شورای عالی کار, ایمیدرو, محمد شریعتمداری‌, اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری, حسن صادقی (رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری), حداقل مستمری بازنشستگان تأمین اجتماعی, ماده ۱۱۱ قانون تامین اجتماعی, سناریوهای افزایش مستمری ۹۹, ایدور

شورای عالی کار, ایمیدرو

تشریح سناریوهای افزایش مستمری ۹۹ از سوی رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری/ بورسی شدن ۲۵ شرکت 'ایمیدرو' و 'ایدور' تامین منابع همسان‌سازی در تامین اجتماعی

جلسه اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری با موضوع «افزایش و همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی» در اینستاگرام برگزار شد.

02/06/2020 08:39:00 ق.ظ

تشریح سناریوهای افزایش مستمری ۹۹ از سوی رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری / بورسی شدن ۲۵ شرکت ' ایمیدرو ' و ' ایدور ' تامین منابع همسان‌سازی در تامین اجتماعی

جلسه اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری با موضوع «افزایش و همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی» در اینستاگرام برگزار شد.

وی با بیان آقای شریعتمداری مشفقانه صحبت‌های نمایندگان بازنشستگان را در این مورد شنیدند، گفت: «در تماسی که با تلفنی که با وی داشتم، تاکید کردند دغدغه‌های بازنشستگان حداقلی‌بگیر را قبول دارند و باید در این مورد فکری کرد. بنابراین نظر تشکل‌های بازنشستگان مورد تایید آقای شریعتمداری است و به زودی هم شورای عالی کار جلسه‌ای تشکیل می‌دهد تا جوانب مختلف و ظرفیت‌های موجود برای افزایش مستمری‌ها بررسی شود.» 

«اعدام‌ نکنید» هشتگ نخست جهان کرونا می‌تواند به مغز آسیب‌های جدی وارد کند | DW | 14.07.2020 اعتراضات کارگران هفت تپه وارد دومین ماه خود شد؛ ماموران امنیتی ۴ کارگر را بازداشت کردند

رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری، افزود: «از آقای شریعتمداری خواستیم که پیشنهاد افزایش ۲۱ درصدی مستمری به دولت فرستاده نشود تا مستمری حداقل‌بگیر تحت تاثیر مصوبه افزایش ۲۱ درصدی حداقل مستمری قرار نگیرند. این در حالی است که قانون بودجه سال ۹۹، دولت را مکلف کرده است که کف حقوق بازنسشتگان کشوری، لشگری و صندوق‌های تابعه دولت را به حدود ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان برساند و صندوق‌های دیگر هم باید از محل منابع داخلی کف حقوق‌ها را به این میزان برسانند.» 

رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری با بیان اینکه زمانی که آقای «علیرضا محجوب» به عنوان رئیس فراکسیون کارگری در مجلس حضور داشتند در مورد الزام افزایش کف حقوق بازنشستگان صندوق‌های غیردولتی به این میزان برای رئیس جمهوری استفساریه فرستادند، گفت: «در آن مقطع آقای محجوب با درک فاصله میان حداقل‌بگیران و سقف‌بگیران تلاش کردند که صندوق‌های دیگر را هم ملزم به افزایش حقوق و مستمری بازنشستگان خود به ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان کنند.» 

وی با اشاره به مصوبه افزایش ۲۱ درصدی حداقل دستمزد سال ۹۹ در شورای عالی کار، گفت: «آقای خدایی به عنوان عضو کارگری شورای عالی کار و دیگر اعضای کارگری شورای عالی کار در آخرین جلسات تلاش کردند که مزد مبنا نه ۲۱ درصد که بیشتر از ۴۱ درصد افزایش کند تا با احتساب سنوات به ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان برسد اما در نهایت به دلیل مخالفت‌هایی که صورت گرفت، میزان افزایش بر روی ۲۱ درصد باقی ماند.  اعضای کارگری شورای عالی کار هم به جهت در نظر گرفتن منافع مستمری‌بگیران مصوبه را امضا نکردند.» 

