کرونا, آلمان, مرکل, عید پاک, محدودیت‌های کرونایی, ویروس کرونا

کرونا, آلمان

تشدید بی‌سابقه محدودیت‌های کرونایی در ایام عید پاک در آلمان | DW | 23.03.2021

تصمیم درباره تشدید محدودیت‌های کرونایی در آلمان در جلسه مشترک صدراعظم با مسئولان ایالت‌های این کشور اتخاذ شد. برای نخستین بار از زمان شیوع ویروس کرونا قرار است سوپرمارکت‌ها در آلمان نیز تعطیل شوند.

23/03/2021 09:30:00 ق.ظ

تصمیم درباره تشدید محدودیت‌های کرونا یی در آلمان در جلسه مشترک صدراعظم با مسئولان ایالت‌های این کشور اتخاذ شد. برای نخستین بار از زمان شیوع ویروس کرونا قرار است سوپرمارکت‌ها در آلمان نیز تعطیل شوند.

تصمیم درباره تشدید محدودیت‌های کرونا یی در آلمان در جلسه مشترک صدراعظم با مسئولان ایالت‌های این کشور اتخاذ شد. برای نخستین بار از زمان شیوع ویروس کرونا قرار است سوپرمارکت‌ها در آلمان نیز تعطیل شوند.

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان در جلسه ویژه مقابله با کرونا همراه با نخست‌وزیران ایالت‌های این کشور تصمیم تشدید و تمدید محدودیت‌های کرونایی را اتخاذ کردند.جلسه مسئولان دولتی و ایالتی آلمان حدود ۱۱ ساعت ادامه داشت و در نخستین ساعات بامدادی روز سه‌شنبه ۲۳ مارس (سوم فروردین) با تصمیم درمورد تمدید محدودیت‌ها به پایان رسید.

مخالفت شورای امنیت با بازگشت «امارت اسلامی» به افغانستان رضا پهلوی با انتقاد از اتحادیه اروپا: مشروعیت بخشیدن به رئیسی همانند یک سیلی بود رضا پهلوی:‌ فرصت کوبیدن آخرین میخ بر تابوت رژیم ایران فراهم است

بر اساس تصمیم مسئولان آلمان قرار است همه فعالیت‌های اقتصادی و اجتماعی از روز پنجشنبه اول آوریل تا روز دوشنبه پنجم آوریل (ایام عید پاک) تعطیل شوند.این تصمیم شامل سوپرمارکت‌ها نیز خواهد شد. تنها در روز شنبه سوم آوریل سوپرمارکت‌ها به طور محدود باز خواهند بود. دولت آلمان دو روز پنجشنبه و شنبه (اول و سوم آوریل) را به طور استثنایی روز تعطیل اعلام کرده است.

محدودیت‌های کرونایی تا روز ۱۸ آوریل تمدید شده است. مراسم دعای عید پاک و همچنین دیگر مراسم مذهبی نیز تنها به شکل دیجیتال صورت می‌گیرند.به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندیدآنگلا مرکل، صدراعظم آلماناین محدودیت‌ها شامل رستوران‌ها نیز می‌شود. افزون بر آن کسانی که از خارج به آلمان سفر می‌کنند، باید پیش از ورود به خاک این کشور تست منفی کرونا ارائه کنند. headtopics.com

در ایام عید پاک همه تجمعات ممنوع اعلام شده است. دو خانواده و حداکثر پنج نفر می‌توانند در این مدت با یکدیگر دیدار داشته باشند. این محدودیت شامل حال کودکان زیر ۱۴ سال نمی‌شود.مراکز ارائه واکسن کرونا در این مدت همچنان به کار خود ادامه می‌دهند و محدودیت‌های یاد‌شده شامل آنان نمی‌گردد.

گزارش تصویری؛ کرونا روی دیوارهای شهرهای جهانایرانیکی از ویژگی‌های گرافیتی یا دیوارنگاری، نشان دادن واکنش به رویدادها در خیابان‌های شهر است. بستن مرزها برای مقابله با گسترش ویروس، تعطیلی‌های گسترده و بسیاری از ممنوعیت‌ها برای این هنرمند ایرانی حکایت از ویروسی دارد که جهان را به تعطیلی کشانده است.

