اقتصادی, ترکیه, خاورمیانه, عربستان, ترکیه, عربستان سعودی, مصر, Newsletter

اقتصادی, ترکیه

ترکیه در صدد پایان دادن به انزوا و تقویت اقتصادی است

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

12/12/2020 05:28:00 ب.ظ

🔺 ترکیه در صدد پایان دادن به انزوا و تقویت اقتصادی است ⚡️صادرات ترکیه به بازارهای خاورمیانه ، به دلیل تقابل عربستان سعودی و مصر با سیاست خارجی آنکارا با سختی روبرو شده است. اما، ترکیه به دنبال آغازی دوباره در روابط دیپلماتیک اش است.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

Print this pageبخش انگلیسیصدای آمریکا ـ صادرات ترکیه به بازارهای خاورمیانه، به دلیل تقابل فزاینده عربستان سعودی و مصر با آن چه سیاست خارجی خصمانه آنکارا توصیف می شود، با سختی هایی روبرو شده است. اما، ترکیه که اقتصادش از کووید-۱۹ آسیب دیده به دنبال آغازی دوباره در روابط دیپلماتیک اش است.

وزارت اطلاعات: شبکه‌ای از عوامل موساد در غرب ایران دستگیر شدند | DW | 27.07.2021 دادستانی سوئد کیفرخواست حمید نوری، متهم کشتارهای ۶۷ را صادر کرد | DW | 27.07.2021 تظاهرات در کرمانشاه، کردکوی، کرج و اصفهان؛ بنر «خامنه‌ای» به آتش کشیده شد

شرکت های ترکی مانند «اِرنسن»، سازنده دیگ های بخار صنعتی، بهای سنگینی را برای روابط بد آنکارا در سراسر خاورمیانه می پردازند.علی اِرن، مدیرعامل ارنسن، می گوید یافتن راه تجارت در فضای به طور روزافزون خیانت کارانه دیپلماسی بین المللی یکی از نیازها برای بقا است: «ما یک جورهایی از خاورمیانه فاصله گرفتیم. روابط با عربستان سعودی و مصر خوب نیست، پس کمی به شرق برای نمونه به سوی اندونزی و بنگلادش که برای ما هم بازار خوبی بوده است تغییر تمرکز دادیم. اما این امر به طور خودکار اتفاق نمی افتد، ابتدا باید در آن بازارها جا باز کنیم.»

بنا بر گزارش ها، تحریم تجاری عربستان سعودی به بازار عظیم منسوجات ترکیه که بعضی از برندهای بزرگ بین المللی را ارائه می دهد آسیب زده است.این تحریم ها بخشی از رقابت تلخ فزاینده بین ترکیه و عربستان سعودی برای تسلط بر منطقه است.اما با آسیب هایی که اقتصاد ترکیه از همه گیری کووید-۱۹ متحمل شده است، آنکارا و ریاض اکنون از تعهد خود به همکاری برای رفع اختلافات خبر می دهند. headtopics.com

ترکیه و عربستان سعودی در گذشته از روابطی نزدیک سود می بردند و ریاض یکی از سرمایه گذاران عمده در ترکیه بود. آغازی دوباره در روابط ترکیه و عربستان سعودی همچنین می تواند منجر به یک آغاز دوباره در روابط آن کشور با دیگر کشورها از جمله مصر شود.شرکت علی ارن کماکان هزینه های انزوای ترکیه را محاسبه می کند: «مصر برای ما یک ضرر بوده است، اما نگران نیستیم. در سایه تغییر مسائل سیاسی، مصر دوباره به سمت ما بازخواهد گشت.»

در حالی که ترکیه با افزایش ابتلای به کووید-۱۹ دست و پنجه نرم می کند، شرکت هایی مانند ارنسن که به تجارت بین الملل وابستگی دارند سخت چشم انتظار ترمیم روابط آسیب دیده کشورشان هستند. ادامه مطلب: VOA Farsi »

سیل کم‌سابقه در ژنگژو چین؛ در سه روز به اندازه یک سال باران بارید

وقوع سیل کم‌سابقه در شهر ژنگژو در استان هنان چین دستکم ۱۲ کشته برجا گذاشته است. ارتش برای کمک به ناحیه اعزام شده و نیروهای امدادرسان تا کنون ۲۰۰ هزار نفر را از شهر تخلیه کرده‌اند.