ترکیه دستور بازداشت 302 نظامی را به ظن ارتباط با فتح‌الله گولن صادر کرد

19/09/1399 07:53 ق.ظ

ترکیه دستور بازداشت 302 نظامی را به ظن ارتباط با فتح‌الله گولن صادر کرد العربية

دولت ترکیه سه‌شنبه 8 دسامبر 2020 دستور داد 304 نظامی این کشور به ظن ارتباط با فتح‌الله گولن روحانی خبرگزاری رسمی آناتولی ترکیه سه‌شنبه گزارش داد که دولت ترکیه دستور داده 304 تن دیگر از نظامیان این کشور به ظن ارتباط با فتح‌الله گولن که آنکارا او را رهبر کودتای نظامی 2016 دانسته، بازداشت شوند.

هر چند عملیات سرکوب، پیگرد و بازداشت علیه شبکه تحت رهبری فتح‌الله گولن پس از گذشت 4 سال از کودتای نظامی ژوئیه سال 2016 همچنان ادامه دارد.

فتح‌الله گولن اما هر گونه نقش داشتن در کودتای نظامی ترکیه در سال 2016 که طی آن 260 نفر کشته شدند را تکذیب می‌کند. از سویی خبرگزاری آناتولی افزود که این موج بازداشت‌ها که ابتدا توسط دادستانی شهر ساحلی ازمیر در غرب ترکیه آغاز شده به بیش از 50 استان این کشور امتداد یافته است.

آناتولی همچنین افزود که در بین افراد مظنونی که به اتهام ارتباط با گولن قرار بازداشت شدند 5 نفر با رتبه سرهنگی و 10 نفر با رتبه کاپیتان و اغلب آنها در حین انجام خدمت با اشخاص دیگر مرتبط با شبکه فتح‌الله گولن در ارتباط بودند. headtopics.com

ترکیه گوه خورد

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

دو خبرنگار روس به اتهام فیلمبرداری «غیرمجاز» از واحد تولید پهپاد ترکیه بازداشت شدندکانال ان تی وی روسیه می گوید هنوز موفق نشده است با الکسی پتروشکو و ایوان مالیشکین، دو خبرنگار این تلویزیون تماسی حاصل کند. پوتین اردوغان ترکیه پهباد خبرنگار_روس رئيس_الجمهورية_التركية Putin

ترکیه برای ۳۰۴ مظنون به ارتباط با کودتای نافرجام سال ۲۰۱۶ قرار بازداشت صادر کردبه گزارش خبرگزاری آناتولی دست کم ۲۹۵ تن از مظنونانی که حکم بازداشت آنها صادر شده در بخش‌های نظامی مشغول به انجام خدمت هستند.

بازداشت 13 نفر در ارتباط با ربوده شدن حبیب‌االله چعب در ترکیهسیزده نفر از 15 مظنون مرتبط با ربوده شدن فرج‌الله چعب، منتقد ایرانی مقیم سوئد در ترکیه توسط گروهک جرایم شبکه‌ای به رهبری ناجی شریف زیندشتی بازداشت شدند. - خبرگزاری آناتولی آیا میدانید استعمار جهانی تمام قرار و مدارهای خیانت و جنایتهای خود را بر دیگر ملتهای منطقه در ترکیه طراحی و اجرا میکند و به این شکل میخواهد ترکیه را کشور مافیاها وو.... نا امن معرفی کند؟!.... اردوغان_گوه_خورد به مزدورهای رژیم خائن ایران رحم نکنید

بازداشت دو کارمند سفارت ترکیه در یونان به اتهام جاسوسیدر رویدادی احتمالاً منجر به وخامت بیشتر روابط آتن-آنکارا خواهد شد، خبرگزاری رسمی یونان روز جمعه 18

محمد مساعد پس از بازداشت، درخواست پناهندگی‌ خود را به دولت ترکیه تحویل دادحالا که غیرقانونی بودن خروجش اینطور براتون مهمه. برای محکم کاری لیست اتهاماتشو هم میزاشتین! میخاین کمپین بازگرداندن به ایران براش بزارین؟

مخالف دولت بازداشت شوند.

خبرگزاری رسمی آناتولی ترکیه سه‌شنبه گزارش داد که دولت ترکیه دستور داده 304 تن دیگر از نظامیان این کشور به ظن ارتباط با فتح‌الله گولن که آنکارا او را رهبر کودتای نظامی 2016 دانسته، بازداشت شوند.

هر چند عملیات سرکوب، پیگرد و بازداشت علیه شبکه تحت رهبری فتح‌الله گولن پس از گذشت 4 سال از کودتای نظامی ژوئیه سال 2016 همچنان ادامه دارد.

فتح‌الله گولن اما هر گونه نقش داشتن در کودتای نظامی ترکیه در سال 2016 که طی آن 260 نفر کشته شدند را تکذیب می‌کند.

از سویی خبرگزاری آناتولی افزود که این موج بازداشت‌ها که ابتدا توسط دادستانی شهر ساحلی ازمیر در غرب ترکیه آغاز شده به بیش از 50 استان این کشور امتداد یافته است.

آناتولی همچنین افزود که در بین افراد مظنونی که به اتهام ارتباط با گولن قرار بازداشت شدند 5 نفر با رتبه سرهنگی و 10 نفر با رتبه کاپیتان و اغلب آنها در حین انجام خدمت با اشخاص دیگر مرتبط با شبکه فتح‌الله گولن در ارتباط بودند.

از زمان وقوع کودتای نظامی در ژوئیه 2016 در ترکیه تاکنون نزدیک به 80 هزار نفر بازداشت شده تا محاکمه شوند. همچنین نزدیک به 150هزار کارمند نظامی و غیرنظامی از کار برکنار شده و بیش از 20 هزار نفر از ارتش طرد و پاکسازی شدند.