صادقی با بیان اینکه اعضای کارگری شورای عالی کار، به این علت مصوبه افزایش ۲۱ درصدی را امضا نکردند که این میزان افزایش بر روی ماده ۱۱۱ قانون تامین اجتماعی می‌نشیند و در نتیجه مستمری‌بگیران حداقل‌بگیر، را متضرر می‌سازد، گفت: «برای شاغلان با در نظر گرفتن مزایای مزدی، شاهد افزایش بیش از ۳۱ درصدی مستمری هستیم. به هر صورت با مذاکراتی که با وزیر کار داشتیم تمام تلاش خود را  متمرکز کردیم تا این مصوبه در قالب پیشنهاد برای افزایش حداقل مستمری به دولت ارسال نشود. وزیر کار عاقلانه افزایش ۲۱ درصدی مستمری را مسکوت گذاشت.» 

وی با بیان اینکه دو شب پیش به همراه اعضای کانون عالی بازنشستگان و دیگر نمایندگان بازنشستگان با آقای شریعتمداری جلسه‌ای برگزار کردیم، گفت: «ابتدا قصد شرکت در این جلسه را نداشتم اما به اصرار اعضای کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی در این جلسه شرکت کردم. احساس می‌کردم که شرکت در این جلسه من را از لحاظ تحرکات صنفی محدود می‌کند. در نهایت در این جلسه حاضر شدم و سه سناریو را برای افزایش حقوق مطرح کردیم.» 

رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری، افزود: «سناریو اول این است که دولت ابتدا تکلیف منابع همسان‌سازی را روشن کند و با در نظر گرفتن کف و سقف مستمری‌ها، مبالغی را از بابت تفاوت تطبیق اختصاص دهد تا اینکه کف به ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان برسد اما آقای شریعتمداری مخالفت کردند و گفتند که باید منابع لازم برای افزایش مستمری‌ها در بودجه سازمان لحاظ شود تا مبنای افزایش سال‌های آینده قرار گیرد. سناریو دوم این است که مستمری تمام سطوح، ۱۵ درصد به اضافه ۹۱ هزار تومان افزایش یابد و به ۲ میلیون و ۳۳۵ هزار تومان برسد تا بتوان مستمری حداقل‌بگیران را با تفاوت تطبیق به ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رساند.»

سند همکاری ایران و چین؛ 'شر در جزئیات نهفته است' گفتگوی اختصاصی با سفیر چین: آمریکا نمی‌تواند از مکانیزم ماشه استفاده کند/ جامعه بین‌الملل باید با تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران مخالفت کند- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnim سردار قاآنی: روزهای بسیار سختی در انتظار آمریکا و رژیم صهیونیستی است

وی در مورد سناریو سوم افزود: «بر این اساس، ۲۱ درصد افزایش مستمری برای سطوح بالا و ۳۱ درصد برای سطوح پایین در نظر گرفته می‌شود تا کف مستمری به ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برسد و افزون بر آن را با تفاوت تطبیق ناشی از اجرای قانون همسان‌سازی، به ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رساند. بر این اساس باید ۶ هزار میلیارد تومان منابع بیشتر در قانون پیش‌بینی می‌شد که وزیر با این سناریو و سناریو دوم مخالفت کردند.» 

صادقی افزود: «آقای شریعتمداری پیشنهاد دادند که این ۳ سناریو مجدد در کمیته‌ای بررسی شوند تا اگر ایرادی وجود دارد، برطرف شود؛ آنهم به این دلیل که این کار فوری باید انجام شود و کمیته وقت‌گیر است و ممکن است که به نتیجه نرسیم. اینکه تاکید می‌کنیم کف مستمری بدون اعمال همسان‌‌سازی باید به ۲ میلیون و ۳۳۵ هزار تومان و ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان (بر اساس سناریوهای دوم و سوم) برسد، به این خاطر است که در غیر این صورت با اعمال همسان‌سازی هم نمی‌توانیم، حقوق‌ها را به ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان برسانیم.» 

رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری با بیان اینکه با افزایش ۲۱ درصدی حتی وضع بدتر هم می‌شود، گفت: «با افزایش ۲۱ درصدی و با اعمال همسان‌سازی، حداقل مستمری تنها به ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان می‌رسد. باید توجه داشت که این موضوع ۵۷ درصد مستمری‌بگیران را متضرر می‌سازد؛ چراکه آنها کف‌بگیر هستند. من درجلسه‌ای که با آقای سالاری داشتم ضرورت رویکردهای جبرانی برای ترمیم مستمری‌ها را بیان کردم. مدیرعامل سازمان گفت که نمی‌توانیم ۴ هزار میلیارد تومان دیگر افزون بر میزان فعلی برای مستمری اختصاص دهم. به ایشان پاسخ دادم که در واگذاری شرکت‌های سازمان هزاران میلیارد تومان ضرر کردیم و اختصاص ۴ هزار میلیارد تومان راه دوری نمی‌رود؛ ضمن اینکه در مقابل بودجه کلان سازمان در سال ۹۹ که حدود ۱۸۷ هزار میلیارد تومان است، رقمی محسوب نمی‌شود.» 