گزارش تصویری؛ کرونا روی دیوارهای شهرهای جهانآلماندیوار‌نگاره‌ای از بوسه"رفیقانه" دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا و شی‌ جین پینگ، رئیس جمهور چین در برلین. این تصویر براساس بوسه‌ای مشابه که در سال ۱۹۸۱ بین لئونید برژنف، رهبر اتحاد جماهیر شوروی (سابق) و اریش هونکر، رهبر آلمان شرقی (سابق) رد و بدل شده بود، کشیده شده است. آن بوسه نیز در آن زمان به دیوارنگاره‌ای در روی دیوار برلین تبدیل شد.

گزارش تصویری؛ کرونا روی دیوارهای شهرهای جهانآمریکادیوارنگار‌ه‌ای در شهر نیویورک با چهره دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین آمریکا در هیبت"عزرائیل" که می‌گوید"از کووید نترسید".گزارش تصویری؛ کرونا روی دیوارهای شهرهای جهانچینگرافیتی در شهر ووهان چین که احتمال می‌رود همه‌گیری کرونا از بازار این شهر آغاز شده باشد. دیوارنگاره‌ای با دو نفر از کادر درمانی که یکی پرچم چین در دست دارد و دیگری علامت پیروزی را نشان می‌دهد. ساکنان شهر چندین ماه‌ قرنطینه شدند. headtopics.com

«حوادث مرموز در خلیج فارس؛ ربایش احتمالی یک نفتکش و از دست رفتن کنترل سکان چند کشتی دیگر» مرکز عملیات تجارت دریایی بریتانیا: کشتی‌ربایی «احتمالی» در نزدیکی سواحل امارات به پایان رسید مراسم تجلیل از جواد فروغی قهرمان المپیک با حضور سرلشکر سلامی برگزار شد- اخبار نظامی | دفاعی | امنیتی - اخبار سیاسی تسنیم | Tasnim

گزارش تصویری؛ کرونا روی دیوارهای شهرهای جهانروسیهکادر درمانی در دوران کرونا به قهرمانان مردم تبدیل شدند. دیوارنگاره‌ای در سنت پترزبورگ پرستاری را نشان می‌دهد که دستی تاج بر سرش می‌گذارد.گزارش تصویری؛ کرونا روی دیوارهای شهرهای جهانفرانسهدیوارنگاره‌ای از دکتر"ژان ژاک رازافیندرانازی" به همراه کادر درمان بر روی دیوار یک بیمارستان. این پزشک بازنشسته با اصلیت ماداگاسکاری در اولین موج کرونا در فرانسه برای کمک به همکارانش پیوست. او اولین قربانی کرونا در میان کادر پزشکی فرانسه است.

گزارش تصویری؛ کرونا روی دیوارهای شهرهای جهانهندویروس کرونا به هیچ کس رحم نمی‌کند، حتی خدایان هندو. به همین خاطر او هم ماسک زده است. هند اولین کشوری بود که برای مقابله با سرایت ویروس کرونا، ممنوعیت‌های مسافرتی اعمال کرد.گزارش تصویری؛ کرونا روی دیوارهای شهرهای جهان

اسکاتلندماسک، بدون استثنا در تمامی دیوارنگارهای شهرهای جهان دیده می‌شود. در اسکاتلند هنرمندی سه اثر مهم در تاریخ نقاشی جهان را با ماسک بازآفرینی کرده است. از سمت چپ تابلوی"جیغ" اثر ادوارد مونش،"گوتیک آمریکایی" اثر گرنت وود و"دختری با گوشواره مروارید" اثر یان فرمیر هلندی.

گزارش تصویری؛ کرونا روی دیوارهای شهرهای جهاناسپانیاگرافیتی از جان تراولتا و ساموئل جکسون در فیلم"داستان عامه‌پسند" یا"پالپ فیکشن" به کارگردانی کوئنتین تارانتینو در شهر مادرید. در این دیوارنگاره، دو آدمکش حرفه‌ای با ماسک به جای اسلحه کشیدن از تلفن همراه برای سلفی گرفتن استفاده می‌کنند. پایتخت اسپانیا ضربات سختی از کرونا خورده است. headtopics.com

گزارش تصویری؛ کرونا روی دیوارهای شهرهای جهاننوار غزهدرحالی که واکسیناسیون مردم در مقابل کرونا در اسرائیل تقریبا به اتمام رسیده، از واکسن کرونا در غزه خبری نیست. به همین دلیل هم استفاده از ماسک از اهمیت بالایی برخوردار است. با وجود میزان بالای آلودگی به ویروس کرونا در میان جمعیت جوان نوار غزه، اما شمار مرگ و میر کم است.

