ترکیه در صدد پایان دادن به انزوا و تقویت اقتصادی است

12/12/2020 05:28:00 ب.ظ

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

اقتصادی, ترکیه

🔺 ترکیه در صدد پایان دادن به انزوا و تقویت اقتصادی است ⚡️صادرات ترکیه به بازارهای خاورمیانه ، به دلیل تقابل عربستان سعودی و مصر با سیاست خارجی آنکارا با سختی روبرو شده است. اما، ترکیه به دنبال آغازی دوباره در روابط دیپلماتیک اش است.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

Print this pageبخش انگلیسیصدای آمریکا ـ صادرات ترکیه به بازارهای خاورمیانه، به دلیل تقابل فزاینده عربستان سعودی و مصر با آن چه سیاست خارجی خصمانه آنکارا توصیف می شود، با سختی هایی روبرو شده است. اما، ترکیه که اقتصادش از کووید-۱۹ آسیب دیده به دنبال آغازی دوباره در روابط دیپلماتیک اش است.

شرکت های ترکی مانند «اِرنسن»، سازنده دیگ های بخار صنعتی، بهای سنگینی را برای روابط بد آنکارا در سراسر خاورمیانه می پردازند.علی اِرن، مدیرعامل ارنسن، می گوید یافتن راه تجارت در فضای به طور روزافزون خیانت کارانه دیپلماسی بین المللی یکی از نیازها برای بقا است: «ما یک جورهایی از خاورمیانه فاصله گرفتیم. روابط با عربستان سعودی و مصر خوب نیست، پس کمی به شرق برای نمونه به سوی اندونزی و بنگلادش که برای ما هم بازار خوبی بوده است تغییر تمرکز دادیم. اما این امر به طور خودکار اتفاق نمی افتد، ابتدا باید در آن بازارها جا باز کنیم.»

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>