وی افزود: «البته آقای سالاری گفتند که در حوزه فروش شرکت‌ها تصمیم‌گیر نیستند اما بحث من این بود که ایشان باید از حوزه خودش دفاع کند و این ۴ هزار میلیادر تومان را تامین کند تا مستمری‌بگیران کف‌بگیر آسیبی نبینند. نظر من این بود که باید مستمری را متناسب با تورم و تغییرات هزینه‌ای به روز کنیم و بر سر ۴ هزار میلیارد تومان افزایش خرده نگیریم.» 

صادقی با اشاره به بودجه مورد نیاز برای همسان‌سازی مستمری‌ها و راهکارهای تامین آن، گفت: «بر اساس ارزیابی که انجام دادیم به حدود ۱۳ هزار میلیارد تومان بودجه برای همسان‌سازی نیاز داریم به همین خاطر به وزیر کار پیشنهاد دادم که ۲۵ شرکت خوب و سودده ایمیدرو و ایدرو که در بورس نیستند به میزان مشخصی سهم، عوض قسمتی از بدهی دولت، وارد بورس شوند تا با فروش آن سازمان بتواند منابع لازم را برای همسان‌‌سازی اختصاص دهد. با این فرمول می‌توان ۵۰ هزار میلیارد تومان از بدهی دولت به سازمان را دریافت کرد. در این مورد آقای سالاری با آقای نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه وارد مذاکره شدند و به تفاهم رسیدند.» 

وی افزود: «قرار شد که کارشناس دادگستری شرکت‌ها را قیمت‌گذاری کنند تا زمینه ورود آنها به بورس شوند. تفاوت قیمت کارشناسی و قیمت بورس ۲۰ هزار میلیارد تومان است که در نتیجه آن، ۷۰ هزار میلیارد تومان نصیب سازمان می‌شود یعنی علاوه بر اینکه سازمان به ۵۰ هزار میلیارد تومان دست می‌یابد بلکه با ورود سهام این شرکت‌ها به بورس، ۲۰ هزار میلیارد تومان دیگر هم منتفع می‌شود. با ضریب اطمینان بالای ۷۰ درصد می‌توانم بگویم که انتقال سهام این شرکت‌ها به سازمان انجام می‌شود. با توجه به اینکه در سناریو سوم به ۱۳ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان منابع نیاز داریم، سازمان می‌تواند با عرضه سهام به پول دست یابد.» 

گفتگوی تلفنی ظریف با وزرای خارجه ارمنستان و جمهوری آذربایجان- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnim مقابله با شعله‌های آتش ناو آمریکایی چند روز طول خواهد کشید- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnim آخرین خودنمایی‌های دنباله‌دار «نئووایز» پیش از غیبت ۷ هزار ساله

رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری با بیان اینکه در دوره‌ای که مرحوم نوربخش مدیرعامل سازمان بودند، دولت هیچ همکاری با سازمان نداشت اما در دوره آقای سالاری وضع متفاوت است، افزود: «دولت با آقای نوربخش سرسازگاری نداشت. من به آقای سالاری گفتم که باید از فرصتی که دولت در اختیار شما گذاشته است، استفاده کنید و منابع لازم برای همسان‌سازی را تامین کنیم.»

ادامه مطلب: ILNA/خبرگزاری ایلنا »

افزایش جهانی بیمارانِ کووید ۱۹ / پرو، ترکیه را پشت سر گذاشتافزایش جهانی بیمارانِ کووید ۱۹ تازه‌ترین آمارها حاکی از آن است که شمار قربانیان کروناویروس جدید، عامل بیماری کووید ۱۹ به ۳۷۳ هزار و ۹۶۱ نفر رسیده و تاکنون ابتلای شش میلیون و ۲۶۷ هزار و ۴۸۸ نفر نیز به این بیماری تأیید شده است. تمامی نمره های جهانی میگه ۴۰ تا ۴۵ هزار نفر تا بحال از این بیماری در ج.ا. درگذشتن. ج.ا. و وزارت بهداشتتون آمار دروغ میگه مثل آخوند. 💩

