تست سریع کرونا در اختیار مطبها، کلینیک ها و مراکز تجمعی قرار می گیرد

13/11/1399 04:53:00 ب.ظ

زالی: تست سریع کرونا در اختیار مطبها، کلینیک ها و مراکز تجمعی قرار می گیرد

فرمانده ستاد مقابله با کرونا کلانشهر تهران تاکید کرد: با افزایش تولید تست های سریع، این تست ها در اختیار مطب ها، کلینیک ها و مراکز تجمعی قرار می گیرند. وی ادامه داد: اولین شاخص بروز تغییرات در تهران در مراجعین سرپایی تجلی پیدا می کند که ظرف ۲۴ ساعت گذشته به ۶۰۰۰ نفر رسیده و از سوی دیگر بخش اورژانس بیمارستان های تخصصی نیز شلوغ تر شده که همه اینها علائم زنگ خطری است.

هر چند که آمارهای تهران نوسان پذیر است اما اگر در سه روز آینده با همین الگو مواجه باشیم، می توانیم بگوییم سرآغاز شکل گیری خیز جدیدی به وجود آمده است. بی تردید رسیدن به میزان پیک جدید بر اساس مطالعات انجام شده در پیک های سوم و چهارم بسیار سریعتر رخ خواهد داد.

وی ادامه داد: قرار بود در برگزاری برنامه های آئینی و جشنواره ها با توجه به تعهدات داده شده، رعایت پروتکل های بهداشتی و جلوگیری از تجمعات انجام شود؛ اما متاسفانه گزارش ها حاکی از عدم رعایت پروتکل هاست. قطعا اگر این مسیر ادامه پیدا کند با توجه به عدم اجرای تعهدات مجبور به بازنگری در این مجموعه ها هستیم و اگر رنگ شهرها تغییر کند باید محدودیت های جدید را اعمال کنیم.

وی تاکید کرد: امیدواریم شهروندان با رعایت پروتکل ها به گونه ای عمل کنند که شاهد روزهای تلخ پایانی سال نباشیم. متاسفانه کماکان حمل و نقل عمومی نقطه آسیب پذیر ماست.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »
Loading news...
Failed to load news.

شرکت آلمانی آبجویی ابداع کرد که در خانه و با ترکیب پودر و آب درست می‌شود

با نزدیک شدن فصل تابستان و گرمای هوا، بازار فروش آبجو بار دیگر رونق گرفته است. اکنون یک شرکت آلمانی می‌گوید با آبجوسازی در خانه می‌خواهد این صنعت را متحول کند. ادامه مطلب >>