تشدید حملات روسیه در جبهه شرقی؛ فرماندار لوهانسک: روس‌ها مردم در حال فرار را هدف قرار می‌دهند

30/01/1401 04:31:00 ب.ظ

تشدید حملات روسیه در جبهه شرقی؛ فرماندار لوهانسک: روس‌ها مردم در حال فرار را هدف قرار می‌دهند گزارش‌ها حاکی از آن است که نیروهای نظامی روسیه در تلاشند تقریبا از سراسر جبهه شرقی در دونتسک، لوهانسک، و خارکیف به منطقه نفوذ کنند. ⬇️ بیشتر بخوانید:

حملات روسیه به شرق اوکراین در روز سه‌شنبه به شدت افزایش یافته و براساس گزارش‌ها شهر اودونگ کرمینا در شرق اوکراین سقوط کرده‌ است. گزارش‌ها حاکی از آن است که نیروهای نظامی روسیه در تلاشند تقریبا از سراسر جبهه شرقی در دونتسک،...

گزارش‌ها حاکی از آن است که نیروهای نظامی روسیه در تلاشند تقریبا از سراسر جبهه شرقی در دونتسک، لوهانسک، و خارکیف به منطقه نفوذ کنند. در همین حال نخست‌وزیر بریتانیا روز سه‌شنبه در گزارشی به کابینه در خصوص وضعیت اوکراین، اوضاع این کشور را مخاطره آمیز توصیف کرد. بوریس جانسون با اشاره به ناکامی پوتین در رسیدن به اهدافش در تهاجم به اوکراین گفت که «او که از این وضعیت عصبانی است می‌خواهد به هر نحو ممکن و بدون توجه به تلفات انسانی، به نوعی از پیروزی برسد.»

این درحالی است که سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه، با تایید افزایش فشارهای مسکو بر جبهه شرق از عبارت «آزادسازی» شرق اوکراین استفاده کرده است. او همچنین غرب را متهم کرد که با حمایت تسلیحاتی از اوکراین حصول به این هدف از سوی مسکو را به تعویق انداخته است. شویگو با اشاره به استفاده اوکراین از سلاح‌های خارجی در این جنگ، مدعی شده است که دولت اوکراین از سوی آمریکا و غرب برای ادامه جنگ تشویق می‌شود. او تلویحا گفت که این اقدام ممکن است به بهای جان بسیاری از اوکراینی‌ها تمام شود.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

DW Persian دویچه‌‌وله فارسی

در پادکست 'آواهای کم شنیده از دیروز تا امروز' قطعه 'بوسه عید' با صدای پروین، شعری از محمدعلی بهمنی و آهنگسازی منوچهر لشگری را می‌شنوید که در دستگاه سه‌گاه در سال ۱۳۴۹ منتشر شده است. @dw_farsi ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

ماریوپل نباید سقوط کنه سقوط ماریوپل روسیه رو جسورتر خواهد کرد

اوکراین: 205 کودک در حملات روسیه کشته شده‌انددر حملات روسیه به اوکراین تاکنون 205 کودک کشته و 362 کودک دیگر زخمی شده‌اند. - خبرگزاری آناتولی

سازمان ملل: دست‌کم 2072 غیرنظامی در اوکراین طی حملات روسیه جان باخته‌اند

تهاجم روسیه به اوکراین؛ ادامه نبرد در ماریوپل و اولین تلفات غیرنظامیان در لویوفرماندار شهر لویو گفت سه موشک به انبارهایی اصابت کرده است که در حال حاضر مورد استفاده نیروهای مسلح نیست و موشک چهارم نیز به یک تعمیرگاه خودرو اصابت کرده است.

احضار سفیر اسرائیل در مسکو؛ روسیه خواستار استرداد «محوطه الکساندر» در اورشلیم شدتنش در روابط اسرائیل و روسیه پس از آن بروز کرد که وزیر خارجه اسرائیل درباره فجایع جنگی رخ داده در منطقه بوچا در اوکراین گفت که روسیه علیه افراد غیرنظامی مرتکب جنایت جنگی شده است. موضع عاقلانه تری اتخاذ کرد علیرغم موضع گیری ها وزیر امور خارجه اسرائیل بدنیست بوسیدن پای فاشیست‌ها رو متوقف کنه!

شهردار مسکو: ۲۰۰ هزار نفر در پایتخت روسیه در خطر از دست دادن شغل خود هستندسرگئی سوبیانین دلیل این مسئله را توقف فعالیت شرکت‌های خارجی در روسیه به‌دلیل جنگ اوکراین عنوان کرد. Hello I am a translator I know twenty languages I like to read your page I am from Iran I speak Chinese, Japanese and South Korean well

چرا مصرف استروئید در بین بدنسازان مرد در بریتانیا در حال افزایش است؟ - BBC News فارسینظام بهداشت‌ودرمان ملی بریتانیا (ان‌اچ‌اس) می‌گوید شواهد و مطالعات نشان می‌دهند مصرف استروئیدهای آنابولیک خطرات بسیاری، از جمله ناباروری و اختلال نعوظ تا اعتیاد و طاسی در پی دارند.