تشدید نگرانی‌ها در پانزدهمین روز بی‌خبری از وضعیت بازداشت‌شدگان پارک جیرال اردبیل

23/07/1399 02:07:00 ب.ظ

بنا بر اعلام نزدیکان بازداشت‌شدگان در پارک جیرال اردبیل، از لحظه‌ی دستگیری معترضین به صدور مجوز استفاده روسیه از حریم هوایی و زمینی ایران برای انتقال سلاح به ارمنستان، این فعالان مدنی از ملاقات و یا تماس تلفنی محروم بوده‌اند. اخبار_ایران قره_باغ

«اعتراض به صدور مجوز استفاده روسیه از حریم هوایی و زمینی ایران برای انتقال سلاح به ارمنستان» و...

«اعتراض به صدور مجوز استفاده روسیه از حریم هوایی و زمینی ایران برای انتقال سلاح به ارمنستان» و «حمایت از جمهوری آذربایجان برای آزادسازی قره‌باغ» از شبکه‌های اجتماعی به خیابان‌ها کشیده شد. عسگر اکبر زاده، مهدی هوشمند، سجاد جولانی، حسین بالاخانی، مجتبی پروین، مصطفی پروین، محمد جولانی، حامد حیدری باریس، بهمن خیرجو، پرویز سیابی، سبحان بخشی و مرتضی پروین، ۱۲ فعال مدنی بازداشت‌شده در این تجمع بودند که اسامی آنان از سوی ایران‌وایر احرازشده است.

اتهام این تجمع‌کنندگان «توهین به رهبری»، «اخلال در نظم و سلب آسایش عمومی»، «تمرد از دستور مأمورین دولت» و «اقدام علیه امنیت ملی» اعلام‌شده است. پرویز سیابی پس از آزادی عکس‌هایی از خود در فضای مجازی منتشر کرده است که آثار ضرب شتم و شکنجه مأموران هنگام بازداشت و پس‌ازآن را به‌وضوح نشان می‌دهد.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

عراق موجودیت خود را از ایران دارد

محمد صدر: با بالا گرفتن جنگ های داخلی عراق در سالهای پس از سقوط صدام، این کشور با اعلام موجودیت گروهی با نام «داعش» در خاک خود مواجه شد که به نام برپایی تعالیم و قوانین اسلامی، ظالمانه ترین رفتار را در برخورد با مردم عراق به ویژه زنان این کشور دنبال می کردند(البته شاخه سوری این گروه، سال‌ها قبل فعالیت خود را در سوریه آغاز کرده بود) اینکه در نهایت چگونه ماهیت این گروه به نابودی انجامید و برخورد دولت عراق با ناجیان این کشور در سال‌های پس از سقوط داعش چه بود. گفت‌وگو کامل را اینجا بخوانید: https://www.sharghdaily.com/fa/tiny/news-873529 ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

افزایش فشار بر ارامنه ساکن ترکیه در اثر تشدید تنش در قره‌باغ | DW | 13.10.2020دولت ترکیه در جنگ قره‌باغ آشکارا جانب آذربایجان را گرفته است. همین موضوع باعث افزایش فشار بر ارامنه ساکن ترکیه شده است. بسیاری از شهروندان ارمنی ساکن استانبول احساس ترس و ناامنی می‌کنند. نفرت‌پراکنی در حال افزایش است. دولت ترکیه به عنوان یک کشور اروپایی و عضو ناتو و حامی جنگ و تروریستها در سوریه ،لیبی و اکنون در آذربایجان.... دویچه وله کجاست موضع گیری شما رسانه ازاد در مقابل تروریست ها ؟؟ آیا اروپا یا آلمان سیاست سکوت در مقابل اینگونه کشورها را در پیش گرفته بخاطر پناهنده ها ؟ StopArmenianTerrorisim for civilian StopArmenianAggression ترکیه سنخیتی با جمهوری باکو بعداز فروپاشی شوروی ندارد . جمهوری آران شیعه و آذری زبان هستند. ترک نیستند .اینها طرح های شوم قدرت های فرا منطقه ای و رویاهای خام ترکیه هست . ارمنی ها ترس شان منطقی است . اگرچه قره باغ از آن ارمنستان نیست ولی....

