تسویه ۱۱ هزار میلیارد تومانی بدهی وزارت نیرو/افزایش همکاری ایران با کشورهای همسایه

18/09/1398 12:38:00 ب.ظ

صادرات برق به عراق تمدید می‌شود وزیر نیرو: صادرات برق به عراق تمدید خواهد شد ضمن این‌که طبق برنامه پیش‌بینی شده سیستم برق ایران و عراق سنکرون شده و صنعت برق این دو کشور با یکدیگر در ارتباط است.

وزیر نیرو گفت: سال گذشته از قانون بودجه‌ای که تصویب شد، استفاده زیادی کردیم و توانستیم ۱۱ هزار میلیارد تومان از بدهی‌های وزارت نیرو را با سازوکاری که در قانون بودجه در نظر گرفته شده بود، تسویه کنیم. به گفته وی از حدود بیش از ۳۰ هزار میلیارد تومان بدهی وزارت نیرو، ۱۱ هزار میلیارد تومان بدین صورت تسویه شد که این مساله فشار را از روی ما و بخش خصوصی کم کرد و موجب شد تا بخش خصوصی بتواند فعالیت‌های خود را افزایش دهد، در واقع باید گفت که وزارت نیرو...

به گفته وی از حدود بیش از ۳۰ هزار میلیارد تومان بدهی وزارت نیرو، ۱۱ هزار میلیارد تومان بدین صورت تسویه شد که این مساله فشار را از روی ما و بخش خصوصی کم کرد و موجب شد تا بخش خصوصی بتواند فعالیت‌های خود را افزایش دهد، در واقع باید گفت که وزارت نیرو بدهکار است اما بدهکار معتبری هستیم، چرا که بخش خصوصی نسبت به دریافت پول خود اطمینان دارد.

وزیر نیرو اضافه کرد: امیدواریم امسال نمایندگان در مجلس شورای اسلامی زمانی که لایحه بودجه را بررسی می‌کنند، به این موضوع نیز توجه داشته باشند، چرا که کماکان صنعت برق به عنوان یک صنعت زیرساختی نقش مهمی در توسعه کشور دارد.

اردکانیان با تاکید بر این مساله که حدود ۸۳ هزار مگاوات ظرفیت نصب شده در کشور وجود دارد، ادامه داد: این در حالی است که ۴۰ سال پیش ظرفیت نصب شده تنها ۷۰۰۰ مگاوات بود و زمانی که این دولت کار خود را آغاز کرد ظرفیت نصب شده صنعت برق ۶۹ هزار مگاوات تخمین زده می‌شد. headtopics.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : تصاویر دیدنی از فوران یکی از فعال‌ترین آتشفشان‌های جهان در جزیره هاوایی

ویدیوها : یکی از فعال‌ترین آتشفشان‌های جهان به نام «کیلاویا» در جزیره هاوایی روز چهارشنبه ۷ ژوئن (۱۷ خرداد) فوران کرده است. ادامه مطلب >>

متن کامل لایحه بودجه 99 منتشر شد/ بودجه دولت 484 هزار میلیارد تومان، بودجه شرکتها 1483 هزار میلیارد تومان + جزئیات- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم - Tasnimمتن کامل لایحه بودجه 99 کل کشور با جمع منابع 1988 هزار میلیارد تومان و بودجه عمومی 484 هزار میلیارد تومانی منتشر شد.

پرداخت بدهی بانک‌ها به بانک مرکزی از طریق اوراق بدهیپرداخت بدهی بانک‌ها به بانک مرکزی از طریق اوراق بدهی در لایحه بودجه سال آینده به بانک مرکزی اجازه داده شده بدهی بانک‌ها و موسسات اعتباری به بانک مرکزی را در قالب انتشار اوراق بدهی تسویه کند. rekashef فکر کنم تحلیل شما از سود و ضرر این سیاست مالی خوندنی باشه (pros and cons) و البته از تاثیرهای احتمالی.

«اشخاص حقوقی» در اقتصاد ایران چقدر مالیات می‌دهند؟تهران- ایرنا- مالیات اشخاص حقوقی در بودجه ۹۹، بیش از ۴۴ هزار میلیارد تومان است که از این میزان ۳۱ هزار میلیارد تومان آن را بخش خصوصی می‌پردازد. بودجه٩٩ | وزارت نفت مکلف است تا سقف ۱.۵ هزار میلیارد تومان از سهم ۱۴.۵ درصدی شرکت ملی گاز از محل صادرات گاز را به گازرسانی روستایی اختصاص دهد.

بودجه ۸۴ میلیارد تومانی هنرهای نمایشی کشور در سال ۹۹بودجه هنرهای نمایشی کشور در سال ۱۳۹۹ معادل ۸۴ میلیارد و ۱۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است.

افزایش قیمت ارزهای خارجی در ایراندر اولین روز هفته در ایران بازار ارزهای خارجی با افزایش قیمت رو برو شد. - خبرگزاری آناتولی

بودجه ۱۷۴۵ میلیارد تومانی دولت برای صداوسیمابودجه سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران در سال ۹۹ معادل ۱۷۴۵ میلیارد تومان است.