تسهیلات ویژه یونان برای اعطای اقامت از طریق سرمایه‌گذاری و خرید ملک

10/11/2019 02:20:00 ب.ظ

تسهیلات ویژه یونان برای اعطای اقامت از طریق سرمایه‌گذاری و خرید ملک

سرمایه گذاری, یونان

تسهیلات ویژه یونان برای اعطای اقامت از طریق سرمایه‌گذاری و خرید ملک

دولت یونان با وضع قانون اخذ مالیات مقطوع تلاش تازه‌ای را برای ترغیب سرمایه‌گذاران خارجی به اخذ اقامت این کشور آغاز می‌کند.

بر پایه این برنامه که با هدف تشویق سرمایه‌گذاری و توسعه کسب و کارها در یونان طراحی شده، سرمایه‌گذاران خارجی با کسب اقامت این کشور مشمول پرداخت مالیات مقطوع ۱۰۰ هزار یورویی می‌شوند. البته افزون بر این رقم، سرمایه‌گذار باید به ازاء هر عضو خانواده‌اش نیز ۲۰ هزار یورو در سال مالیات پرداخت کند.

سرمایه گذارانی از نوع اقامت بهره‌مند می‌شوند که سالانه ۱۸۳ روز در یونان حضور داشته باشند و طی سه سال نخست نیز حداقل ۵۰۰ هزار یورو در بازار سهام، املاک و صنایع این کشور سرمایه‌گذاری کنند.البته سرمایه گذارانی که ۱.۵ میلیون یورو در یونان سرمایه‌گذاری کنند، رقم مالیات مقطوع سالانه آنها به ۵۰ هزار یورو کاهش می‌یابد و در صورتی که این رقم به ۳ میلیون یورو برسد، مالیات مقطوع سالانه آن به ۲۵ هزار یورو تقلیل می‌یابد.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

سیل و ویرانی در نتیجه طوفان ایان در فلوریدا

طوفان ویرانگر ایان منطقه فورت مایرز ایالت فلوریدا را درنوردید و بسیاری از خیابان‌های این منطقه دچار آب‌گرفتگی شدند. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

شمام آره

واشنگتن‌پوست : تظاهرات عراق عامل تهدید برای نفوذ ایران و برملا کننده جهات سرکوب‌گرروزنامه آمریکائی واشنگتن پوست فاش کرد تظاهرات گسترده در عراق عامل تهدید آمیزی جدی برای ایران و عوامل واشنگتن پُست ! پوست چیز دیگه ایه!

فائزه هاشمی: اگر چند همسری خوب است، آن را برای زن‌ها هم آزاد کنیدshimashahrabi اره خب اگه خوبه برای همه باشه shimashahrabi خدامرگ بده دشمنت رو دختر این حرفها رو زدی؛ رفتی خونه اقلیت بهایی، دوچرخه، روزنامه زن ، شعار عدالت ، والیبال ،رای من کو، معلومه برای همین بابا رو بردن شنا کنه نکن دیگه میخوای یکی دیگه رو هم ببرن شنا تو این سرما دمت گرم کارت درسته

زنان برجسته یهود؛ عزیزه برال، داروسازی که برای فقرا مددکار شد

تله فقر برای کارگران در جستجوی مسکن/ آرزومندی کارگران برای اجاره خانه حتی در شوش و مولوی

زبان فارسی کامل‌ترین زبان دنیاست/ ایرانی‌ها اهل دعوا نیستند/ زمان برای ایرانی‌ها اهمیتی نداردایرانشناس قرقیزستانی معتقد است: ایران کشوری با تمدن کهن است و می‌توان از آن به عنوان یکی از غنی‌ترین و قدیمی‌ترین تمدن‌های دنیا نام برد. تمدن ایران و میراث جهانی آن که در یونسکو به ثبت رسیده، برای همه گردشگران بسیار جذاب است.

تلاش برای محو شستا/ می‌خواهند کارگران را از سرمایه‌های تاریخی خود محروم کنندبه نظر می‌رسد اراده‌ای جدی برای اجرایی کردن اصل ۴۴ در مورد شستا در جریان است و علیرغم اینکه شستا و زیرمجموعه‌های آن به هیچ وجه دولتی نیست، دولتی‌ها برای کسب درآمد از طریق فروش آن، خوابی بس طولانی دیده‌اند.

کیریاکس میتسوتاکیس، نخست وزیر یونان برای تحقق هدف نرخ رشد اقتصادی ۲.وابسته‌اش در بغداد به شمار می‌رود.در چند روز گذشته موضوع چند همسری به یکی از داغ‌ترین بحث‌های فضای مجازی تبدیل شده است.تاریخ ایران و جهان به زندگی و سرنوشت چهره‌ها گره خورده است؛ هر یک خشتی گذاشته‌اند تا سقفی پدیدار شود؛ خشت‌هایی که گاه به قیمت زندگی و جانشان تمام‌شده است.

