تشدید بی‌سابقه محدودیت‌های کرونایی در ایام عید پاک در آلمان | DW | 23.03.2021

23/03/2021 09:30:00 ق.ظ

تصمیم درباره تشدید محدودیت‌های کرونایی در آلمان در جلسه مشترک صدراعظم با مسئولان ایالت‌های این کشور اتخاذ شد. برای نخستین بار از زمان شیوع ویروس کرونا قرار است سوپرمارکت‌ها در آلمان نیز تعطیل شوند.

کرونا, آلمان

تصمیم درباره تشدید محدودیت‌های کرونا یی در آلمان در جلسه مشترک صدراعظم با مسئولان ایالت‌های این کشور اتخاذ شد. برای نخستین بار از زمان شیوع ویروس کرونا قرار است سوپرمارکت‌ها در آلمان نیز تعطیل شوند.

تصمیم درباره تشدید محدودیت‌های کرونا یی در آلمان در جلسه مشترک صدراعظم با مسئولان ایالت‌های این کشور اتخاذ شد. برای نخستین بار از زمان شیوع ویروس کرونا قرار است سوپرمارکت‌ها در آلمان نیز تعطیل شوند.

این تصمیم شامل سوپرمارکت‌ها نیز خواهد شد. تنها در روز شنبه سوم آوریل سوپرمارکت‌ها به طور محدود باز خواهند بود. دولت آلمان دو روز پنجشنبه و شنبه (اول و سوم آوریل) را به طور استثنایی روز تعطیل اعلام کرده است.این محدودیت‌ها شامل رستوران‌ها نیز می‌شود. افزون بر آن کسانی که از خارج به آلمان سفر می‌کنند، باید پیش از ورود به خاک این کشور تست منفی کرونا ارائه کنند.

ایراندیوار‌نگاره‌ای از بوسه"رفیقانه" دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا و شی‌ جین پینگ، رئیس جمهور چین در برلین. این تصویر براساس بوسه‌ای مشابه که در سال ۱۹۸۱ بین لئونید برژنف، رهبر اتحاد جماهیر شوروی (سابق) و اریش هونکر، رهبر آلمان شرقی (سابق) رد و بدل شده بود، کشیده شده است. آن بوسه نیز در آن زمان به دیوارنگاره‌ای در روی دیوار برلین تبدیل شد.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

‎BBC NEWS فارسی‎ on Instagram‎: '‌‌ این ویدیو از اعتراضات امشب ۴ مهر از منطقه نارمک تهران به دست بی‌بی‌سی رسیده است. معترضان در منطقه نارمک تهران شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر می‌دهند.'‎

‎BBC NEWS فارسی‎ shared a post on Instagram: '‎‌‌ این ویدیو از اعتراضات امشب ۴ مهر از منطقه نارمک تهران به دست بی‌بی‌سی رسیده است. معترضان در منطقه نارمک تهران شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر می‌دهند.‎'. Follow their account to see 66534 posts. ادامه مطلب >>

الان همین خبر باعث میشه مردم حمله کنن به سوپر مارکتا و قفسه‌ها رو خالی کنن 🤦🏻‍♂️

بحران سلامت در فرانسه؛ افزایش انتقادها از ماکرون و احتمال تشدید محدودیت‌های اجتماعییکی از راههای کنترل بحران موجود، تعطیلی مدارس برای محدود کردن گسترۀ شیوع آلودگی است و بر این اساس آن هیدالگو، شهردار پاریس پیشنهاد طولانی‌تر شدن تعطیلات مدارس برای دست‌کم یک ماه را داده‌ است؛ راه حلی که آقای ماکرون و وزیر آموزش فرانسه به آن به عنوان آخرین چاره می‌نگرند.

انتقاد پلیس در پی تظاهرات مخالفان محدودیت‌های کرونایی در اشتوتگارت | DW | 04.04.2021سندیکای نیروهای پلیس در پی تظاهرات 'مخالف‌اندیشان' علیه محدودیت‌های کرونا یی در شهر اشتوتگارت، به دلیل نقض مقررات کرونا یی و امتناع از زدن ماسک و حفظ فاصله، مسئولان شهری را مورد انتقاد قرار داد.

نامه اعتراضی در باره تشدید آزار و اذیت زندانیان سیاسی در ایران | DW | 22.03.2021شماری از زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر کرج با انتشار نامه‌ای سرگشاده به تشدید آزار و اذیت زندانیان سیاسی اعتراض کردند. پیشتر نیز عده‌ای از زندانیان سیاسی خبر از اعتصاب غذای سه‌روز خود داده بودند.