تشدید محدودیت‌ها در اروپا با افزایش شدید موارد کووید-۱۹ - BBC News فارسیدرحالی که اروپا برای مهار افزایش شدید موارد کووید-۱۹ در تقلاست، جمهوری چک دستور بستن مدارس، میکده ها و کلوپ ها برای سه هفته را صادر کرده است. انتظار می رود امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه، روز چهارشنبه در نطقی تلویزیونی محدودیت های بیشتری را اعلام کند. منظورتون در اروپا دقیقا کجاشه؟ 🤣 جمهوریه چک؟ بابا ما داریم زندگی می‌کنیم. کمتر دروغ بگید. نمردیم و فهمیدیم جمهوریه چک شد کل اروپا !!

روزهای سخت تهران در پیک سوم کرونا / نگرانی از افزایش سفرها در تعطیلات پیش‌روفرمانده ستاد مقابله با کرونا در استان تهران با بیان اینکه تهران در حال تجربه سخت‌ترین روزها در پیک سوم کرونا است، به تعطیلات پیش‌رو اشاره کرد و گفت: نگران بار سفرها هستیم؛ زیرا مطالعات ما نشان می‌دهد ارتباط معناداری بین مسافرت‌های ایام تعطیلات تجمیعی با تغییر در موارد بیماری در کشور وجود دارد. کاش یه فایل صوتی ضبط کنه همینا رو بگه هر بار ارسال کنه دیگه به زحمت نیفته بابت گفتن چند باره مردک بی خاصیت اون روحانی تشتک که می‌گفت ؛ اروپایی ‌ها به من زنگ زدند که چه روشی برای مقابله با کرونا استفاده کردید ! که اینهمه موفق بودید ! به ما هم یاد بدید ! پس چی شد ؟! پیمان_نوین

برای اولین بار در آمریکا؛ ابتلای مجدد به کرونا در کمتر از دوماه آنهم با تشدید علائم بیماریاین مرد برای بار اول در ۱۸ آوریل ۲۰۲۰ و سپس دوباره در ۵ ژوئن ۲۰۲۰ مبتلا به ویروس کرونا شده است و تجزیه و تحلیل‌های ژنتیکی ویروسی، تفاوت‌های قابل توجهی بین نوع اول و نوع دوم را مرتبط با میزان عفونت نشان می‌دهد جالبه این خبر دقیقا روش کار شد بعد از گفتن پرزدنت ترامپ که بدنش مقاوم شده در برابر این ویروس بوسیله گلوبالیست‌ها و بازوی مطبوعاتی متحدین تاریخی اشان مثل مطبوعات تحت کنترل ملایان که شما جزئی از ساختارش هستید وگرنه تا قبل از این کسی درباره مجدد گرفتنش حرف نمیزد. همه خبرگزاری‌ها جمع شدن که در انتخابات آمریکا دخالت کنند. هرچی خودتون را پاره کنید بازهم ترامپ انتخاب خواهد شد.

ورود بدون ماسک به مترو ممنوع شد/ تشدید نظارت پلیس بر رعایت پروتکل‌های کرونایی از سوی شهروندانفرمانده انتظامی تهران بزرگ: هیچ کس بدون استفاده از ماسک نمی‌تواند به مترو وارد شود، از امروز به کسانی که از ماسک استفاده نمی‌کنند و ضوابط و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند، تذکر داده خواهد شد تذکر کافی نیست . یه تذکر هم به غارتگران و اختلاسگران اموال مردم فلک زده بدین لدفن ! پیمان_نوین البته حساب بیمه شدگان حضرت ابوالفضل جداست چون نماینده ابهر گفته ماسک نمیزنه چون بیمه ابوالفضل هست ..

ورود بدون ماسک به مترو ممنوع شد/ تشدید نظارت پلیس بر رعایت پروتکل‌های کرونایی از سوی شهروندانفرمانده انتظامی تهران بزرگ: هیچ کس بدون استفاده از ماسک نمی‌تواند به مترو وارد شود، از امروز به کسانی که از ماسک استفاده نمی‌کنند و ضوابط و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند، تذکر داده خواهد شد تذکر کافی نیست . یه تذکر هم به غارتگران و اختلاسگران اموال مردم فلک زده بدین لدفن ! پیمان_نوین البته حساب بیمه شدگان حضرت ابوالفضل جداست چون نماینده ابهر گفته ماسک نمیزنه چون بیمه ابوالفضل هست ..