ترکیه امسال به ارزش 60 میلیون دلار انجیر سیاه صادر می‌کند

03/05/1399 03:56 ب.ظ

رئیس اتحادیه صادرکنندگان سبزی و میوه اژه ضمن اشاره به روند رو به رشد صادرات انجیر سیاه چشم‌انداز آتی را دستیابی به درآمد 60 میلیون دلاری از محل صادرات این محصول اعلام کرد. - خبرگزاری آناتولی

رئیس اتحادیه صادرکنندگان سبزی و میوه اژه ضمن اشاره به روند رو به رشد صادرات انجیر سیاه چشم‌انداز آتی را دستیابی به درآمد 60 میلیون دلاری از محل صادرات این محصول اعلام کرد. - خبرگزاری آناتولی حیرت‌الدین اوچاک، رئیس اتحادیه صادرکنندگان سبزی و میوه اژه در گفت‌وگو با خبرنگار آناتولی اظهار داشت: صادرات انجیر سیاه که یکی از مهم‌ترین محصولات صادراتی ترکیه به شمار می‌رود، افزایش یافته و به 60 میلیون دلار خواهد رسید.

وی افزود: برداشت انجیر سیاه از 29 جولای آغاز شده و صادرات آن نیز سی‌ام همان ماه صورت می‌گیرد. تولیدکنندگان و صادرکنندگان برای اینکه محصول آسیب نبیند باید به تاریخ برداشت و صادرات توجه ویژه کنند. اوچاک تصریح کرد: به همین دلیل باید کیفیت و تازگی خود را در کشور مصرف‌کننده حفظ کند. در سال 2019 صادرات به 51 کشور صورت گرفته و درآمد 49 میلیون دلاری حاصل شد.

وی افزود: 43 میلیون و 376 هزار دلار از این درآمد مربوط به صادرات انجیر سیاه می‌شود، این رقم امسال به 60 میلیون دلار خواهد رسید. رئیس اتحادیه صادرکنندگان سبزی و میوه اژه همچنین گفت: آلمان با 17 میلیون دلار در صدر کشورهای واردکننده انجیر سیاه از ترکیه قرار دارد. انگلیس و هلند با 5 میلیون دلار و اتریش با 3 میلیون دلار در رده‌های بعدی هستند. headtopics.com

ادامه مطلب:
aa_persian »

شیوع کرونا روزی ۴۰ میلیون دلار به شرکت هواپیمایی یونایتد ضرر زدشیوع کرونا روزی ۴۰ میلیون دلار به شرکت هواپیمایی یونایتد ضرر زد زیان سه‌ماهه‌ شرکت یونایتد، ناشی از کاهش شدید مسافران هوایی به خاطر ترس مصرف‌کننده از ابتلا به ویروس کرونا، بیش از انتظار کارشناسان وال استریت بود.

بانک مرکزی: صادرکنندگان مکلف به برگشت و عرضه ارز صادرات به چرخه اقتصادی هستندارز صادرکنندگان | بانک مرکزی با صدور اطلاعیه‌ای تاکید کرد که کلیه صادرکنندگان مکلف هستند برابر ضوابط ابلاغی نسبت به برگشت و عرضه ارز صادرات خود به چرخه اقتصادی اقدام کنند

نیروی دریایی یونان در واکنش به تحرکات اخیر ترکیه به حالت آماده‌باش درآمدوزارت خارجه یونان روز سه شنبه تحرکات ترکیه را اسباب «افزایش تنش در منطقه» ارزیابی کرده بود.

آمریکا هکرهای چینی را به سرقت اطلاعات مربوط به تولید واکسن کرونا متهم کردآمریکا هکرهای چینی را به سرقت اطلاعات مربوط به تولید واکسن_کرونا متهم کرد وزارت دادگستری امریکا می‌گوید فعالیت‌های پنهانی چین می‌تواند تهیه و تولید واکسن ویروس کرونا را به طور بالقوه به تعویق بیاندازد.

به مازندران سفر نکنید/ احتمال ابتلا به کرونا بسیار بالاستقائم مقام وزیر بهداشت با بیان اینکه به مازندران سفر نکنید چرا که میزان احتمال ابتلا به کرونا بسیار بالا است، گفت: با رفتار مناسب و فاصله گذاری اجتماعی، برگزار نکردن مراسمی مانند دورهمی‌های خانوادگی، عروسی‌ها و مراسم ترحیم، به پزشکان در مبارزه با این بیماری کمک کنید.

شمار مبتلایان به کرونا در افغانستان به حدود 36 هزار نفر رسیدشمار مبتلایان به کرونا در افغانستان به حدود 36 هزار نفر رسید

رئیس اتحادیه صادرکنندگان سبزی و میوه اژه ضمن اشاره به روند رو به رشد صادرات انجیر سیاه چشم‌انداز آتی را دستیابی به درآمد 60 میلیون دلاری از محل صادرات این محصول اعلام کرد.ازمیر/ یوسف شاهباز/ خبرگزاری آناتولی

حیرت‌الدین اوچاک، رئیس اتحادیه صادرکنندگان سبزی و میوه اژه در گفت‌وگو با خبرنگار آناتولی اظهار داشت: صادرات انجیر سیاه که یکی از مهم‌ترین محصولات صادراتی ترکیه به شمار می‌رود، افزایش یافته و به 60 میلیون دلار خواهد رسید.

وی افزود: برداشت انجیر سیاه از 29 جولای آغاز شده و صادرات آن نیز سی‌ام همان ماه صورت می‌گیرد. تولیدکنندگان و صادرکنندگان برای اینکه محصول آسیب نبیند باید به تاریخ برداشت و صادرات توجه ویژه کنند.

اوچاک تصریح کرد: به همین دلیل باید کیفیت و تازگی خود را در کشور مصرف‌کننده حفظ کند. در سال 2019 صادرات به 51 کشور صورت گرفته و درآمد 49 میلیون دلاری حاصل شد.

وی افزود: 43 میلیون و 376 هزار دلار از این درآمد مربوط به صادرات انجیر سیاه می‌شود، این رقم امسال به 60 میلیون دلار خواهد رسید.

رئیس اتحادیه صادرکنندگان سبزی و میوه اژه همچنین گفت: آلمان با 17 میلیون دلار در صدر کشورهای واردکننده انجیر سیاه از ترکیه قرار دارد. انگلیس و هلند با 5 میلیون دلار و اتریش با 3 میلیون دلار در رده‌های بعدی هستند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در این میان به فرانسه، روسیه و هنگ‌کنگ نیز انجیر سیاه به ارزش 2 میلیون دلار صادر کرده‌ایم. سال گذشته 45 کشور انجیر سیاه از ترکیه وارد کردند و هدف‌مان ارتقای این رقم به 50 کشور است.