تبادل آتش راکت و توپخانه در نوار غزه همزمان با تشدید خشونت‌ در بیت‌المقدسواشنگتن با ابراز نگرانی عمیق از اتفاقات اخیر در بخش شرقی بیت‌المقدس (اورشلیم)، «رویکرد و شعارهای افراط‌گرایانهِ همسو با نفرت‌پراکنی و ترویج خشونت» را قاطعانه محکوم کرد. تا زمانی که بایدن سگ پدر به آخوندا چراغ سبز نشون میده همین بساط ادامه داره تو سر خود نیروهای آمریکایی هم دارن راکت میزنند مهم اینه که دولت آمریکا قمبل کرده هر کی میرسه یه انگول ور میداره لبیک یا الله درود بر سربازان اسلام انشاءالله به حول قوه ی اللهی بزودی پیروز خواهید شد

در پی تشدید بحران کرونا در هند، ورود مسافر از آن کشور به آمریکا محدود می‌شودصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

دولت آلمان با اعمال محدودیت‌ها می‌کوشد با موج سوم کرونا مقابله کند آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان در جلسه ویژه مقابله با کرونا همراه با نخست‌وزیران ایالت‌های این کشور تصمیم تشدید و تمدید محدودیت‌های کرونایی را اتخاذ کردند.Aa بحران سلامت در فرانسه جدی تر شده است و امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری این کشور که سیاست هایش برای مقابله با همه‌گیری ویروس کرونا با انتقادات زیادی روبروست، بامداد چهارشنبه بار دیگر «شورای دفاع از سلامت» را تشکیل داد تا برای خروج از وضعیت موجود چاره‌ای بجوید.آلمان انتقاد پلیس در پی تظاهرات مخالفان محدودیت‌های کرونایی در اشتوتگارت سندیکای نیروهای پلیس در پی تظاهرات"مخالف‌اندیشان" علیه محدودیت‌های کرونایی در شهر اشتوتگارت، به دلیل نقض مقررات کرونایی و امتناع از زدن ماسک و حفظ فاصله، مسئولان شهری را مورد انتقاد قرار داد.عکس از آرشیو هجده نفر از زندانیان سیاسی که در زندان رجایی شهر کرج در حبس به سر می‌برند، با انتشار نامه‌ای سرگشاده به تبعید زندانیان سیاسی و پرونده‌سازی متعدد علیه آنان اعتراض کرده‌اند.

جلسه مسئولان دولتی و ایالتی آلمان حدود ۱۱ ساعت ادامه داشت و در نخستین ساعات بامدادی روز سه‌شنبه ۲۳ مارس (سوم فروردین) با تصمیم درمورد تمدید محدودیت‌ها به پایان رسید. بر اساس تصمیم مسئولان آلمان قرار است همه فعالیت‌های اقتصادی و اجتماعی از روز پنجشنبه اول آوریل تا روز دوشنبه پنجم آوریل (ایام عید پاک) تعطیل شوند. فردا پنج‌شنبه اول آوریل نیز قرار است ژان کاستکس، نخست‌وزیر فرانسه مقابل پارلمان درباره آخرین تحولات در «وضعیت سلامت» عمومی گزارش دهد. این تصمیم شامل سوپرمارکت‌ها نیز خواهد شد. در این اردوگاه شهروندانی با گرایش‌های راست افراطی و چپ شرکت دارند. تنها در روز شنبه سوم آوریل سوپرمارکت‌ها به طور محدود باز خواهند بود. تا کنون بیش از ۴ میلیون و ۵۸۵ هزار نفر در این کشور به کووید۱۹ مبتلا شده‌اند و ۹۵ هزار و ۳۳۷ نفر از این بیماری جان باخته‌اند. دولت آلمان دو روز پنجشنبه و شنبه (اول و سوم آوریل) را به طور استثنایی روز تعطیل اعلام کرده است. مطلب احمدیان، محمد بنازاده امیرخیزی، افشین بایمانی، آرشام رضایی، آرش صادقی، حسن صادقی، جعفر عظیم زاده، سهیل عربی، ابوالقاسم فولادوند، نصرالله لشنی، بهنام موسیوند، رضا محمدحسینی، سعید ماسوری، علی موسی نژاد فرکوش، فرهاد میثمی، محمد علی منصوری، مهدی مسکین نواز و آرش نصری این نامه را به امضاء رسانده‌اند.