بزودی با انباشت سیب‌زمینی و پیاز روبه‌رو می‌شویم/ کشاورزان با کمبود کود و سم مواجه هستند/ صادارت گوجه فرنگی به پاکستان متوقف شددر گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد: بزودی با انباشت سیب‌زمینی و پیاز روبه‌رو می‌شویم/ کشاورزان با کمبود کود و سم مواجه هستند/ صادارت گوجه فرنگی به پاکستان متوقف شد یه پیاز و گوجه رو نمیتونن مدیریت کنن :))) بعد گوه اضافی هم میخورن

آخرین جزئیات حوادث آبان‌ماه اعلام شد/ ۲۳۰ کشته و ۲ هزار مجروح/ گزارشی از مرگ بر اثر شکنجه نداریمرئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس دهم و نماینده قم در مجلس یازدهم از جزئیات آخرین آمارهای کشته‌ها، مجروحان و تخریب‌های حوادث آبان‌ماه به صورت تفکیک‌شده خبر داد. تازمانیکه پای بست بنیان هویت و علوم و بساط اشرار جاهلان فرقه فارسیسم اشغالگر ایران،از ایران ایرانیان حذف و براندازی و جارو نشود نتنها هیچی در ایران اصلاح شدنی نیست حکومت هم هرگز راستگو نمیشود.آنچه که لایق سوختن و سوزاندنیست این جاهلان و بساط فرقه فارسیسم است نه جنگلهای زاگرس چرا اینقدر دیر؟

جشن‌های عروسی امروز، دلیل سوگواری‌های فردایمان خواهد بود/ در صورت تداوم وضعیت فعلی آمار مرگ‌ومیر کرونا سه رقمی می‌شودوزیر بهداشت گفت: اگر وضعیت فعلی استمرار پیدا کند، مرگ‌ و میر کرونا می‌تواند سه رقمی شود و موفقیتی که عرصه بین‌المللی و در حفاظت از مردم بدست آوردیم، از دست برود. لغو_امتحانات_نهایی_حضوری لغو_امتحانات_نهایی_حضوری کمپین_سلامت_دانش_آموزی لغو_امتحانات_نهایی_حضوری کمپین_سلامت_دانش_آموزی لغو_امتحانات_نهایی_حضوری کمپین_سلامت_دانش_آموزی لغو_امتحانات_نهایی_حضوری کمپین_سلامت_دانش_آموزی لغو_امتحانات_نهایی_حضوری کمپین_سلامت_دانش_آموزی آقای وزیر یه دفعه محدودیت و برمیدارین ساعت ها را به قبل بر میگردانین انگار نه انگار وضعیت میشه این الکی برای مردم هم طنز تعریف مبکنین

عفو بین‌الملل از پلیس آمریکا خواست به استفاده افراطی از زور علیه معترضان پایان دهدسازمان عفو‌ بین‌الملل طی بیانیه‌ای از پلیس آمریکا خواست به استفاده افراطی از زور علیه معترضان به کشته شدن جورج_فلوید، شهروند آمریکایی آفریقایی‌تبار، در این کشور پایان دهد. گوه خورد ماهیت کثیف و ضد بشری رژیم خامنه ای جنایتکار👇 seyedaligeda khamenei_ir فقط تصاویر از پلیس رو پخش میکنین که مثلا مردم ایران بگن خدارو شکر تو آبان فقط ۱۵۰۰ تا کشته دادیم؟!

ابهام در «پرونده ملی» مرگ آسیه پناهی؛ پزشکی قانونی نظر می‌دهددادستان کرمانشاه به شبکه خبر صدا و سیما: «این پرونده از نظر ما یک پرونده قتل است و در شعبه ویژه قتل در حال رسیدگی است.» Iran کمپین اعتصابات برای نجات زنان دربند واسیر حاکمیت اخوندی اعتصاب درسطح گسترده خواهد بود . اعتصاب ديدن اين تصوير دلخراش قلب انسان رو جريحه دار ميكنه . خدايا چي داره به سرمون مياد ، رحم و مروتمون كجا رفته؟ آسیه_پناهی كرمانشاه كورد هر وقت انقلابیون با رهبری امام برای کشور یک پیروزی کسب میکنند نتیجه این می شود که پس از حمله به عین الاسد و خرد کردن ابهت امریکا داستان هواپیما و بعد از رسیدن پنج کشتی سوخت که هم خام فروشی و هم ابهت امریکا یکجا نابود می شود مرگ ساختگی پیرزنی را بهانه میکنند