ترکیه روضه‌‌شریف در افغانستان را بازسازی کرد

28/07/1399 04:30 ب.ظ

آژانس همکاری و هماهنگی ترکیه باغ روضه‌ شریف در شهر مزار شریف افغانستان را بازسازی کرد. - خبرگزاری آناتولی

آژانس همکاری و هماهنگی ترکیه باغ روضه‌ شریف در شهر مزار شریف افغانستان را بازسازی کرد. - خبرگزاری آناتولی آژانس همکاری و هماهنگی ترکیه «تیکا»، باغ روضه‌ شریف در شهر مزار شریف افغانستان را بازسازی کرد. آژانس همکاری و هماهنگی ترکیه «تیکا»، باغ روضه‌ شریف در شهر مزار شریف افغانستان را بازسازی کرد.

فاضل آکین اردوغان٬ هماهنگ کننده آژانس همکاری و هماهنگی ترکیه در مزار شریف در مراسم افتتاح این باغ اعلام کرد که روضه‌ شریف در فهرست بهترین آثار تاریخی و اماکن مقدس در جهان قرار دارد. ( Sayed Khodaiberdi Sadat - خبرگزاری آناتولی )

فاضل آکین اردوغان٬ هماهنگ کننده آژانس همکاری و هماهنگی ترکیه در مزار شریف در مراسم افتتاح این باغ اعلام کرد که روضه‌ شریف در فهرست بهترین آثار تاریخی و اماکن مقدس در جهان قرار دارد. وی افزود: یکی از چهار باغ روضه‌ شریف را بازسازی و به مردم مزار شریف هدیه کردیم.

از سوی دیگر محمد اسحاق رهگذر٬ والی پیشین بلخ با بیان اینکه روابط دوستانه افغانستان و ترکیه به صدها سال قبل بر می‌گردد٬ تصریح کرد از دولت ترکیه می‌خواهیم که به حمایت و همکاری‌های خود در بخش‌های مختلف ادامه دهد. headtopics.com

نماینده رسمی رجب در سر شماری تروریست های جهادی در افغانستان به پایان رسید بدون جنگ ماهی ۲۳۰ دلار در جنگ حقوق ماهیانه کشور طرف مقابل نیرو ها در اوج آمادگی باشد نماینده رجب از کمپ ها دیدار داشتند

ادامه مطلب:
aa_persian »

«شگفتی اکتبر»؛ ترامپ چه برگ‌های برنده‌ای را در روزهای باقی‌مانده در اختیار دارد؟دونالد ترامپ امیدوار است تا در کارزار انتخاباتی امسال نیز مانند سال ۲۰۱۶ در روزهای پایانی رخدادی پیش‌بینی نشده بتواند ورق را به نفع او برگرداند. در حالی که تنها ۱۵ روز از کارزار انتخاباتی باقی مانده است ترامپ به چه رویدادهایی می‌تواند امید داشته باشد؟ احتمالا میخواد بگه واکسن کرونا و مذاکره با ایران و کاهش بیکاری

دولت ترکیه لایحه بودجه2021 را به مجلس ارائه کرد

شمار بهبودیافتگان از کرونا در ترکیه به بیش 300 هزار نفر رسیدشمار بهبودیافتگان از کرونا در ترکیه با ترخیص 1504 بیمار دیگر از بیمارستان‌ها به 304 هزار و 3 نفر رسید. - خبرگزاری آناتولی

کشف درب 900 ساله کاخ حران در ترکیهدر فعالیت‌های حفاری در منطقه کاخ حران ترکیه یک درب بزرگ با قدمت 900 سال کشف شد. - خبرگزاری آناتولی

انفجار در نزدیکی مقر پلیس ولایت غور افغانستان ده‌ها کشته و مجروح به جا گذاشتوزارت داخله افغانستان این انفجار مهیب در نزدیکی ساختمان فرمانده پلیس و در مقابل ریاست امور زنان و اداره شهدا و معلولین این ولایت روی داده است.

شمار مبتلایان به کرونا در افغانستان به 40 هزار و 200 نفر رسید

آژانس همکاری و هماهنگی ترکیه باغ روضه‌ شریف در شهر مزار شریف افغانستان را بازسازی کرد.کابل/ خبرگزاری آناتولی

آژانس همکاری و هماهنگی ترکیه «تیکا»، باغ روضه‌ شریف در شهر مزار شریف افغانستان را بازسازی کرد.

آژانس همکاری و هماهنگی ترکیه «تیکا»، باغ روضه‌ شریف در شهر مزار شریف افغانستان را بازسازی کرد. فاضل آکین اردوغان٬ هماهنگ کننده آژانس همکاری و هماهنگی ترکیه در مزار شریف در مراسم افتتاح این باغ اعلام کرد که روضه‌ شریف در فهرست بهترین آثار تاریخی و اماکن مقدس در جهان قرار دارد. ( Sayed Khodaiberdi Sadat - خبرگزاری آناتولی )

فاضل آکین اردوغان٬ هماهنگ کننده آژانس همکاری و هماهنگی ترکیه در مزار شریف در مراسم افتتاح این باغ اعلام کرد که روضه‌ شریف در فهرست بهترین آثار تاریخی و اماکن مقدس در جهان قرار دارد.

وی افزود: یکی از چهار باغ روضه‌ شریف را بازسازی و به مردم مزار شریف هدیه کردیم.

از سوی دیگر محمد اسحاق رهگذر٬ والی پیشین بلخ با بیان اینکه روابط دوستانه افغانستان و ترکیه به صدها سال قبل بر می‌گردد٬ تصریح کرد از دولت ترکیه می‌خواهیم که به حمایت و همکاری‌های خود در بخش‌های مختلف ادامه دهد.

سمیح لوطفو تورگوت٬ سرکنسول ترکیه در مزار شریف نیز در این مراسم٬ روضه‌ شریف را با مسجد ایوب سلطان استانبول٬ مسجد شیخ لطف‌الله اصفهان مقایسه کرده و گفت: روضه‌ شریف در میان بهترین آثار تاریخی دنیای اسلام قرار دارد.

وی ضمن اشاره به اهمیت کتابخانه٬ مدرسه و موزه روضه شریف برای مردم منطقه گفت که آژانس همکاری و هماهنگی ترکیه با بازسازی یکی از چهار باغ روضه شریف٬ خواهان همکاری در راستای زیباسازی این مکان مقدس است.