محدودیت‌های کرونایی تا روز ۱۸ آوریل تمدید شده است. بیش از ۵ هزار نفر هم‌اکنون «تحت مراقبتهای ویژه» هستند و از هر ۱۰ تخت اختصاص یافته به بخش مراقبهای ویژه بیمارستان‌ها ۹ تخت اشغال شده است. این امر انتقادهای بسیاری را برانگیخت، زیرا شماری خبرنگاران از سوی تظاهرکنندگان مورد حمله قرار گرفته بودند. مراسم دعای عید پاک و همچنین دیگر مراسم مذهبی نیز تنها به شکل دیجیتال صورت می‌گیرند. به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندید آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان این محدودیت‌ها شامل رستوران‌ها نیز می‌شود. یکی از راههای کنترل بحران موجود، تعطیلی مدارس برای محدود کردن گسترۀ شیوع آلودگی است و بر این اساس برخی مقامات از جمله آن هیدالگو، شهردار پاریس پیشنهاد طولانی‌تر شدن تعطیلات مدارس برای دست‌کم یک ماه را داده‌اند؛ راه حلی که آقای ماکرون و ژان میشل بلانكر، وزیر آموزش این کشور به آن به عنوان آخرین چاره می‌نگرند. افزون بر آن کسانی که از خارج به آلمان سفر می‌کنند، باید پیش از ورود به خاک این کشور تست منفی کرونا ارائه کنند. گالری تصویری: خنجر کرونا بر گرده گردشگری اجباری شدن تست کرونا برای مسافران عازم آلمان در ۲۲ مارس سال ۲۰۲۱ مقررات ورود به آلمان باز هم تشدید شد. در ایام عید پاک همه تجمعات ممنوع اعلام شده است.» بنا بر گزارش اخیر پروفسور آنتوان فلاوت، مدیر انستیتوی سلامت جهانی در دانشگاه ژنو، مدارس در حال حاضر یکی از مهمترین مکان‌های انتشار آلودگی هستند که می‌توانند روزانه بیش از ۴۰ هزار نفر را در فرانسه آلوده کنند. قطعات رقص و موسیقی بدون کلام در این فیلم، تماشاگر را به فضای پر ابهام و هراسناک حاکم بر زمان وقوع این حادثه‌نزدیک می‌کند.

دو خانواده و حداکثر پنج نفر می‌توانند در این مدت با یکدیگر دیدار داشته باشند. این محدودیت شامل حال کودکان زیر ۱۴ سال نمی‌شود. اکنون امانوئل ماکرون بیش از هر زمانی چشم انتظار دریافت محموله‌های بزرگ واکسن‌ ضد کووید است که قرار است در ماه آوریل تحویل داده شود تا با الگوبرداری از بریتانیا از فشارهای اجتماعی بکاهد. از آن زمان به بعد رزرو سفر به مایورکا افزایشی قابل توجه یافته است. مراکز ارائه واکسن کرونا در این مدت همچنان به کار خود ادامه می‌دهند و محدودیت‌های یاد‌شده شامل آنان نمی‌گردد. گزارش تصویری؛ کرونا روی دیوارهای شهرهای جهان ایران یکی از ویژگی‌های گرافیتی یا دیوارنگاری، نشان دادن واکنش به رویدادها در خیابان‌های شهر است. تا کنون در فرانسه ۸ میلیون و ۲۰۰ هزار دوز در اولین مرحله واکسیناسیون عمومی و ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار دوز در مرحله دوم تزریق شده است و دولت امیدوار است پس از دریافت محموله جدید و تسریع در واکسیناسیون افراد بالای ۷۵ سال سن، واکسیناسیون معلمان را آغاز کند. بستن مرزها برای مقابله با گسترش ویروس، تعطیلی‌های گسترده و بسیاری از ممنوعیت‌ها برای این هنرمند ایرانی حکایت از ویروسی دارد که جهان را به تعطیلی کشانده است. او موافق راهبرد دریافت"گواهی واکسیناسیون" کرونا و انجام تست‌های سریع کرونا برای احیای این صنعت است. قتل‌عام زندانیان سیاسی در تابستان ۶۷ به روایت دوربین پرسش‌های بدون پاسخ مونتاژ فیلم مانند چگونگی اجرای پروژه ۶۷ برای زندانیان سیاسی در بند، ‌گنگ و پر ابهام است.

