تشدید جنگ لفظی بین طالبان و دونالد ترامپ

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 37 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

تحلیل‌گران اوضاع افغانستان معتقدند با شکست مذاکرات صلح، حملات طالبان تا زمان برگزاری انتخابات این کشور در ۲۸ سپتامبر افزایش خواهد یافت.

توییت ذبیح‌الله مجاهد به دنبال اعلام قبول مسئولیت یک حمله‌ انتحاری در نزدیکی کابل توسط طالبان، منتشر شد. در این حمله به یک پایگاه نظامی ارتش افغانستان دست‌کم ۴ نظامی کشته و ۳ نظامی دیگر زخمی شدند.

رییس جمهوری آمریکا روز ۸ سپتامبر در پیامی توییتری نوشت که قصد داشته روز یکشنبه در کمپ دیوید و در جریان یک نشست محرمانه، با رهبران اصلی طالبان همچنین رئیس جمهوری افغانستان گفتگو کند اما پس از آنکه طالبان مسئولیت حملۀ هفته گذشته در کابل که منجر به مرگ یک سرباز آمریکایی و ۱۱ تن دیگر شد را بر عهده گرفتند، این دیدار محرمانه را لغو و گفتگوهای صلح را متوقف کرده است.

آقای ترامپ در این پیام تويیتری نوشته بود: «چه کسانی این همه انسان را می‌کشند با این هدف که توان چانه زنی خود را تقویت کنند؟ آنها با این کار وضعیت را بدتر کردند.اگر آنها نتوانند در جریان مذاکرات بسیار مهم صلح با آتش‌بس موافقت کنند و حتی ۱۲ انسان بی‌گناه را بکشند، احتمالا توانایی انجام مذاکره برای رسیدن به توافقی معنادار را نیز نخواهند داشت.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

نماینده ایران در سازمان ملل: تغییر بولتون داخلی است، با وجود تحریم‌ها مذاکره منتفی استمجید_تخت‌روانچی، نماینده ایران در سازمان ملل متحد، «تغییر بولتون را مساله داخلی آمریکا» عنوان کرد و گفت: «تا زمان وجود تحریم‌ها، مذاکره منتفی است.» او درباره احتمال دیدار روحانی و ترامپ، گفت: «زمانی می‌توان در این‌باره سخن گفت که تحریم‌ها را بردارند.»
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

عطش جنگ هم باید همراه با سردسته جنگ‌طلبان برودوزیر امور خارجه با انتقاد شدید از اعلام تشدید تروریسم اقتصادی علیه ایران تاکید کرد: عطش جنگ -فشار حداکثری- هم باید همراه با سردسته جنگ‌طلبان برود. JZarif ماله کش اعظم، نیازی بجنگ نیست همینطوری دارید بگا میرید و آخرکارتونه JZarif درود بر شرفت که علیرغم هجمه های داخلی و خارجی همچنان ایستاده ای وبولتون رفت .....کمپین حمایت از ظریف ‌ JZarif امیدوارم شماهاهم گورتون گم کنید برید. ادمین_خایمال سگ بگاد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

اولیایی: باشگاه‌ها باید برای بخش حقوقی فکر اساسی کنند / زنوزی باید راهکاری برای مالکیت دو تیم لیگ برتری ارائه کندهنوز گرشاسبی در پرسپولیس صاحب امضا است! اولیایی: باشگاه‌ها باید برای بخش حقوقی فکر اساسی کنند / زنوزی باید راهکاری برای مالکیت دو تیم لیگ برتری ارائه کند باید که قوه‌قضاییه ورود کند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

همه آنچه زوار باید برای عبور از «مرز خسروی» بدانند- اخبار رسانه ها - اخبار تسنیم - Tasnim«همه آنچه زوار باید برای عبور از مرز خسروی بدانند» زوار اربعین امسال با افزوده شدن مرز خسروی به جمع گذرگاه‌های مرزی ایران و عراق برای خروج از این مرز می‌توانند از مسیر‌های متفاوتی عبور کنند
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

هر آنچه باید درباره آیفون ۱۱ بدانیدشرکت اپل روز گذشته تازه ترین گوشی تلفن همراه خود به نام آیفون ۱۱ را روانه بازار کرد. نگاهی می‌اندازیم به شماری از مشخصات و ویژگی‌های این گوشی هوشمند جدید.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

روحانی: آمریکا باید از فشار حداکثری دست بردارد | DW | 11.09.2019حسن روحانی می‌گوید آمریکا باید بفهمد که جنگ‌طلبی سودی ندارد و از سیاست فشار حداکثری علیه جمهوری اسلامی دست بردارد. شماری از اعضای ارشد دولت گفته‌اند کنار گذاشتن جان بولتون به معنای شکست این سیاست است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »