ترکیه سال گذشته 9.5 میلیارد دلار خودروی سواری صادر کرد

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 45 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

ترکیه سال گذشته 9.5 میلیارد 3دلار خودروی سواری صادر کرد

بورسا/ جم شان/ خبرگزاری آناتولی

به گزارش اتحادیه صادرکنندگان خودروسازی اولوداغ ، سال گذشته محصولات خودروسازی ترکیه به بیش از 110 کشور و منطقه خود مختار جهان صادر شد.امسال با وجود بحران تراشه و مشکلات پیش آمده در تامین مواد اولیه، به رقم صادرات خودروهای سواری در سال 2020 که 9 میلیارد و 533 میلیون و 689 هزار دلار اعلام شده بود، رسید.

بخش خودروسازی ترکیه سال گذشته به فرانسه با 5.8 درصد افزایش نسبت به سال 2020 به 1 میلیارد و 737 میلیون و 249 هزار دلار صادرات انجام داده است.آلمان با 844 میلیون و 623 هزار دلار سومین مقصد اصلی صادرات خودروی ساخت ترکیه در سال گذشته بود. صادرات خودروهای سواری به اسپانیا که در رتبه چهارم قرار دارد، نسبت به سال قبل با 21 درصد افزایش از 693 میلیون و 700 هزار دلار به 840 میلیون و 593 هزار دلار در سال 2021 رسید.

از سوی دیگر سال گذشته 807 میلیون و 672 هزار دلار به انگلیس، 450 میلیون و 236 هزار دلار به لهستان و 415 میلیون و 359 هزار دلار به اسلوونی خودروی ساخت ترکیه صادر شد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

زنده باد جمهوری ترکیه. صنعت ترکیه در اروپا، آسیای غربی، آسیای میانه، و شمال آفریقا باید جای چین خبیث رو بگیره و شایستگی‌اش رو هم داره. مطمئن‌ام جمهوری ترکیه در قرن ۲۱ به یک ابرقدرت صنعتی تبدیل خواهد شد که برخلاف امثال چین و هند و... حفظ محیط زیست رو هم در نظر خواهد گرفت.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

وزارت بهداشت ایران: مصرف لبنیات در دو سال گذشته ۳۰ درصد کاهش یافته استیک مقام مسئول در وزارت بهداشت ایران از کاهش ۳۰ درصدی لبنیات در سفره مردم در دو سال گذشته خبر داد.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

انتقال حدود 35 میلیارد متر مکعب گاز طبیعی از خط لوله ترک استریم طی دو سالاز اول سال 2020 تا پایان سال 2021 در مجموع 34.8 میلیارد متر مکعب گاز از طریق خط لوله ترک استریم انتقال یافته است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کریسمس «داغ» فرانسه/ چرا فرانسوی‌ها شب سال نو «ماشین‌سوزی» می‌کنند؟ +عکس و فیلمکریسمس «داغ» فرانسه فرانسوی‌ها هر سال در شب سال نوی میلادی صدها ماشین را به آتش می‌کشند؛ سنتی که امسال هم به‌رغم محدودیت‌های کرونایی و حضور گسترده پلیس برگزار شد و آتشش دامن ۸۷۴ ماشین را گرفت. گزارش مشرق از آتش زدن ماشین‌ها در فرانسه را اینجا بخوانید:
منبع: MashreghNews - 🏆 5. / 63 ادامه مطلب »

سرنگونی پرواز ۷۵۲؛ دو سال بعداختصاصی رادیوفردا/ یادداشتی از گوندوز مامدوف مسئول پرونده پرواز ۷۵۲: دو سال گذشت اما ایران به‌ وعده همکاری با بازرسان اوکراینی عمل نکرده و باید گفت انتظار چنین همکاری بی‌فایده است.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

نگاه کارشناسان ترکیه‌ای به رویدادهای سیاسی، اقتصادی، امنیتی و فرهنگی ایران در سال 2021کارشناسان مرکز مطالعات ایرانی در آنکارا «ایرام سنتر» در پنلی به بررسی رویدادهای سیاسی، اقتصادی، امنیتی و فرهنگی ایران در سال 2021 پرداختند. - خبرگزاری آناتولی تشگیلات داخلی و خارجی و حکومت جاهلیت تحمیلی شرکای اشرار فرقه فارسیسم اشغالگر ایران استعمرار علوم بی منطق هفتکانه ی جاهلیت تحمیلی و بساط شئونیزم‌ فارسی را به همچی ترجیح داده ایران و ایرانیان را نابود کرده همچنان جاهلانه دنبال استعمارگری و انحصار ملتهای ایران و منطقه است!.... انصافاایرام بسیاردقیق عمل میکند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

بحران سموم خطرناک؛ اروپا «۳۰ سال» است محصولات کشاورزی ایران را نمی‌خردعضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران می‌گوید، «موضوع باقی مانده سموم در محصولات کشاورزی جدید نیست و بسیاری از کشورها از سال‌ها قبل نسبت به محصولات ایرانی سخت‌گیری‌های جدی دارند.» مگه مردم ایران مردن ، همه محصولات را مصرف میکنن.فکر کنم کل دانشمندان دنیا هم موندن ایرانیها با این همه بلایا و سموم و بیماریها و ... چرا هنوز منقرض نشدن.واقعا که باید از مسئولین جمهوری اسلامی باید ممنون باشیم که اینقدر ما ملت را مقاوم کردن. ملت به این گـــــــــــــــــــــه غیرتی هرگز ندیده حکومتی تـــــــــــــــــــوپ تــــــــــــــــانک فشفشه ملت خـــــاموش کــــــــــــــــــــــوسکشه مگه مردم ایران مردن ، همه محصولات را مصرف میکنن.فکر کنم کل دانشمندان دنیا هم موندن ایرانیها با این همه بلایا و سموم و بیماریها و ... چرا هنوز منقرض نشدن.واقعا که باید از مسئولین جمهوری اسلامی باید ممنون باشیم که اینقدر ما ملت را مقاوم کردن.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »