ترکیه: بزرگترین میدان گاز طبیعی را در دریای سیاه کشف کردیم

21/08/2020 05:36:00 ب.ظ

رئیس جمهوری ترکیه وعده داد که منتظر «مژده‌ای» مشابه در دریای مدیترانه هم باشید.

ترکیه, دریای مدیترانه

ترکیه مدعی کشف بزرگترین میدان گازی دریای سیاه ؛ اردوغان: هر جوینده‌ای یابنده نیست بیشتر بخوانید🔽

رئیس جمهوری ترکیه وعده داد که منتظر «مژده‌ای» مشابه در دریای مدیترانه هم باشید.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه روز جمعه از کشف «بزرگترین» میدان گازی تاریخ کشور خود در دریای سیاه خبر داد.آقای اردوغان که پیش‌تر اعلام کرده بود «مژده‌ای» برای مردم کشورش دارد ضمن اعلام این خبر ابراز امیدواری کرد که گاز استخراج شده از این میدان در سال ۲۰۲۳ میلادی در داخل ترکیه به مصرف برسد.

رئیس جمهوری ترکیه در جریان نطقی در استانبول حجم گاز موجود در میدان بزرگ گاز کشف شده در دریای سیاه را ۳۲۰ میلیارد متر مکعب اعلام کرد و مدعی شد: «ترکیه به بزرگترین اکتشاف گاز طبیعی در تاریخ خود در دریای سیاه دست یافته است.»وی از انرژی به عنوان «عنصر اصلی توسعه» نام برد و تاکید کرد که اکتشاف این میدان گازی تامین کننده استقلال ملی کشورش است.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

سیل و ویرانی در نتیجه طوفان ایان در فلوریدا

طوفان ویرانگر ایان منطقه فورت مایرز ایالت فلوریدا را درنوردید و بسیاری از خیابان‌های این منطقه دچار آب‌گرفتگی شدند. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

تنش با ترکیه در دریای مدیترانه؛ شورای اروپا: همه گزینه‌ها روی میز استرئیس جمهوری ترکیه پیش‌تر نیز پس از موضع تهدید آمیز اتحادیه اروپا اعلام کرده بود که کشورش در برابر رایزنی و تحریم‌ها سرخم نخواهد کرد.

اردوغان از کشف 'بزرگ‌ترین میدان گازی' در دریای سیاه خبر داد - BBC News فارسیرجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه از کشف یک میدان گازی با حجم ۳۲۰ میلیارد متر مکعب خبر داده و آن را 'بزرگ‌ترین میدان گازی' دریای سیاه خوانده است.

ثبت بزرگ‌ترین مجموعه نقاشی‌های دیواری در برزیلهنرمندان برزیلی ۱۲ نقاشی دیواری عظیم را بر روی نمای برج‌های واقع در محله متمول‌نشین شهر سائوپائولو به تصویر کشیدند.

مورگان اورتگاس: جمهوری اسلامی ایران بزرگترین حامی حکومتی یهودستیزی در جهان استمورگان اورتگاس: جمهوری اسلامی ایران بزرگترین حامی حکومتی یهودستیزی در جهان است سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز پنجشنبه ۳۰ مرداد در توئیتی رژیم جمهوری اسلامی ایران را بزرگترین حامی حکومتی یهودستیزی در جهان خواند.

مردم فعلا بلیت ترکیه نخرند/ احتمال لغو پروازهای ترکیه/ برای محرم به عراق پرواز نداریمدبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی اظهار داشت: هرچند ترکیه اعلام کرده است که از اول سپتامبر یعنی یازدهم شهریور، پروازهای ایران را از سرمی‌گیرد اما احتمال لغو پروازها در این تاریخ وجود دارد. بنابراین مردم احتیاط کنند و فعلا بلیت نخرند چراکه اگر پروازها کنسل شود بازپس گیری پول از ایرلاین خارجی دردسرهایی برای افراد خواهد داشت.