گزارش تصویری؛ کرونا روی دیوارهای شهرهای جهاناتیوپیدیوارنگاره‌ها می‌توانند به رساندن سریع پیام به مردم کمک کنند. این گرافیتی در آدیس‌آبابا، پایتخت اتیوپی نحوه درست استفاده از ماسک را به مردم یادآوری می‌کند و با کشیدن فلش نشان می‌دهد که ماسک باید دماغ و دهان را کاملا بپوشاند.

المپیک 2020 توکیو| گرایی: آرزوی هر ورزشکاری مدال المپیک است/ به رؤیایم رسیدم- اخبار کشتی و وزنه برداری - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim آمریکا: آماده ازسرگیری مذاکرات وین هستیم واکسن کووپارس در آستانه ورود به فاز سوم آزمایشی

گزارش تصویری؛ کرونا روی دیوارهای شهرهای جهانساحل عاجاین گرافیتی در اَبیجان، پایتخت کشور آفریقایی ساحل عاج رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک را به مردم یادآوری می‌کند. ساحل عاج با ۲۰۶ مورد فوتی بر اثر کرونا (تا ۱۰ مارس ۲۰۲۰) یکی از کمترین موارد مرگ و میر در جهان را داشته است.

گزارش تصویری؛ کرونا روی دیوارهای شهرهای جهانهلنددر آغاز تعطیلات تابستانی سال ۲۰۲۰ در هلند مقررات مربوط به حمل ماسک لغو شد و این سیاست"زیگ زاگ" باعث افزایش شمار مبتلایان در پائیز شد. این گرافیتی گویی از مردم می‌خواهد با حمل ماسک، قلبی برای هلند داشته باشند.

ادامه مطلب: DW فارسی »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

الان همین خبر باعث میشه مردم حمله کنن به سوپر مارکتا و قفسه‌ها رو خالی کنن 🤦🏻‍♂️

بحران سلامت در فرانسه؛ افزایش انتقادها از ماکرون و احتمال تشدید محدودیت‌های اجتماعییکی از راههای کنترل بحران موجود، تعطیلی مدارس برای محدود کردن گسترۀ شیوع آلودگی است و بر این اساس آن هیدالگو، شهردار پاریس پیشنهاد طولانی‌تر شدن تعطیلات مدارس برای دست‌کم یک ماه را داده‌ است؛ راه حلی که آقای ماکرون و وزیر آموزش فرانسه به آن به عنوان آخرین چاره می‌نگرند.

انتقاد پلیس در پی تظاهرات مخالفان محدودیت‌های کرونایی در اشتوتگارت | DW | 04.04.2021سندیکای نیروهای پلیس در پی تظاهرات 'مخالف‌اندیشان' علیه محدودیت‌های کرونا یی در شهر اشتوتگارت، به دلیل نقض مقررات کرونا یی و امتناع از زدن ماسک و حفظ فاصله، مسئولان شهری را مورد انتقاد قرار داد.

نامه اعتراضی در باره تشدید آزار و اذیت زندانیان سیاسی در ایران | DW | 22.03.2021شماری از زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر کرج با انتشار نامه‌ای سرگشاده به تشدید آزار و اذیت زندانیان سیاسی اعتراض کردند. پیشتر نیز عده‌ای از زندانیان سیاسی خبر از اعتصاب غذای سه‌روز خود داده بودند.

تبادل آتش راکت و توپخانه در نوار غزه همزمان با تشدید خشونت‌ در بیت‌المقدسواشنگتن با ابراز نگرانی عمیق از اتفاقات اخیر در بخش شرقی بیت‌المقدس (اورشلیم)، «رویکرد و شعارهای افراط‌گرایانهِ همسو با نفرت‌پراکنی و ترویج خشونت» را قاطعانه محکوم کرد. تا زمانی که بایدن سگ پدر به آخوندا چراغ سبز نشون میده همین بساط ادامه داره تو سر خود نیروهای آمریکایی هم دارن راکت میزنند مهم اینه که دولت آمریکا قمبل کرده هر کی میرسه یه انگول ور میداره لبیک یا الله درود بر سربازان اسلام انشاءالله به حول قوه ی اللهی بزودی پیروز خواهید شد

در پی تشدید بحران کرونا در هند، ورود مسافر از آن کشور به آمریکا محدود می‌شودصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.