید قیمت حامل‌های انرژی خواهد بود.

او همچنین گفت که مذاکرات با بلغارستان را برای هموار کردن مسیر عضویت مقدونیه شمالی در اتحادیه اروپا به طوری جدی پیگیری خواهد کرد تا مذاکرات رسمی پیوستن این کشور به اتحادیه اروپا به طور رسمی آغاز شود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

سازمان جهانی بهداشت: دولت اتیوپی اجازه ارسال کمک به تیگرای را نمی‌دهدسازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که دولت اتیوپی به این سازمان اجازه نمی‌دهد به منطقه تیگرای کمک‌های پزشکی ارسال کند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

جهش چشمگیر وصول درآمدهای نفتی در دولت سیزدهمجهش چشمگیر وصول درآمدهای نفتی در دولت سیزدهم وزیر نفت: وصول درآمدهای نفتی در دولت سیزدهم جهش چشمگیری نسبت به قبل داشته و پول آن به‌صورت منظم در حال وصول است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

استیضاح احتمالی وزیر کار؛ پایان ماه عسل دولت و مجلس؟ | DW | 16.01.2022کمتر از پنج ماه پس از تشکیل کابینه دولت سیزدهم، بحث استیضاح وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی جدی‌تر از قبل شده است. آیا این استیضاح احتمالی سرآغاز رویارویی دولت رئیسی و مجلسی خواهد بود که خود را 'ارزشی و انقلابی' می‌خوانند؟
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

کی‌یف می‌گوید هکرهای مرتبط با بلاروس مسئول حمله سایبری روز جمعه به دولت اوکراین هستندمهاجمان سایبری در پیام هک خود به کشتار گالیسیای شرقی در اوکراین ارجاع داده اند؛ قتل عامی که در جریان اشغال اوکراین از سوی آلمان نازی توسط اپوزیسیون ضد کمونیست این کشور علیه نیروهای حامی مسکو و همچنین یهودیان انجام شد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

صدر با رد پیشنهاد هیئت هماهنگی شیعیان دولت توافقی را «خودکشی» توصیف کردمنابع العربیه یکشنبه 16 ژانویه گزارش دادند در نشست شب گذشته میان مقتدی صدر، رهبر جنبش صدری‌ها و هادی العامری، رهبر ائتلاف فتح برای بررسی موضوع تشکیل دولت،
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

برنامه مکتوب دولت برای حذف ارز ترجیحی تقدیم مجلس شدبرنامه مکتوب دولت برای حذف ارز ترجیحی تقدیم مجلس شد سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱: دولت برنامه اجرایی حذف ارز ترجیحی و شیوه جبران تاثیرات آن در معیشت مردم را به کمیسیون تلفیق بودجه مجلس تقدیم کرد. دولت با شش کلاس سواد چه جوری برنامه نوشته دروغ محض
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »