ترکیه: موضع روشن ما برای مذاکره بدون شرط با یونان ادامه دارد

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 38 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

سخنگوی وزارت خارجه ترکیه ضمن اشاره به آنکه یونان به بهانه فعالیت‌های اوروچ رئیس از مذاکرات عقب‌نشینی کرده اظهار داشت موضع روشن آنکارا، برای مذاکره بی قید و شرط ادامه دارد. - خبرگزاری آناتولی

سخنگوی وزارت خارجه ترکیه ضمن اشاره به آنکه یونان به بهانه فعالیت‌های اوروچ رئیس از مذاکرات عقب‌نشینی کرده اظهار داشت موضع روشن آنکارا، برای مذاکره بی قید و شرط ادامه دارد.حامی آکسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه ترکیه به این سوال که « یونان به بهانه اوروچ رئیس از مذاکره خودداری می‌کرد. فعالیت‌های اوروچ رئیس پایان یافت، آیا پیش‌بینی می‌کنید که در رویه یونان تغییری صورت بگیرد؟» پاسخ کتبی داد.

وی درباره تعیین تاریخ ازسرگیری مذاکرات اکتشاف با یونان، اظهار داشت: آتن به دلیل فعالیت کشتی تحقیقاتی اوروچ رئیس، از مذاکره عقب نشینی کرد. موضع روشن ترکیه امروز نیز همانند گذشته، برای مذاکره بی قید و شرط پس از بازگشت اوروچ رئیس به بندر آنتالیا ادامه دارد. آکسوی ضمن تاکید بر آنکه ترکیه از ابتدا طرفدار مذاکره بدون شرط با یونان بوده است، خاطرنشان کرد: توافق برای از سرگیری مذاکرات اکتشافی حاصل شده اما به دلیل عقب نشینی آتن از مذاکرات به بهانه فعالیت‌ اوروچ رئیس، تاریخ آن مشخص نشده است.

سخنگوی وزارت خارجه ترکیه با اشاره به آنکه وزارت انرژی و منابع طبیعی کشور 29 نوامبر به فعالیت‌ اوروچ رئیس در مدیترانه شرقی پایان داده و به بندر آنتالیا بازگرداند، افزود: موضع روشن ما امروز نیز همانند گذشته، برای مذاکره بی قید و شرط ادامه دارد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.