گزارش تصویری؛ کرونا روی دیوارهای شهرهای جهان آلمان دیوار‌نگاره‌ای از بوسه"رفیقانه" دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا و شی‌ جین پینگ، رئیس جمهور چین در برلین. این تصویر براساس بوسه‌ای مشابه که در سال ۱۹۸۱ بین لئونید برژنف، رهبر اتحاد جماهیر شوروی (سابق) و اریش هونکر، رهبر آلمان شرقی (سابق) رد و بدل شده بود، کشیده شده است. آن بوسه نیز در آن زمان به دیوارنگاره‌ای در روی دیوار برلین تبدیل شد. گالری تصویری: خنجر کرونا بر گرده گردشگری بحث بر سر تسهیل سفر واکسینه‌شدگان یونان و اسرائيل روز نهم فوریه به تفاهم‌نامه‌ای دست یافتند که سفر متقابل شهروندان واکسینه‌‌شده‌ دو کشور را به صورت نامحدود امکان‌پذیر می‌سازد. گزارش تصویری؛ کرونا روی دیوارهای شهرهای جهان آمریکا دیوارنگار‌ه‌ای در شهر نیویورک با چهره دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین آمریکا در هیبت"عزرائیل" که می‌گوید"از کووید نترسید". گزارش تصویری؛ کرونا روی دیوارهای شهرهای جهان چین گرافیتی در شهر ووهان چین که احتمال می‌رود همه‌گیری کرونا از بازار این شهر آغاز شده باشد." مقاومت"،"قطع ارتباط با دنیای خارج"،" مورس"،" دادگاه مرگ"و"جوانه‌ی اندوه"، عنوان‌های این قطعه‌ها هستند.

دیوارنگاره‌ای با دو نفر از کادر درمانی که یکی پرچم چین در دست دارد و دیگری علامت پیروزی را نشان می‌دهد. گالری تصویری: خنجر کرونا بر گرده گردشگری ۷۴ درصد کاهش گردشگری در سال ۲۰۲۰ این که کرونا چه بلایی بر سر گردشگری آورده را می‌توان از نتیجه تحقیقات سازمان گردشگری UNWTO دریافت. ساکنان شهر چندین ماه‌ قرنطینه شدند. گزارش تصویری؛ کرونا روی دیوارهای شهرهای جهان روسیه کادر درمانی در دوران کرونا به قهرمانان مردم تبدیل شدند. دیوارنگاره‌ای در سنت پترزبورگ پرستاری را نشان می‌دهد که دستی تاج بر سرش می‌گذارد. در سال گذشته اکثر مسافران تمایل به سفرهای درون‌کشوری، طبیعت‌گردی و سازگار با محیط زیست داشته‌اند. گزارش تصویری؛ کرونا روی دیوارهای شهرهای جهان فرانسه دیوارنگاره‌ای از دکتر"ژان ژاک رازافیندرانازی" به همراه کادر درمان بر روی دیوار یک بیمارستان. وی در سال ۲۰۱۳ در اثر ابتلا به سرطان در برلین آلمان چشم بر جهان فرو بست.

این پزشک بازنشسته با اصلیت ماداگاسکاری در اولین موج کرونا در فرانسه برای کمک به همکارانش پیوست. او اولین قربانی کرونا در میان کادر پزشکی فرانسه است. در تمام کشور از مردم خواسته شد برای جلوگیری از شیوع شدیدتر کرونا از سفرهای خود چشم بپوشند، وگرنه ممکن است با"تعطیلی‌های گسترده" روبرو شوند. گزارش تصویری؛ کرونا روی دیوارهای شهرهای جهان هند ویروس کرونا به هیچ کس رحم نمی‌کند، حتی خدایان هندو. به همین خاطر او هم ماسک زده است. هند اولین کشوری بود که برای مقابله با سرایت ویروس کرونا، ممنوعیت‌های مسافرتی اعمال کرد. ۴۰ درصد موارد ابتلای جدید به کرونا در اسرائيل به این گونه جهش‌یافته سارس-کوو۲ مربوط می‌شود. حمید منتظری درسال ۶۷ در اوین اعدام شد.

