ترکیه: بناهای دینی طی عملیات چشمه صلح آسیب ندیدند

01/12/2019 06:45:00 ب.ظ

چشمه‌صلح, پ.ک.ک/ی.پ.گ

ترکیه: بناهای دینی طی عملیات چشمه‌صلح آسیب ندیدند

01.12.2019آنکارا/ محمد بوزتپه/ خبرگزاری آناتولیوزارت دفاع ملی ترکیه طی بیانیه‌ای در سایت رسمی این نهاد اعلام کرد که عملیات چشمه صلح با حساسیت‌های لازم اجرا شده و غیرنظامیان، محیط زیست و بناهای تاریخی، فرهنگی و دینی هیچ آسیبی ندیده اند.این وزارت‌خانه درباره عملیات چشمه صلح ارتش کشور در شمال شرق سوریه همچنین تاکید کرد:

عملیات چشمه صلح مطابق با قوانین بین‌المللی و بر اساس حق ذاتی دفاع مشروع مقرر در ماده 51 منشور سازمان ملل متحد اجرا شد. همچنین در جریان این عملیات حساسیت لازم برای آسیب ندیدن غیرنظامیان، محیط زیست و بناهای تاریخی، فرهنگی و دینی به خرج داده شد.«نیروهای مسلح ترکیه در عملیات چشمه صلح نیز مانند عملیات‌ قبلی، با تجهیزات و روش‌های نظامی پیشرفته صرفا تروریست‌ها، پناهگاه‌ها، انبارهای مهمات و خودروهای متعلق به آنها را شناسایی کرده و هدف قرار دادند. فعالیت‌های سربازان کشور برای خنثی‌سازی مین‌ها، ایجاد منطقه امن و بازگرداندن زندگی به روال عادی خود ادامه دارد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

اعتراض‌های گسترده و سرکوب شدید در ایران؛ شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان دعوت به اعتصاب کرد

صدا و سیمای جمهوری اسلامی می‌گوید در اعتراضات یک هفته گذشته تاکنون و بر اساس آمار غیررسمی دست‌کم ۴۱ نفر جان خود را از دست داده‌اند. ادامه مطلب >>

ترکیه، مهمان ویژه نمایشگاه کتاب تهران انتخاب شد

همگروه های ترکیه در یورو 2020 مشخص شدندتیم ملی فوتبال ترکیه در گروه A مرحله نهایی جام ملت‌های اروپا 2020 با ایتالیا، ولز و سوئیس همگروه شد

یک عضو ایرلندی داعش از ترکیه به کشورش بازگردانده شد

سویلو: تنها ترکیه می‌تواند صلح و ثبات را در منطقه ایجاد کندسویلو: تنها ترکیه می‌تواند صلح و ثبات را در منطقه ایجاد کند

احداث یک مدرسه توسط ترکیه در مانسهره پاکستان

بازداشت پنج عضو گروه تروریستی داعش در ترکیهپنج تن از اتباع خارجی گروه تروریستی داعش توسط نیروهای امنیتی ترکیه دستگیر و روانه زندان شدند. - خبرگزاری آناتولی

وزارت دفاع ملی ترکیه تاکید کرد که عملیات چشمه صلح در شمال شرق سوریه با حساسیت لازم اجرا شده و غیرنظامیان و بناهای دینی هیچ آسیبی ندیده‌اند.اعضای شورای سیاست‌گذاری سی و سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران ترکیه را به عنوان ششمین مهمان ویژه این دوره نمایشگاه انتخاب کرد.30.وزارت کشور ترکیه اعلام کرد یکی ازراعضای ایرلندی گروه تروریستی داعش به کشورش بازگردانده شده است.

01.12.11.2019 آنکارا/ محمد بوزتپه/ خبرگزاری آناتولی وزارت دفاع ملی ترکیه طی بیانیه‌ای در سایت رسمی این نهاد اعلام کرد که عملیات چشمه صلح با حساسیت‌های لازم اجرا شده و غیرنظامیان، محیط زیست و بناهای تاریخی، فرهنگی و دینی هیچ آسیبی ندیده اند. این وزارت‌خانه درباره عملیات چشمه صلح ارتش کشور در شمال شرق سوریه همچنین تاکید کرد: عملیات چشمه صلح مطابق با قوانین بین‌المللی و بر اساس حق ذاتی دفاع مشروع مقرر در ماده 51 منشور سازمان ملل متحد اجرا شد. به گزارش خبرآنلاین پیش از این کشورهای عمان، افغانستان، ایتالیا، روسیه و چین به عنوان «مهمان‌ ویژه» در نمایشگاه بین‎المللی کتاب تهران حضور داشته‌اند. همچنین در جریان این عملیات حساسیت لازم برای آسیب ندیدن غیرنظامیان، محیط زیست و بناهای تاریخی، فرهنگی و دینی به خرج داده شد..

«نیروهای مسلح ترکیه در عملیات چشمه صلح نیز مانند عملیات‌ قبلی، با تجهیزات و روش‌های نظامی پیشرفته صرفا تروریست‌ها، پناهگاه‌ها، انبارهای مهمات و خودروهای متعلق به آنها را شناسایی کرده و هدف قرار دادند. نمایشگاه کتاب تهران در بهار سال 2020 برگزار خواهد شد. فعالیت‌های سربازان کشور برای خنثی‌سازی مین‌ها، ایجاد منطقه امن و بازگرداندن زندگی به روال عادی خود ادامه دارد. حملات تروریست‌های پ.ک.ک/ی.

پ.گ به غیرنظامیان ادامه دارد و مردم سوریه ما به طور وحشیانه به قتل می‌رسند. در حالی که فعالیت‌های ایجاد منطقه امن برای بازگشت امن و داوطلبانه سوری‌ها به کشورشان ادامه دارد، نیروهای مسلح ترکیه به اقدامات این تروریست‌های برای نفوذ و حمله به مناطق مرزی کشور پاسخ لازم در چارچوب حق دفاع مشروع را می‌دهند». .