تشدید اختلافات میان شماری از سناتورهای جمهوریخواه و ترامپ | DW | 19.10.2020

28/07/1399 03:09 ب.ظ

شماری از سناتورهای حزب جمهوریخواه آشکارا لب به انتقاد از برنامه و عملکرد دونالد ترامپ گشوده‌اند. یکی از سناتورهای پرنفوذ حزب جمهوریخواه گفته، هنوز تصمیم نگرفته رای خود را به چه کسی بدهد و برخی دیگر گفته‌اند به ترامپ رای نخواهند داد.

دامنه اختلاف بین دونالد ترامپ و شماری از اعضای حزب جموریخو‌اه و حتی برخی از سناتورهای پرنفوذ این حزب در حال گسترش است. چنین پدیده‌ای دو هفته پیش از برگزاری انتخابات سرنوشت‌ساز آمریکا (سوم نوامبر) پدیده‌ای استثنایی است. روی برتافتن سناتورهای جمهوریخواه از کاندید حزب خود آن هم دو هفته پیش از انتخابات ریاست جمهوری، موضوعی است که توجه بسیاری از ناظران و تحلیلگران سیاسی در آمریکا را متوجه خود ساخته است.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

سروریس خبری شبکه اول تلویزیون آلمان در گزارشی تحلیلی در سایت خود نوشته است که رابطه دونالد ترامپ با جمهوریخواهان از همان ابتدا نیز بدون مشکل نبوده است. تورستن تایشمان، گزارشگر این شبکه در واشنگتن به چند مورد از روی‌برتافتن سناتورهای جمهوریخواه از ترامپ اشاره کرده است.

به عنوان نمونه، سناتور بن سس، از ایالت نبراسکا در تماس تلفنی با شرکت‌کنندگان در انتخابات از عملکرد ترامپ در قبال متحدان و دشمنان آمریکا انتقاد کرده است. او گفته است که ترامپ با دیکتاتورها مماشات می‌کند، به رنج مسلمانان ایغور در چین بی توجه است و هیچ حمایتی از مردم و معترضان در هنگ‌کنگ از خود نشان نداده است. headtopics.

ادامه مطلب:
dw_persian »

ببینم! این سناتور با نفوذ همین سناتور نبرسکا بود؟! واقعا اگه این با نفوذ که هیچ! ضمنا تذکراتی که داده در اصل نشون میده موضعی شدیدتر از موضع فعلی مدیریت ترامپ داره! پس ای کاش خودش بیاد بشینه جای ترامپ تا شما بیشتر بسوزید 😄😄😄😄 انصافا کیهان شریعتمداری اعتبار بیشتری داره تا دویچه‌وله فارسی. چطوری رو تون میشه این پرت و پلاها رو بخورد مخاطب بدید؟

شاهنامه آخرش خوش است ماله کش. این سناتورهای باصطلاح پر نفوذ اسم ندارند؟! اگز سناتور پرنفوذی بوده حتما دارای معروفیت هست اگر دارای معروفیت هست چرا اسمش را نمیارید!!، این دلیل بر این نیست که خبرتان جعلیست؟! اگر جعلی نیست کدام سناتور بوده و در کجا بیان کرده؟!! خفه شو مامور خامنه آی جنایتکار بایدم رای ندن ترامپ با هر مقام سیاسی فاسد مبارزه کرده علاوه بر دموکرات ها خیلی جمهوری خواه فاسد هم هست که میدونن با موندن ترامپ از نون میوفتن

زنان و دختران معترض بلاروس؛ ما را از پنجره ببینید نه از تلویزیونصدها زن و دختر دانشجو در مینسک پایتخت بلاروس در اعتراض به حکم بازداشت تیخانوفسکایا، رهبر در تبعید اپوزوسیون این کشور به خیابان‌ها آمدند.

بی‌خبری از وضع شش تن از فعالان مدنی بازداشت شده در ایران | DW | 18.10.2020خانواده شش فعال مدنی بازداشت شده در ایران از وضع آنها از زمان بازداشت بی‌خبرند. ۱۲ روز از زمان بازداشت این شش نفر می‌گذرد. نهادهای امنیتی حاضر به پاسخگویی به خانواده‌ها نیستند و این آنها را به شدت نگران کرده است.

امیر حاتمی: از امروز مجازیم در زمینه دفاع هر آنچه می‌خواهیم از دنیا تهیه کنیموزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: از امروز مجاز هستیم هرچه که نیاز داریم از دنیا تهیه کنیم و آنچه که دیگران نیاز دارند و از ما می‌خواهند را تهیه کنیم. این دستاورد جای تبریک داره و باعث صلح و امنیت بیشتر در منطقه خواهد شد بدون تردید بخر اگه پول داری...

نبرد در قره‌باغ پس از نقض دومین توافق آتش‌بس؛ آذربایجان از فتوحات جدید خبر دادرئیس جمهوری آذربایجان مدعی شد که نیروهای ارتش کشورش در واکنش به نقض آتش‌بس و دور تازه حملات نیروهای ارمنستان، سیزده روستا در شهرستان جبرئیل را تحت کنترل درآورده‌اند. بعد از آزادی خدافرین و احتزاز پرچم آذربایجان در این منطقه جنگ‌در منطقه زنگیلان و نزدیک مرزهای بین المللی ادامه دارد اشغالگران عرمنی بدنبال شکست در جنگ شهرها و‌روستاهای بیدفاع را توپ باران میکنند.شاکله مزدوران قاتل عرمنی شکسته و درحال فرار هستند.

یک طرح قانونی جدید برای جلوگیری از پولشویی حزب‌الله لبنان به کنگره آمریکا ارائه شد🔺یک طرح قانونی جدید برای جلوگیری از پولشویی حزب‌الله لبنان به کنگره آمریکا ارائه شد ⚡️طرح قانونی جدیدی توسط گروهی از اعضای جمهوریخواه کنگره آمریکا با هدف جلوگیری از فعالیت‌های پولشویی حزب‌الله_لبنان به مجلس نمایندگان ایالات متحده ارائه شده است.

جلوگیری از قاچاق شاهین‌های 'میلیون دلاری' افغانستان در پاکستان - BBC News فارسیمقام های پاکستانی گفته‌اند که جلو قاچاق ۷۴ شاهین شکاری را گرفته‌اند که قرار بود از افغانستان به کشورهای عربی قاچاق شوند. دو نفر در این ارتباط بازداشت شده‌اند و مسئولین گمرک پاکستان گفته‌اند که در نظر دارند تا این پرندگان در حال انقراض را به زیستگاه طبیعی آنان برگردانند.