۸ درصدی در سال آینده میلادی تصمیم گرفته برنامه جامع اصلاحات مالیاتی را در این کشور به اجرا بگذارد. بر پایه این برنامه که با هدف تشویق سرمایه‌گذاری و توسعه کسب و کارها در یونان طراحی شده، سرمایه‌گذاران خارجی با کسب اقامت این کشور مشمول پرداخت مالیات مقطوع ۱۰۰ هزار یورویی می‌شوند. واشنگتن پست در ادامه مقاله در بیان جزئیات نوشته است : «مردم عراق از بغداد تا شهر کربلا در جنوب درحال اعمال فشار به هدف برپائی انقلاب هستند . البته افزون بر این رقم، سرمایه‌گذار باید به ازاء هر عضو خانواده‌اش نیز ۲۰ هزار یورو در سال مالیات پرداخت کند. «غلامرضا قاسمیان»، همین روحانی که بارها از چند همسری مردان دفاع کرده است، در این برنامه تلویزیونی گفته بود: «اصلا مساله تعدد زوجات جزو مسایل اصلی ما نیست. سرمایه گذارانی از نوع اقامت بهره‌مند می‌شوند که سالانه ۱۸۳ روز در یونان حضور داشته باشند و طی سه سال نخست نیز حداقل ۵۰۰ هزار یورو در بازار سهام، املاک و صنایع این کشور سرمایه‌گذاری کنند. این روزنامه می‌افزاید خیابان‌های عراق با منازعات حاکمیت بویژه درمرحله منازعه فقرقه‌ای و پیدایش داعش ، بیگانه نیستند اما این بار توده‌هایی متفاوت در آن شرکت دارند، به این مفهوم که عظیم‌ترین تحرک مردمی در تاریخ معاصر عراق بوجود آمده است و نسل جدیدی به بپا خاسته‌اند که در سایه حمله آمریکا و مرحله بعد از آن یعنی هیمنه ایران بر کشور ، پرورش یافته‌اند . البته سرمایه گذارانی که ۱. افرادی که نامشان در این فهرست آمده، نماینده برخی اقشار جامعه هستند که هرروز در ایران و کشورهای دیگر بر زندگی خانواده و اجتماع خود تأثیر می‌گذارند.

۵ میلیون یورو در یونان سرمایه‌گذاری کنند، رقم مالیات مقطوع سالانه آنها به ۵۰ هزار یورو کاهش می‌یابد و در صورتی که این رقم به ۳ میلیون یورو برسد، مالیات مقطوع سالانه آن به ۲۵ هزار یورو تقلیل می‌یابد. سقوط روحانیون در ادامه مقاله آمده است: «با وجود اینکه ناآرامی‌ها محدود به مناطق دارای اکثریت شیعه است اما روحانیون شناخته شده در این تظاهرات شرکت ندارند که نفوذ ایران در عراق را هدف گرفته و کنسولگری این کشور در کربلا را آتش زده و پرچم ایران را پاره کرده است . ولی خب ازدواج موقت و یا چندهمسری هم کارکردهای خودش را دارد. بر پایه برنامه جدید دولت یونان، سرمایه گذاران خارجی که از طریق این قانون اقامت این کشور را اخذ کنند تا ۱۵ سال صرفا مشمول پرداخت مالیات مقطوع سالانه خواهند بود. افزون بر این دولت یونان مصمم است تا نرخ مالیات بر معاملات سهام، مالکیت املاک و مستغلات و نیز صاحبان کسب و کار را کاهش دهد. به نوشته این روزنامه ، حارث حسن همکار غیر مقیم در مرکز خاورمیانه‌ای موسسه کارنگی گوید: «این اعتراضات قبل از هر چیز چالش در برابر فرمول فرقه‌ای حاکمیت کنونی است که عراقی‌ها را از هویت ملی به هویتی نژادی و مذهبی منتقل کرده است. دولت یونان امیدوار است این لایحه تا پایان نوامبر به تصویب مجلس این کشور برسد. «فائزه هاشمی»، نماینده سابق مجلس شورای اسلامی، سیاست‌مدار و از فعالان حقوق زنان در جمهوری اسلامی یکی از مخالفان چند همسری است. بیشتر بخوانید: . دخالت‌های ویرانگر ایران واشنکتن پوست در بخش دیگری از مقاله آورده است : «ایران از بیم فرسایش نفوذش اقدام به تمرکز دهی پاسخی وحشیانه کرده تا جائیکه به گفته مسئولان عراقی، به شبه نظامیان تحت امر خود دستور داده از تک تیراندازان برای حمله به تظاهر کنندگان درخیابان‌ها استفاده کنند. خواهرش «محترم برآل» با تفقد و مهربانی مراقبت از عزیزه و سایر خواهر و برادرانش را به عهده گرفت.