ترکیه: اگر کمک نکنید اروپا ممکن است با موج جدید آوارگان سوری مواجه شود

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 33 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

ترکیه: اگر کمک نکنید اروپا ممکن است با موج جدید آوارگان سوری مواجه شود ترکیه میزبان ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار آواره سوری است و بخش هایی از شمال سوریه را در کنترل خود دارد. ترکیه می گوید ۳۵۰ هزار سوری تاکنون به این مناطق بازگشته اند.

صدور حکم اعدام برای یک شهروند کُرد؛ سه شهروند دیگر مجموعا به بیش از ۴ سال زندان محکوم شدندسه شهروند کرد به نام‌های «ایران راه‌پیکر»، «حمید بلخکانلو» و «جعفر پکند» مجموعا به ۴ سال و شش ماه زندان محکوم شدند. از سوی دیگر حکم اعدام «ارسلان خودکام» شهروند اهل مهاباد از سوی دیوان عالی کشور تایید شد.

حمید بلخکانلو ، روز سەشنبە ٢٨ خرداد توسط ماموران ادارە اطلاعات ارومیە بازداشت و پس از گذشت یک ماه بازداشت با وثیقە ٣٠٠ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شدە بود. هەنگاو در گزارش دیگری اعلام کرده است که، دیوان عالی کشور حکم اعدام یک شهروند اهل مهاباد به نام «ارسلان خودکام» را به اتهام «جاسوسی» و «همکاری با حزب دموکرات کردستان ایران» تایید و کمیسیون عفو بخشندگی با درخواست اعادە دادرسی و عفو این زندانی سیاسی مخالفت کردە است.

بر اساس اطلاعات منتشر شده این زندانی سیاسی از پیشمرگە‌های حزب دمکرات کردستان ایران بودەکه پس از تسلیم شدن، از سال ١٣٧٠ بە عضویت سپاه پاسداران در آمدە بود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

نشست مسئولین مرزی ترکیه و ایران در ایغدیر
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کشف آثار 8 هزار ساله در کوتاهیه ترکیه
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کشف 83 کیلوگرم کوکائین در مرسین ترکیهپلیس مبارزه با مواد مخدر ترکیه در استان مرسین 83 کیلوگرم کوکائین را در یک کشتی باری کشف و ضبط کردند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

آمادگی ارزروم ترکیه برای میزبانی از گردشگران در فصل زمستانارزروم از شهرهای بزرگ شرق ترکیه با مراکز اسکی و آبگرم در زمستان امسال نیز پذیرای گردشگران داخلی و خارجی خواهد بود. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

پیروزی تیم ملی والیبال بانوان ترکیه در مقابل هلند- خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

زیبایی‌های چهار فصل «حامسی کوی» در ترابزون ترکیه
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »