ترکیه ۱۱ زندانی فرانسوی مظنون به عضویت در داعش را به فرانسه بازگرداند

09/12/2019 12:53:00 ب.ظ

یک مقام فرانسوی می‌گوید بیشتر این مظنونان زن هستند.

ترکیه, فرانسه

ترکیه ۱۱ زندانی فرانسوی مظنون به عضویت در داعش را به فرانسه بازگرداند بیشتر بخوانید🔽

یک مقام فرانسوی می‌گوید بیشتر این مظنونان زن هستند.

وزارت کشور ترکیه اعلام کرد یازد زندانی فرانسوی مظنون به عضویت در داعش را صبح دوشنبه به فرانسه باز گردانده است.یکی از سخنگویان دولت ترکیه روز ۱۱ نوامبر (سه هفته پیش) از تصمیم دولت این کشور برای بازگرداندن اعضای داعش به کشورهای مبدا (عمدتا در اروپای غربی) خبر داده بود.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، یک مقام فرانسوی گفت: «بیشتر اعضای این گروه ۱۱ نفری زن هستند. بعضی از آن‌ها از سال‌ها پیش در زندان‌های ترکیه به سر می‌برند و برخی دیگر اخیرا بازداشت شده‌اند.»این یازده نفر، همچون دیگر مظنونان عضویت در داعش و دیگر گروه‌های اسلام‌گرای حاضر در سوریه، به محض ورود به فرانسه مورد بازجویی قرار گرفته و احتمالا به زندان منتقل می‌شوند.»

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

ویدیوها : ویدئو؛ راهپیمایی زنان افغان در اعتراض به حمله انتحاری به یک موسسه آموزشی

ویدیوها : اقلیت شیعه هزاره هدف این حمله انتحاری قرار داشت و در میان کشته‌شدگان پیکر دست‌کم ۴۶ دختر و زن جوان به چشم می‌‌خورد ادامه مطلب >>

کامیون‌داران فرانسوی با مسدود کردن راه‌ها به صف معترضان پیوستندکامیون‌داران فرانسوی روز شنبه هفت دسامبر (۱۶ آذر) در اعتراض به برنامه دولت در کاهش معافیت مالیاتی گازوئیل برای حمل و نقل جاده‌ای مسیرهای اصلی حدود ۱۰ منطقه فرانسه را مسدود کردند. رژیم فرانسه باید برانداز بشه، اگه ایران بود همینو میگفتن نه؟! اگر یکی از همین ها دست به سلاح ببره و دوتا ساختمون اتش بزنه مثلا دانشگاه، پلیس چه برخوردی باهاشون میکنه؟

25 هزار غیرنظامی سوری به مرز ترکیه پناه آوردندطی هفته گذشته 25 هزار غیرنظامی سوری درپی حملات رژیم اسد و روسیه به ادلب مناطق نزدیک مرز ترکیه پناه آوردند

صادرات محصولات چرمی ترکیه به 202 کشور جهان ترکیه در یازده ماه امسال معادل 1 ميليارد و 550 میلیون دلار چرم و محصولات چرمی به 202 کشور جهان صادر کرده است. - خبرگزاری آناتولی حاجی به کشورهای کره ماه هم صادر می‌کنین؟

یک تبعه افغانستان به اتهام قتل دو هموطن خود در ترکیه دستگیر شدماموران اداره امور جنایی پلیس ترکیه یک تبعه افغانستان را به ظن قتل دو هموطن خود در استان دنیزلی دستگیر کردند. - خبرگزاری آناتولی

سفر رئیس‌جمهور افغانستان به ترکیهرئیس‌جمهور افغانستان در هشتمین کنفرانس وزرای امور خارجه «روند استانبول-قلب آسیا» در ترکیه شرکت خواهد کرد. - خبرگزاری آناتولی

لیبی: توافق‌نامه‌های جدید با ترکیه به مرحله اجرا گذاشته شد

Aa وزارت کشور ترکیه اعلام کرد یازد زندانی فرانسوی مظنون به عضویت در داعش را صبح دوشنبه به فرانسه باز گردانده است.Aa کامیون‌داران فرانسوی روز شنبه هفت دسامبر (۱۶ آذر) در اعتراض به برنامه دولت در کاهش معافیت مالیاتی گازوئیل برای حمل و نقل جاده‌ای، مسیرهای اصلی ۱۰ منطقه را مسدود کردند.07.ترکیه در یازده ماه امسال معادل 1 ميليارد و 550 میلیون دلار چرم و محصولات چرمی به 202 کشور جهان صادر کرده است.

یکی از سخنگویان دولت ترکیه روز ۱۱ نوامبر (سه هفته پیش) از تصمیم دولت این کشور برای بازگرداندن اعضای داعش به کشورهای مبدا (عمدتا در اروپای غربی) خبر داده بود. به گزارش خبرگزاری فرانسه، یک مقام فرانسوی گفت: «بیشتر اعضای این گروه ۱۱ نفری زن هستند. از سوی دیگر، صدها نفر از جلیقه زردها نیز در پاریس، اعتراض‌های هفتگی خود را ادامه دادند و در چند مورد با نیروهای پلیس درگیر شدند. بعضی از آن‌ها از سال‌ها پیش در زندان‌های ترکیه به سر می‌برند و برخی دیگر اخیرا بازداشت شده‌اند..» این یازده نفر، همچون دیگر مظنونان عضویت در داعش و دیگر گروه‌های اسلام‌گرای حاضر در سوریه، به محض ورود به فرانسه مورد بازجویی قرار گرفته و احتمالا به زندان منتقل می‌شوند. فشار جلیقه زردها در موضوع هزینه‌های زندگی و اعتراض اتحادیه‌ها در موضوع اصلاح نظام بازنشستگی، چالش‌های مهمی است که مقابل امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه برای متعادل کردن بودجه دولت در نیمه دوم دوره پنج ساله ریاست جمهوری قرار دارد.» روابط میان ترکیه و فرانسه از زمان حمله ارتش ترکیه و متحدانش به نیروهای عمدتا کرد دموکراتیک سوریه متشنج شده است. اگر بخش کفش بیشتر روناق پیدا کند می توانیم به هدف 2 میلیارد دلار در سال 2020 برسیم.

آنکارا از سال‌ها پیش از بازگرداندن شهروندان غربی عضو داعش به کشورهای مبدا، به‌عنوان اهرمی برای فشار و چانه‌زنی در مذاکرات با دولت‌های اروپایی استفاده کرده است. الکسیس ژیبرگ، رئیس اوتره در منطقه ایل‌دوفرانس گفت: «جنبش ما حرکتی برآمده از خشم علیه ادامه خسارت‌های مالی در حمل و نقل جاده‌ای است. .