ترکیه از انجام یک عملیات نظامی علیه مواضع پ.ک.ک در شمال عراق خبر داد

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 31 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 51%

🔺ترکیه از انجام یک عملیات نظامی علیه مواضع پ.ک.ک در شمال عراق خبر داد ⚡️وزارت دفاع ترکیه اعلام کرد که جنگنده‌های این کشور یکشنبه شب در پاسخ به افزایش حملات شبه نظامیان کرد به پایگاه‌های ارتش ترکیه، مواضع این شبه نظامیان را در عراق مورد هدف قرار داده‌اند.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

وزارت دفاع ترکیه اعلام کرد که جنگنده‌های این کشور یکشنبه شب ۲۵ خردادماه در پاسخ به افزایش حملات شبه نظامیان کرد به پایگاه‌های ارتش ترکیه، مواضع این شبه نظامیان را در مناطق مختلف شمال عراق مورد هدف قرار داده‌اند.

یک منبع امنیتی به خبرگزاری رویترز گفت که جنگنده‌های ترکیه از پایگاه‌های هوایی مختلف این کشور از جمله در شهرهای جنوب شرقی همچون دیاربکر و مالاتیا به پرواز درآمدند. وزارت دفاع ترکیه همچنین اعلام کرد که مواضع پ. ک.‌ک در مناطق قندیل در نزدیکی مرز ایران، سنجار، کاراجاک، زاپ، آواسین-باسیان و هاکورک مورد هدف این عملیات موسوم به «پنجه عقاب» قرار گرفته‌اند.

گروه پ.ک.ک ، از سوی ترکیه، ایالات متحده و اتحادیه اروپا به عنوان یک گروه تروریستی شناخته می شود. رویترز نوشت که این گروه به صورت مسلحانه با دولت مرکزی ترکیه درگیر است و از سال ۱۹۸۴ بیش از ۴۰ هزار نفر در این درگیری‌ها کشته شده‌اند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ترکیه از آلمان خواست هشدار مسافرت به آن کشور را لغو کند | DW | 13.06.2020پنج میلیون آلمانی سال گذشته تعطیلات تابستانی خود را در ترکیه گذراندند. دولت آلمان امسال به دلیل پاندمی کرونا هشدار مسافرتی به این کشور را تا ۳۱ اوت تمدید کرد. ترکیه اما از آلمان خواست این هشدار را لغو کند. پاندومی چیه ؟ چرا فارسی این واژه ها را نمی نویسید ؟؟؟
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

حمایت ترکیه از یمن برای مقابله با کرونابنیاد همیاری‌های بشری ترکیه «İHH» به بیمارستان حضرموت یمن کمک‌های پزشکی ارسال کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

در پی کشته شدن یک آمریکایی آفریقایی‌تبار، رئیس پلیس شهر آتلانتا از سمت خود کناره‌گیری کردتو جمهوری اسلامی قاتلان حکومتی لوح تقدیر و پا اش میگیرند و به سمت بالاتر منصوب میشن، چه رسمشه که تو آمریکا، رئیس پلیس استعفا میده. اینجا میگن ب پا هم شلیک کردیم😈 شماها چرا انقدر سعی دارید خودتون رو متمدن نشون بدید؟ این همه خبر تو امریکا اتفاق افتاده بعد میای اینو انتخاب می کنی 🍐
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

سربازان ترک مناطق آزاد‌شده از اشغال شبه‌نظامیان حفتر را از مین پاکسازی می‌کنند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ناپدیدشدگان قهری؛ بخشی از تاریخ جمهوری اسلامی از دهه ۶۰ تا هنوزMahrokhbanoo عجیبه که مسلمانان ایران کم حافظه اند...یادشون میره که هر روز میرن فریاد میزنند خمینی ای امام ...و سجده به چهره مبارک امام که در ماه می بینند و....و...خوب این همون رژیم اسلامی است که آوردید بر تخت حکومت جالس فرمودید پس: ذوقوا ما کنتم تعملون = بچشید دست پخت خودتان را Mahrokhbanoo در ایران «تحولاتی» رخ داده؛ در دوران نورانی صدارت میرحسین موسوی، به ما حتی جنازه را هم تحویل ندادند. Mahrokhbanoo صدام که سقوط کرد گورهای دسته‌جمعی و زندانهای زیرزمینی و شکنجه‌گاه‌های دهشتناکی پیدا شد، این رژیم سقوط کنه خدا عالمه چه جنایتهایی ازشون پیدا خواهد شد
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

انتصاب قهرمان کشتی ترکیه در هیئت مدیره بانک جنجال آفریدکاربران در شرح‌های دیگری به طنز نوشته‌اند که از این پس این بانک برای بازپس گرفتن وام به زور متوسل می‌شود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »