ترکیه, دریای مدیترانه, انرژی, دریای سیاه, گاز طبیعی

ترکیه, دریای مدیترانه

ترکیه: بزرگترین میدان گاز طبیعی را در دریای سیاه کشف کردیم

رئیس جمهوری ترکیه وعده داد که منتظر «مژده‌ای» مشابه در دریای مدیترانه هم باشید.

21/08/2020 05:36:00 ب.ظ

ترکیه مدعی کشف بزرگترین میدان گازی دریای سیاه ؛ اردوغان: هر جوینده‌ای یابنده نیست بیشتر بخوانید🔽

رئیس جمهوری ترکیه وعده داد که منتظر «مژده‌ای» مشابه در دریای مدیترانه هم باشید.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه روز جمعه از کشف «بزرگترین» میدان گازی تاریخ کشور خود در دریای سیاه خبر داد.آقای اردوغان که پیش‌تر اعلام کرده بود «مژده‌ای» برای مردم کشورش دارد ضمن اعلام این خبر ابراز امیدواری کرد که گاز استخراج شده از این میدان در سال ۲۰۲۳ میلادی در داخل ترکیه به مصرف برسد.

تظاهرات در کرمانشاه، کردکوی، کرج و اصفهان؛ بنر «خامنه‌ای» به آتش کشیده شد سعید مولایی؛ تهدید شد، رفت و نایب قهرمان المپیک شد ستاد هماهنگی اقتصادی دولت در شرایط سخت تحریم و جنگ اقتصادی، نقش ستاد جنگ را ایفا کرد/ تامین زندگی و معیشت مردم محور اصلی تصمیم گیری‌ها در ستاد اقتصادی دولت بوده است

رئیس جمهوری ترکیه در جریان نطقی در استانبول حجم گاز موجود در میدان بزرگ گاز کشف شده در دریای سیاه را ۳۲۰ میلیارد متر مکعب اعلام کرد و مدعی شد: «ترکیه به بزرگترین اکتشاف گاز طبیعی در تاریخ خود در دریای سیاه دست یافته است.»وی از انرژی به عنوان «عنصر اصلی توسعه» نام برد و تاکید کرد که اکتشاف این میدان گازی تامین کننده استقلال ملی کشورش است.

رجب طیب اردوغان این اکتشاف را نتیجه فعالیت‌های حفاری کشتی فاتح در چاه «تونا-۱» خواند و تاکید که این عملیات از بیستم ژانویه سال جاری میلادی کلید خورده بود.آقای اردوغان در ادامه با تاکید بر این که بهره‌برداری از چاه‌های شناسایی شده در این میدان گازی بلافاصله آغاز خواهد شد، یادآوری کرد که بر اساس داده‌ها به احتمال قوی در همین منطقه میادین گازی دیگری نیز وجود دارد. headtopics.com

وی با تاکید بر اینکه «پروردگار در یک نقطه دیگر به رویمان دری از ثروتی بی‌نظیر گشوده» به اهمیت تاریخی کشف این میدان گازی برای آینده کشورش اشاره کرد و وعده داد که منتظر «مژده‌ای» مشابه در دریای مدیترانه باشید. ادامه مطلب: euronews فارسی »

روایت تسنیم از پشت‌پرده اغتشاشات الیگودرز/ پاسخ قاطع مردم به پروژه کشته‌سازی ضدانقلاب/ سناریوی آشوبگران چگونه خنثی شد؟+ فیلم- اخبار لرستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید

تنش با ترکیه در دریای مدیترانه؛ شورای اروپا: همه گزینه‌ها روی میز استرئیس جمهوری ترکیه پیش‌تر نیز پس از موضع تهدید آمیز اتحادیه اروپا اعلام کرده بود که کشورش در برابر رایزنی و تحریم‌ها سرخم نخواهد کرد.

اردوغان از کشف 'بزرگ‌ترین میدان گازی' در دریای سیاه خبر داد - BBC News فارسیرجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه از کشف یک میدان گازی با حجم ۳۲۰ میلیارد متر مکعب خبر داده و آن را 'بزرگ‌ترین میدان گازی' دریای سیاه خوانده است.

ثبت بزرگ‌ترین مجموعه نقاشی‌های دیواری در برزیلهنرمندان برزیلی ۱۲ نقاشی دیواری عظیم را بر روی نمای برج‌های واقع در محله متمول‌نشین شهر سائوپائولو به تصویر کشیدند.

مورگان اورتگاس: جمهوری اسلامی ایران بزرگترین حامی حکومتی یهودستیزی در جهان استمورگان اورتگاس: جمهوری اسلامی ایران بزرگترین حامی حکومتی یهودستیزی در جهان است سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز پنجشنبه ۳۰ مرداد در توئیتی رژیم جمهوری اسلامی ایران را بزرگترین حامی حکومتی یهودستیزی در جهان خواند.

مردم فعلا بلیت ترکیه نخرند/ احتمال لغو پروازهای ترکیه/ برای محرم به عراق پرواز نداریمدبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی اظهار داشت: هرچند ترکیه اعلام کرده است که از اول سپتامبر یعنی یازدهم شهریور، پروازهای ایران را از سرمی‌گیرد اما احتمال لغو پروازها در این تاریخ وجود دارد. بنابراین مردم احتیاط کنند و فعلا بلیت نخرند چراکه اگر پروازها کنسل شود بازپس گیری پول از ایرلاین خارجی دردسرهایی برای افراد خواهد داشت.

ترکیه: 8 تروریست پ.ک.ک را در شمال عراق از پای درآوردیم ترکیه : 8 تروریست پ.ک.ک را در شمال عراق از پای درآوردیم