گزارش تصویری؛ کرونا روی دیوارهای شهرهای جهان اسکاتلند ماسک، بدون استثنا در تمامی دیوارنگارهای شهرهای جهان دیده می‌شود. در اسکاتلند هنرمندی سه اثر مهم در تاریخ نقاشی جهان را با ماسک بازآفرینی کرده است. از سمت چپ تابلوی"جیغ" اثر ادوارد مونش،"گوتیک آمریکایی" اثر گرنت وود و"دختری با گوشواره مروارید" اثر یان فرمیر هلندی. گالری تصویری: خنجر کرونا بر گرده گردشگری پمپی ایتالیا باز هم به‌روی علاقمندان گشوده شد با وجود تمدید محدودیت‌های کرونایی در ایتالیا از ۱۸ ژانویه به چند موزه و نمایشگاه اجازه بازگشایی از دوشنبه تا جمعه داده شد. گزارش تصویری؛ کرونا روی دیوارهای شهرهای جهان اسپانیا گرافیتی از جان تراولتا و ساموئل جکسون در فیلم"داستان عامه‌پسند" یا"پالپ فیکشن" به کارگردانی کوئنتین تارانتینو در شهر مادرید. در این دیوارنگاره، دو آدمکش حرفه‌ای با ماسک به جای اسلحه کشیدن از تلفن همراه برای سلفی گرفتن استفاده می‌کنند. قتل‌عام زندانیان سیاسی در تابستان ۶۷ به روایت دوربین بازسازی واقعیت در فیلم" ومن عاشقانه زیسته‌ام" که در سال ۲۰۰۸ تهیه شده، برخی از صحنه‌ها بازسازی شده‌اند.

پایتخت اسپانیا ضربات سختی از کرونا خورده است. گالری تصویری: خنجر کرونا بر گرده گردشگری هجوم علاقمندان به اسکی بارش برف در مناطق کوهستانی آلمان باعث شد که علاقه‌مندان به ورزش‌های زمستانی با وجود هشدارها از مناطق مختلف این کشور راهی مناطق برف‌گیر شوند. گزارش تصویری؛ کرونا روی دیوارهای شهرهای جهان نوار غزه درحالی که واکسیناسیون مردم در مقابل کرونا در اسرائیل تقریبا به اتمام رسیده، از واکسن کرونا در غزه خبری نیست. به همین دلیل هم استفاده از ماسک از اهمیت بالایی برخوردار است. با وجود میزان بالای آلودگی به ویروس کرونا در میان جمعیت جوان نوار غزه، اما شمار مرگ و میر کم است. به علاوه، به دستور چونگ سیه-کیون، نخست‌وزیر این کشور در ۲۲ دسامبر سال گذشته اجتماع بیش از چهار نفر نیز ممنوع اعلام شد. گزارش تصویری؛ کرونا روی دیوارهای شهرهای جهان اتیوپی دیوارنگاره‌ها می‌توانند به رساندن سریع پیام به مردم کمک کنند. نویسنده: FF.

این گرافیتی در آدیس‌آبابا، پایتخت اتیوپی نحوه درست استفاده از ماسک را به مردم یادآوری می‌کند و با کشیدن فلش نشان می‌دهد که ماسک باید دماغ و دهان را کاملا بپوشاند. گزارش تصویری؛ کرونا روی دیوارهای شهرهای جهان ساحل عاج این گرافیتی در اَبیجان، پایتخت کشور آفریقایی ساحل عاج رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک را به مردم یادآوری می‌کند. خود نیوزیلندی‌ها نیز توانستند از اکتبر ۲۰۲۰ باز هم به استرالیا سفر کنند، بی‌ آن‌که مجبور به قرنطینه شوند. ساحل عاج با ۲۰۶ مورد فوتی بر اثر کرونا (تا ۱۰ مارس ۲۰۲۰) یکی از کمترین موارد مرگ و میر در جهان را داشته است. گزارش تصویری؛ کرونا روی دیوارهای شهرهای جهان هلند در آغاز تعطیلات تابستانی سال ۲۰۲۰ در هلند مقررات مربوط به حمل ماسک لغو شد و این سیاست"زیگ زاگ" باعث افزایش شمار مبتلایان در پائیز شد. این گرافیتی گویی از مردم می‌خواهد با حمل ماسک، قلبی برای هلند داشته باشند. همه مسافران باید تست منفی کرونا که حداکثر ۷۲ ساعت قبل انجام شده را ارائه می‌کردند.

نویسنده: محمود صالحی .