تسویه حساب در خیابان؛ از وحید مرادی تا هانی کرده!

  • 📰 IRNA_1313
  • ⏱ Reading Time:
  • 49 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 63%

یک بررسی جامعه شناختی؛ از وحید_مرادی تا هانی_کرده | قمه‌کشی خیابانی برای «هانی کرده» از اراذل تهران در روزهای اخیر بحث‌های را مطرح کرده است. انگار تسویه‌حساب‌ها به خیابان کشیده شده‌اند و افزایش یافته‌اند.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

قمه‌کشی خیابانی برای «هانی کرده» یکی از اراذل شناخته شده تهران در روزهای اخیر بحث‌های زیادی را مطرح کرده است. از وحید مرادی گرفته تا هانی کرده همه این اتفاق‌ها یک ماهیت دارند؛ آن هم اینکه تسویه‌حساب‌ها به خیابان کشیده شده‌اند و افزایش یافته‌اند. جامعه‌شناسان و آسیب‌شناسان اجتماعی نزاع و درگیری را به‌عنوان یکی از عمده‌ترین آسیب‌های اجتماعی در جامعه امروز ایران برشمرده‌اند.

وی اضافه می‌کند: روانشناسی، روانکاوی و مشاوره رشته‌هایی هستند که باید در سازمان زندان‌ها تمهیداتی برای اساتید و محققان فراهم شود تا این معضلات را به‌صورت علمی بررسی کنند. جامعه‌شناسان و آسیب‌شناسان به بازداشتگاه بروند و با آنها مصاحبه و گفت‌وگو کنند و علل و عوامل اجتماعی و اقتصادی آن را بررسی کنند؛ یعنی کارشناسان به بازداشتگاه بروند و با خاطیان مصاحبه روانشناختی کنند. از دیگر سو، حقوقدان‌ها هم به لحاظ ضعف قانون می‌توانند به بررسی موضوع بپردازند.

ثابتی می‌گوید: از منظر اقتصادی باید بپذیریم ما سال‌هاست که درگیر مشکلات اقتصادی هستیم. بیکاری از اصلی‌ترین عوامل این وضعیت و بدترین بلایی است که می‌تواند یک نوجوان را به این سمت‌وسو هدایت کند. این تیپ انسان‌هایی که شما در قامت نزاع خیابانی می‌بینید، جوان‌های پاتوق‌نشین هستند و برای خودشان محفل‌هایی دارند. در این محفل‌ها خرده فرهنگ‌های بزهکارانه وجود دارد. برای مثال جوانان در قهوه‌خانه‌ها یا در پاتوق‌ها به‌صورت گروه‌هایی کوچک حول یک سری آدم که از او برای خودشان قهرمانی ساخته‌اند جمع می‌شوند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

اوباش قمه بدست حکومت ملا باید نابود بشن اینها قزلباشان قدیم هستند که ازشان استفاده ابزاری میشه وحوش ولایت وقیح

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

سفارت آمریکا در بیروت به شهروندان این کشور در لبنان هشدار داددر پی حمله به سفارت آمریکا در عراق٬ واشنگتن نسبت به دعوت‌های صورت گرفته برای تجمع مقابل سفارت آمریکا در لبنان هشدار داد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

یونیسف: ثبت بیش از ۱۷۰ هزار نقض فاحش حمایت از حقوق کودکان در ۱۰ سالنقض فاحش کنوانسیون حمایت از کودکان شامل مواردی همچون کشتن و نقص عضو کودکان، استفاده از کودکان در درگیری‌های نظامی توسط گروههای مسلح، خشونت جنسی علیه کودکان، حمله به مدارس و بیمارستانها، ربودن کودکان و ممانعت از رسیدن کمک‌های انسان‌دوستانه به آن‌ها می‌شود. سالانه ۲۰۰ هزار کودک در انگلیس سقط می شوند به اسم آزادی زنان. جمع کنین این دکون دستگاههای حقوق بشریتونو.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ناآرامی در مقابل سفارت آمریکا در بغداد؛ رسانه‌ها از حمله معترضان به ساختمان سفارت خبر می‌دهندصدها نفر در اعتراض به حمله آمریکا به مواضع حشد الشعبی در مقابل سفارت این کشور در بغداد، پایتخت عراق تجمع کردند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آیا می‌توانم در ایران از باند قاچاق‌بری که برادرم را در یونان رها کرده شکایت کنم؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

منابع آگاه به العربیه؛ سفیر آمریکا در عراق این کشور را به مقصد نامعلومی ترک کردمنابع آگاه سه‌شنبه 31 دسامبر به العربیه و الحدث گفتند که سفیر آمریکا در عراق، بغداد را به مقصد
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

انتشار نخستین عکس‌ها از حمله آمریکا به مواضع کتائب حزب‌الله در عراق و سوریهسرهنگ مایلز کگنز، سخنگوی عملیات «عزم راسخ»، در توئیتر با انتشار بیانیه جاناتان هافمن، معاون وزیر دفاع آمریکا، عکس‌هایی از حمله پدافندی آمریکا به ۵ موضع کتائب حزب‌الله در عراق و سوریه در واکنش به حملات دو تا عکس هم از پایگاه التاجی بگذارید. ان عکسها یک نکته جالب دارند!یک پیام مهم برای دولت_اسلامی_مستقر_در_ایران! 'الآن هست،یهو میبینی نیست! الآن میبینیش ولی یهو دیگه نمیبینیش!'😂 بدون شرح !!
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »