ترکیه به 130 کشور میوه و سبزیجات تازه صادر می‌کند

22/08/1398 03:03 ب.ظ

ترکیه طی 10 ماه گذشته به ارزش 1.5 میلیارد دلار میوه و سبزیجات تازه به 130 کشور صادر کرد. - خبرگزاری آناتولی

ترکیه طی 10 ماه گذشته به ارزش 1.5 میلیارد دلار میوه و سبزیجات تازه به 130 کشور صادر کرد. - خبرگزاری آناتولی بر اساس داده‌های اتحادیه صادرکنندگان شرق دریای سیاه (DKİB)، ترکیه طی بازه زمانی ژانویه تا اکتبر امسال به 130 کشور 2 میلیون و 716 هزار تن میوه و سبزیجات تازه صادر کرد که درآمد ارزی آن 1.5 میلیارد دلار بوده است.

بر این اساس، روسیه با 486 میلیون و 368 هزار و 852 دلار در رتبه اول، آلمان با 190 میلیون و 825 هزار و 675 و عراق با 125 میلیون و 640 هزار و 731 دلار در رده دوم و سوم کشورهایی قرار دارند که ترکیه بیشترین میزان صادرات میوه و سبزیجات تازه را به آنها داشته است.

ادامه مطلب:
aa_persian »

ترکیه در پاسخ به تهدید بروکسل: به حفاری در شرق مدیترانه ادامه می دهیماعضای اتحادیه اروپا پیش از این در اوایل اکتبر بر سر اعمال تحریم های بر ضد آنکارا به دلیل انجام فعالیت های غیرقانونی و حفاری های غیرمجاز در سواحل قبرس به توافق رسیده بودند.

ترکیه: اصل بر سر کار آمدن دولت‌ها از راه دموکراتیک برای ترکیه حائز اهمیت استترکیه: اصل بر سر کار آمدن دولت‌ها از راه دموکراتیک برای ترکیه حائز اهمیت است

بهاره زارع بهاری: پناهندگی سیاسی کشور فیلیپین علیرغم میلم به من تحمیل شدBahar__Bahari Mahrokhbanoo این رژیم توسط همین شیر زنان به پایین کشیده خواهد شد ، نه رضا پهلوی ، مجاهدین و ترامپ . این دختر رفت تو لیست مبارزین . این رژیم داره سوپر لیدر می سازه برای مردم همانند اسماعیل بخشی و سپیده قلیان . براندازم

ابراز نگرانی ترکیه نسبت به تحولات اخیر در بولیوی

رصدخانه ملی ترکیه گذر عطارد از مقابل خورشید را به صورت زنده پخش کردعبور عطارد از مقابل خورشید توسط تلسکوپ های مستقر در مرکز رصدخانه ملی «TÜBİTAK» در شهر آنتالیای ترکیه٬ رصد و به صورت زنده پخش شد. - خبرگزاری آناتولی

ترکیه به دلیل حفاری «غیرمجاز» نفتی در تیررس تحریم اروپا قرار گرفتاعضای اتحادیه اروپا پیش از این در اوایل اکتبر بر سر اعمال تحریم های بر ضد آنکارا به دلیل انجام فعالیت های غیرقانونی و حفاری های غیرمجاز در سواحل قبرس به توافق رسیده بودند.

ترکیه طی 10 ماه گذشته به ارزش 1.5 میلیارد دلار میوه و سبزیجات تازه به 130 کشور صادر کرد.ترابزون/ خبرگزاری آناتولی

بر اساس داده‌های اتحادیه صادرکنندگان شرق دریای سیاه (DKİB)، ترکیه طی بازه زمانی ژانویه تا اکتبر امسال به 130 کشور 2 میلیون و 716 هزار تن میوه و سبزیجات تازه صادر کرد که درآمد ارزی آن 1.5 میلیارد دلار بوده است.

بر این اساس، روسیه با 486 میلیون و 368 هزار و 852 دلار در رتبه اول، آلمان با 190 میلیون و 825 هزار و 675 و عراق با 125 میلیون و 640 هزار و 731 دلار در رده دوم و سوم کشورهایی قرار دارند که ترکیه بیشترین میزان صادرات میوه و سبزیجات تازه را به آنها داشته است.

احمد حمدی گوردوغان، معاون اتحادیه صادرکنندگان شرق دریای سیاه در این رابطه به خبرنگار آناتولی گفت:‌ روسیه همیشه در صدر کشورهایی بوده است که بیشترین میزان میوه و سبزیجات تازه به آن صادر می شود. ما تلاش می کنیم تا صادرات خود را به روسیه افزایش دهیم و بازارهای جدید نیز پیدا کنیم.