ترکیه ۱۱ زندانی فرانسوی مظنون به عضویت در داعش را به فرانسه بازگرداند

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 39 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

ترکیه ۱۱ زندانی فرانسوی مظنون به عضویت در داعش را به فرانسه بازگرداند بیشتر بخوانید🔽

وزارت کشور ترکیه اعلام کرد یازد زندانی فرانسوی مظنون به عضویت در داعش را صبح دوشنبه به فرانسه باز گردانده است.

یکی از سخنگویان دولت ترکیه روز ۱۱ نوامبر از تصمیم دولت این کشور برای بازگرداندن اعضای داعش به کشورهای مبدا خبر داده بود. به گزارش خبرگزاری فرانسه، یک مقام فرانسوی گفت: «بیشتر اعضای این گروه ۱۱ نفری زن هستند. بعضی از آن‌ها از سال‌ها پیش در زندان‌های ترکیه به سر می‌برند و برخی دیگر اخیرا بازداشت شده‌اند.»

این یازده نفر، همچون دیگر مظنونان عضویت در داعش و دیگر گروه‌های اسلام‌گرای حاضر در سوریه، به محض ورود به فرانسه مورد بازجویی قرار گرفته و احتمالا به زندان منتقل می‌شوند.» روابط میان ترکیه و فرانسه از زمان حمله ارتش ترکیه و متحدانش به نیروهای عمدتا کرد دموکراتیک سوریه متشنج شده است. آنکارا از سال‌ها پیش از بازگرداندن شهروندان غربی عضو داعش به کشورهای مبدا، به‌عنوان اهرمی برای فشار و چانه‌زنی در مذاکرات با دولت‌های اروپایی استفاده کرده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کامیون‌داران فرانسوی با مسدود کردن راه‌ها به صف معترضان پیوستندکامیون‌داران فرانسوی روز شنبه هفت دسامبر (۱۶ آذر) در اعتراض به برنامه دولت در کاهش معافیت مالیاتی گازوئیل برای حمل و نقل جاده‌ای مسیرهای اصلی حدود ۱۰ منطقه فرانسه را مسدود کردند. رژیم فرانسه باید برانداز بشه، اگه ایران بود همینو میگفتن نه؟! اگر یکی از همین ها دست به سلاح ببره و دوتا ساختمون اتش بزنه مثلا دانشگاه، پلیس چه برخوردی باهاشون میکنه؟
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

25 هزار غیرنظامی سوری به مرز ترکیه پناه آوردندطی هفته گذشته 25 هزار غیرنظامی سوری درپی حملات رژیم اسد و روسیه به ادلب مناطق نزدیک مرز ترکیه پناه آوردند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

صادرات محصولات چرمی ترکیه به 202 کشور جهانترکیه در یازده ماه امسال معادل 1 ميليارد و 550 میلیون دلار چرم و محصولات چرمی به 202 کشور جهان صادر کرده است. - خبرگزاری آناتولی حاجی به کشورهای کره ماه هم صادر می‌کنین؟
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

یک تبعه افغانستان به اتهام قتل دو هموطن خود در ترکیه دستگیر شدماموران اداره امور جنایی پلیس ترکیه یک تبعه افغانستان را به ظن قتل دو هموطن خود در استان دنیزلی دستگیر کردند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

سفر رئیس‌جمهور افغانستان به ترکیهرئیس‌جمهور افغانستان در هشتمین کنفرانس وزرای امور خارجه «روند استانبول-قلب آسیا» در ترکیه شرکت خواهد کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

لیبی: توافق‌نامه‌های جدید با ترکیه به مرحله اجرا گذاشته شد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »