ترکیه طی ده سال اخیر 8 هزار 585 تروریست خارجی را اخراج کرد

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 44 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 53%

وزارت کشور ترکیه اعلام کرد که از سال 2011 تاکنون 8 هزار و 585 تروریست خارجی از کشور اخراج شده‌اند. - خبرگزاری آناتولی

ایران اخبار, ایران سرفصلها

30.10.2021وزارت کشور ترکیه امروز شنبه با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد که از سال 2011 تاکنون در مجموع 8 هزار و 585 تروریست خارجی از 102 ملیت مختل از کشور اخراج شده‌اند.

در این بیانیه با تاکید بر اینکه تلاش‌ها برای اخراج اتباع خارجی عضو گروه‌های تروریستی مانند پ.ک.ک/پ.ی.د و داعش ادامه دارد، آمده است: از زمان آغاز جنگ داخلی سوریه در سال 2011، هشت هزار و 585 تروریست خارجی از 102 کشور مختلف اخراج شده‌اند. براساس آمار این وزارت‌خانه، «تعداد زیادی از تروریست‌ها به کشورهای عضو اتحادیه اروپا بازگردانده شده و از سال 2011 تاکنون 44 شهروند آمریکایی و 1075 تبعه کشورهای عضو اتحادیه اروپا در فهرست افراد اخراج شده بوده‌اند. در سال 2019 از 12 کشور اروپایی 126 تروریست و در سال گذشته نیز از هشت کشور عضو اتحادیه اروپا 95 تروریست به کشورهای شان بازگردانده شدند. در 10 ماهه اول امسال نیز 61 تروریست از هشت کشور اروپایی به کشورشان بازگردانده شدند».

همچنین تروریست‌های اتباع کشورهای فرانسه، آلمان، هلند، بلژیک، فنلاند، سوئد، رومانی و بریتانیا که در سه سال گذشته به کشورشان بازگردانده شده‌اند، در رده‌های اول قرار دارند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

لبنان: انتخابات پارلمانی در ماه مارس سال 2022 برگزار می‌شودمجلس نمایندگان لبنان برگزاری انتخبات پارلمانی این کشور در 27 مارس آینده را تایید کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

اردوغان: اجازه نخواهیم داد هیچ توطئه‌ای مانع دستیابی ما به اهداف سال 2023 شودرئیس‌جمهور ترکیه تاکید کرد اجازه نخواهیم داد که هیچ مانع، توطئه و حمله‌ای جلوی دستیابی ما به اهداف صدمین سالگرد جمهوریت را بگیرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

عابدزاده نامزد بهترین دروازه بان جهان در سال ۲۰۲۱ شدبا اعلام سایت تاریخ و آمار امیر عابدزاده نامزد بهترین دروازه‌بان جهان در سال ۲۰۲۱ شد. گلر قحطی امده
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

صادرات حبوبات و غلات ترکیه در 9 ماه نخست سال به 6.4 میلیارد دلار رسیدمیزان صادرات حبوبات و غلات ترکیه در 9 ماه نخست امسال به بیش از 6.4 میلیارد دلار رسیده است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

اجرای نخستین حکم اعدام در اوکلاهاما پس از شش سال | DW | 29.10.2021ایالت اوکلاهامای آمریکا نخستین حکم اعدام را پس از توقف شش ساله اجرا کرد. حکم اعدام مرد ۶۰ ساله محکوم به قتل از طریق ترزریق ماده کشنده در زندان مک آلستر انجام شد.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

پیش‌بینی تازه بانک مرکزی ترکیه از تورم ۳ سال آینده؛ نرخ برابری لیر دوباره کاهش یافتنرخ برابری لیر ترکیه در برابر یورو روز پنجشنبه و پس از انتشار پیش‌بینی تازه بانک مرکزی ترکیه در مورد نرخ تورم به پایین‌ترین حد از روز یکشنبه رسید.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »