تسریع در راه‌اندازی کامل چابهار موضوع دیدار شمخانی با همتای هندی

19/08/1400 06:03 ب.ظ

شمخانی در ملاقات با همتای هندی خود: میزان روابط اقتصادی دو طرف در حد و اندازه نیات رهبران و سابقه درخشان روابط دو کشور نیست که باید در رفع موانع آن با نگاه به آینده کوشا بود

به گزارش ایسنا، دریابان علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان که برای حضور در سومین نشست امنیت منطقه‌ای به دهلی‌نو سفر کرده است، بعدازظهر امروز با «آجیت دووال» همتای هندی خود دیدار و گفتگو کرد.

شمخانی در این ملاقات دوجانبه بر لزوم همکاری دو کشور تاکید کرد و گفت: میزان روابط اقتصادی دو طرف در حد و اندازه نیات رهبران و سابقه درخشان روابط دو کشور نیست که باید در رفع موانع آن با نگاه به آینده کوشا بود.

او افزود: یکی از مهمترین موضوعات فیمابین تسریع در راه‌اندازی کامل چابهار است و جمهوری اسلامی ایران مایل است از ظرفیت‌های خود برای توسعه و رشد منطقه استفاده کند و روابط دوجانبه مستحکم با هند می‌تواند در این مسیر راهگشا باشد. headtopics.com

دبیر شورای عالی امنیت ملی تاکید کرد: ایران علاوه بر همکاری در سه حوزه بین‌المللی، منطقه‌ای و دوجانبه با هند خواستار گسترش مناسبات بر اساس ظرفیت‌های علمی، فنی و ترانزیتی با این کشور است. شمخانی همچنین با اشاره به تحولات افغانستان و برنامه غربی‌ها در ناامن‌سازی منطقه، بر لزوم مشارکت همه کشورهای منطقه در کمک به مردم افغانستان و برخورد با عوامل ناامن‌ساز تاکید و ابراز امیدواری کرد که دو کشور بتوانند در این خصوص همکاری‌های بیشتری داشته باشند.

Greetings and salutations on the unknown soldiers of Imam Zaman Ajalullah Ta'arat Faraj al-Sharif

ادامه مطلب:
isna_farsi »

عقل و عدل، دو عنصر موثر در تصمیم گیری های شهید سلیمانی بودرئیس مجلس: مسئولان باید منش و مکتب شهید سلیمانی را سرلوحه کار خود قرار دهند،فکر و روح شهید سلیمانی برای مردم و انقلاب می تپید حاج قاسم توجهی به مسائل سیاسی و حزبی نمی کرد و در تصمیم گیری هایش عقل و عدل دو عنصر موثر بود آفرین، مسئولین باید بر اساس منش حاج قاتل سریعا کتلت شوند. عنصرموثردرتصمیم گیری های شما چیه؟

سرقت ۱۴ میلیون یورویی در آمستردام هلند؛ دو مظنون دیگر دستگیر شدندسازمان همکاری قضایی اتحادیه اروپا تایید کرده است که اغلب فلزات به سرقت رفته در جریان عملیات تحقیق و بازرسی کشف شده‌اند.

خیز بی‌سابقه کرونا در آلمان؛ برنامه مقابله با موج چهارم کلید خوردگزارش آماری روز دوشنبه موسسه رابرت کُخ نشان داد که نرخ ابتلا به ویروس کرونا در آلمان به بالاترین سطح خود از زمان شروع همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ در این کشور رسیده است؛ زنگ خطری تازه برای بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا. چی شد پس !؟ اینا چرا ریدن (:

صدها پناهجو در مرز لهستان با بلاروس؛ ورشو جلسه اضطراری تشکیل می‌دهدورشو با متهم کردن دولت الکساندر لوکاشنکو می‌گوید که صدها پناهجو روز دوشنبه تحت حمایت نظامیان بلاروس قصد ورود غیرقانونی به خاک لهستان را داشته‌اند.

با تحولات اخیر روند تشکیل کابینه آینده در عراق طولانی می‌شودبا وجود ناآرامی‌ها طی روزهای گذشته در عراق و به ویژه در پی ادامه مخالفت گروه‌های طرفدار ایران با نتایج انتخابات پارلمانی و همچنین حمله پهپادی به اقامتگاه

هزاران پناهجو در مرز بلاروس با لهستان؛ بروکسل به دنبال تحریم‌های جدید علیه مینسک استرئیس کمیسیون اتحادیه اروپا استفاده از پناهجویان به عنوان «ابزاری برای دستیابی به هدف سیاسی» را «غیرقابل قبول» توصیف کرد.