ترکیه: 8 تروریست پ.ک.ک را در شمال عراق از پای درآوردیم ترکیه : 8 تروریست پ.ک.ک را در شمال عراق از پای درآوردیم

Aa رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه روز جمعه از کشف «بزرگترین» میدان گازی تاریخ کشور خود در دریای سیاه خبر داد.Aa شورای اتحادیه اروپا حفاری‌های ترکیه در آب‌های شرق مدیترانه را غیرقانونی می‌داند و برای رفع نگرانی متحدانش و مقابله با شدت گرفتن تنش ها در این منطقه به هر گزینه‌ای متوسل خواهد شد.اردوغان از کشف 'بزرگ‌ترین میدان گازی' در دریای سیاه خبر داد ۱۸ دقیقه پیش رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه از کشف یک میدان گازی با حجم ۳۲۰ میلیارد متر مکعب خبر داده و آن را "بزرگ‌ترین میدان گازی" ترکیه در دریای سیاه خوانده است.«پائولا دلفین» به همراه ۱۴ تن از همکارانش این پروژه را در میان جنگل بتونی سربرآورده در محله پینیرو به اجرا درآوردند.

آقای اردوغان که پیش‌تر اعلام کرده بود «مژده‌ای» برای مردم کشورش دارد ضمن اعلام این خبر ابراز امیدواری کرد که گاز استخراج شده از این میدان در سال ۲۰۲۳ میلادی در داخل ترکیه به مصرف برسد. رئیس جمهوری ترکیه در جریان نطقی در استانبول حجم گاز موجود در میدان بزرگ گاز کشف شده در دریای سیاه را ۳۲۰ میلیارد متر مکعب اعلام کرد و مدعی شد: «ترکیه به بزرگترین اکتشاف گاز طبیعی در تاریخ خود در دریای سیاه دست یافته است. آقای میشل به موضع برخی کشورهای عضو در خصوص اوضاعِ شرق مدیترانه و روابط با ترکیه اشاره کرد و یادآور شد که شورای اروپا به شدت نگران افزایش بحران در این منطقه است و بر ضرورت کاستن از تنش‌ها تاکید می‌کند.» وی از انرژی به عنوان «عنصر اصلی توسعه» نام برد و تاکید کرد که اکتشاف این میدان گازی تامین کننده استقلال ملی کشورش است. رئیس‌جمهور ترکیه در یک نشست خبری که از قبل اعلام شده بود حاوی یک "خبر خوب" است، گفت کشتی فتح متعلق به ترکیه در عملیات حفاری که از حدود یک ماه پیش در بیستم ژوئیه آغاز شده، به یک میدان گازی وسیع دست یافته است. رجب طیب اردوغان این اکتشاف را نتیجه فعالیت‌های حفاری کشتی فاتح در چاه «تونا-۱» خواند و تاکید که این عملیات از بیستم ژانویه سال جاری میلادی کلید خورده بود. شارل میشل در پایان یادآور شد که همه گزینه‌ها برای مهار این بحران روی میز خواهد بود. آقای اردوغان در ادامه با تاکید بر این که بهره‌برداری از چاه‌های شناسایی شده در این میدان گازی بلافاصله آغاز خواهد شد، یادآوری کرد که بر اساس داده‌ها به احتمال قوی در همین منطقه میادین گازی دیگری نیز وجود دارد.

وی با تاکید بر اینکه «پروردگار در یک نقطه دیگر به رویمان دری از ثروتی بی‌نظیر گشوده» به اهمیت تاریخی کشف این میدان گازی برای آینده کشورش اشاره کرد و وعده داد که منتظر «مژده‌ای» مشابه در دریای مدیترانه باشید. آقای اردوغان در این خصوص تصریح کرد: ترکیه انتظار دارد که یونان برای آغاز گفتگو‌ها جهت اطمینان از حل مسالمت‌آمیز بحران در شرق مدیترانه گام بردارد. مهمترین خبرها. رئیس جمهوری ترکیه در این خصوص تصریح کرد که کشورش طی ماه‌های آینده به عملیات حفاری و اکتشاف منابع هیدروکربن در شرق دریای مدیترانه سرعت خواهد بخشید،‌ سخنانی که به ظاهر برای به چالش کشیدن موضع اتحادیه اروپا مبنی بر ضرورت توقف این عملیات مطرح شده است. ..