ترکیه: آدریان دریا به لبنان می‌رود؛ لبنان: اطلاعی نداریم

08/06/1398 01:45:00 ب.ظ

ترکیه: آدریان دریا به لبنان می‌رود؛ لبنان: اطلاعی نداریم.

پس از انتشار خبرهایی مبنی بر تغییر مسیر نفتکش غول‌پیکر آدریان دریا ۱ به سمت بندر اسکندرون در ترکیه، وزیر خارجه ترکیه اعلام کرد که مقصد این ابرنفتکش لبنان است. اما لبنان گفته است از این موضوع اطلاعی ندارد. علی ربیعی، سخنگوی دولت ایران دوشنبه(۲۶ اوت) گفت:"مقصد این کشتی را صاحب نفت آن مشخص می‌کند. ما نفت را فروخته‌ایم و اوست که تصمیم می‌گیرد کشتی کجا پهلو بگیرد که با ما نیز این موضوع را چک نمی‌کند.

" آقای ربیعی از خریدار نفت نام نبرد و نگفت که آیا نفت پیش یا بعد از توقیف نفتکش فروخته شده است.

آدریان دریا ۱ که تا اواخر دوره توقیف"گریس ۱" نام داشت روز چهارم ژوئیه توسط نیروی دریایی بریتانیا و پلیس جبل الطارق ضبط شد که دلیل آن سوءظن نسبت به نقض تحریم های اتحادیه اروپا علیه سوریه عنوان شد. دادگاهی در جبل الطارق دستور آزادی این نفتکش را روز ۱۵ اوت صادر کرد که علیرغم تلاش لحظه آخر آمریکا برای توقیف مجدد آن بود.

بنابه گزارش این نفتکس با ۲.۱ میلیون بشکه نفت به ارزش ۱۴۰ میلیون دلار در روز ۱۸ اوت به سوی شرق مدیترانه حرکت کرد.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : مسابقه زنان برای بزرگ‌ترین شکم باردار؛ عجیب و جالب یا احمقانه و بی‌مورد؟

ویدیوها : زنان باردار در نیکاراگوئه برای بزرگ‌ترین سایز شکم باهم به رقابت پرداختند. ادامه مطلب >>

ترکیه: آدریان دریا به لبنان می‌رود؛ لبنان: ما خبر نداریمدر حالی که مولود چاوش‌اغلو، وزیر خارجه ترکیه، اعلام کرده است نفتکش ایرانی آدریان دریا ۱ که اکنون در آب‌های سرزمینی این کشور است، به سمت لبنان

نفتکش 'آدریان دریا ۱' با تغییر مسیر از سواحل ترکیه دور شد | DW | 29.08.2019نفتکش 'آدریان دریا ۱' که مورد مناقشه ایران و آمریکا بوده مسیر خود را تغییر داده و از سواحل ترکیه دور شد. یک مقام رسمی ترکیه گفته است که 'نفتکش ایرانی وارد آب‌های ترکیه نشده بود'. هنوز مقصد نهایی این نفتکش مشخص نیست.

وزیر خارجه ترکیه: نفتکش آدریان دریا ۱ عازم لبنان استمولود چاووش‌اوغلو، وزیر خارجه ترکیه، روز جمعه ۳۰ اوت گفت نفتکش آدریان دریا ۱ با پرچم ایران که هم اکنون در آب‌های جنوب ترکیه به سر می‌برد به سمت لبنان خواهد رفت. علی حسن خلیل وزیر امور مالی لبنان گفت: «کسی به ما درباره اینکه نفتکش ایرانی آدریان دریا عازم [اینجا] است خبری نداده است.» جزئیات بیشتر:

آدریان دریا۱ از ترکیه دور می‌شودیک مقام رسمی ترکیه بامداد پنجشنبه اعلام کرد آدریان دریا۱ وارد آب‌های این کشور نشده است.

شمار گردشگران بازدید کننده از ترکیه به 24 میلیون و 693 هزار و 886 رسیدشمار گردشگران بازدید کننده از ترکیه در دوره ژانویه-ژوئن امسال نسبت به دوره مشابه سال گذشته با 14.11 درصد افزایش به 24 میلیون و 693 هزار و 886 رسید

رشد بیش از 7 درصدی صادرات ترکیه در ماه جولای