ترکیه بار دیگر چهار شهردار کرد را برکنار کرد | DW | 13.11.2019

22/08/1398 08:43 ب.ظ

دولت ترکیه چهار شهردار دیگر وابسته به حزب دمکراتیک خلق‌ها را به اتهام ارتباط با 'گروه‌های تروریستی' برکنار کرد. آنکارا پس از موفقیت این حزب در انتخابات محلی فروردین گذشته، بیش از پیش سیاست حذف آن را در پیش گرفته است.

دولت ترکیه چهار شهردار دیگر وابسته به حزب دمکراتیک خلق‌ها را به اتهام ارتباط با"گروه‌های تروریستی" برکنار کرد. آنکارا پس از موفقیت این حزب در انتخابات محلی فروردین گذشته، بیش از پیش سیاست حذف آن را در پیش گرفته است.اعتراض طرفداران حزب دمکراتیک خلق‌ها در روز ۲۵ اکتبر ۲۰۱۹ در دیاربکر به بازداشت یک سیاستمدار محلی

اعتراض طرفداران حزب دمکراتیک خلق‌ها در روز ۲۵ اکتبر ۲۰۱۹ در دیاربکر به بازداشت یک سیاستمدار محلی ترکیه چهار شهردار دیگر کُرد را برکنار کرد. دو تن از این افراد شهرداران دو منطقه از دیاربکر، بزرگترین شهر در جنوب شرقی ترکیه و دو تن دیگر شهرداران مناطقی در استان‌های شرناق و تونج‌ایلی هستند.

به گزارش خبرگزاری دولتی آناتولی، شهرداران برکنارشده از جمله متهم به عضویت در"یک گروه تروریستی" هستند و تحقیقات در مورد آنان به جریان افتاده است.مسئولان دولتی جای برکنارشدگان را خواهند گرفت. پیش‌تر نیز مسئولان دولتی جایگزین ده‌ها شهردار اخراجی دیگر شده بودند.

بدین ترتیب شمار شهرداران برکنارشده‌ای که در انتخابات محلی شهرداری‌ها و شوراها در فروردین‌ماه گذشته برای احراز این سمت انتخاب شده بودند، به ۲۰ نفر افزایش یافته است. در ماه اوت گذشته شهرداران مراکز دیاربکر، ماردین و وان از سمت‌های خود کنار گذاشته شدند. این امر با اعتراضاتی نیز مواجه شد و پلیس تلاش کرد تا اعتراضات را سرکوب کند. headtopics.

ادامه مطلب:
dw_persian »

آمریکا «وضعیت اضطراری» در قبال ایران را یک سال دیگر تمدید کرد

ترامپ وضعیت اضطراری ملی علیه ایران را برای یک سال دیگر تمدید کرد

ترامپ 'وضعیت اضطراری ملی' علیه ایران را یک سال دیگر تمدید کرد | DW | 13.11.2019دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا 'وضعیت اضطراری ملی' درارتباط با ایران را برای یک سال دیگر تمدید کرد. فرمان وضعیت فوق‌العاده ملی در زمان جیمی کارتر و پس از اشغال سفارت آمریکا در تهران در سال ۱۹۷۹میلادی صادر شده است.

حساب جاری ترکیه در ماه سپتامبر مازاد 2 میلیارد و 477 میلیون دلاری را ثبت کردحساب جاری ترکیه در ماه سپتامبر مازاد 2 میلیارد و 477 میلیون دلاری را ثبت کرد

کمیسیون انتخابات افغانستان اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری را بار دیگر به تعویق انداختعبدالعزیز ابراهیمی، سخنگوی کمیسیون انتخابات افغانستان اعلام کرد که نتایج اولیه انتخابات ریاست جمهوری به دلیل بروز مشکلات فنی فردا(پنج‌شنبه) اعلام نمی‌شود.

ترکیه: حملات دو روز اخیر اسرائیل به غزه را شدیدا محکوم می‌کنیموزارت امور خارجه ترکیه: حملات دو روز اخیر اسرائیل به غزه را شدیدا محکوم می‌کنیم وزارت امور خارجه ترکیه: اسرائیل رویکرد تهاجمی و اشغالگرانه خود را که تبدیل به سیاست دولت این کشور شده است، تغییر دهد

دولت ترکیه چهار شهردار دیگر وابسته به حزب دمکراتیک خلق‌ها را به اتهام ارتباط با"گروه‌های تروریستی" برکنار کرد. آنکارا پس از موفقیت این حزب در انتخابات محلی فروردین گذشته، بیش از پیش سیاست حذف آن را در پیش گرفته است.

اعتراض طرفداران حزب دمکراتیک خلق‌ها در روز ۲۵ اکتبر ۲۰۱۹ در دیاربکر به بازداشت یک سیاستمدار محلی

ترکیه چهار شهردار دیگر کُرد را برکنار کرد. دو تن از این افراد شهرداران دو منطقه از دیاربکر، بزرگترین شهر در جنوب شرقی ترکیه و دو تن دیگر شهرداران مناطقی در استان‌های شرناق و تونج‌ایلی هستند.

به گزارش خبرگزاری دولتی آناتولی، شهرداران برکنارشده از جمله متهم به عضویت در"یک گروه تروریستی" هستند و تحقیقات در مورد آنان به جریان افتاده است.مسئولان دولتی جای برکنارشدگان را خواهند گرفت. پیش‌تر نیز مسئولان دولتی جایگزین ده‌ها شهردار اخراجی دیگر شده بودند.

بدین ترتیب شمار شهرداران برکنارشده‌ای که در انتخابات محلی شهرداری‌ها و شوراها در فروردین‌ماه گذشته برای احراز این سمت انتخاب شده بودند، به ۲۰ نفر افزایش یافته است.

در ماه اوت گذشته شهرداران مراکز دیاربکر، ماردین و وان از سمت‌های خود کنار گذاشته شدند. این امر با اعتراضاتی نیز مواجه شد و پلیس تلاش کرد تا اعتراضات را سرکوب کند.

در جریان انتخابات محلی فروردین‌ماه گذشته نمایندگان حزب دمکراتیک خلق‌ها (HDP) توانستند در ده‌ها شهر و روستای عمدتا کردنشین در جنوب شرقی ترکیه صاحب اکثریت آرا شوند. برخی از پیروزی‌های آنها نیز از سوی دولت بی‌اعتبار اعلام شد.

از آن زمان تاکنون دادستانی ترکیه حکم بازداشت بسیاری از سیاستمداران محلی را به اتهام ارتباط با حزب ممنوع‌شده کارگران کردستان (پ‌ک‌ک) و یا"تبلیغات ضددولتی" صادر کرده است.رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه، حزب دمکراتیک خلق‌ها را بازوی سیاسی پ‌ک‌ک می‌داند. این حزب اما ضمن رد هر گونه ارتباطی با پ‌ک‌ک، همواره تأکید می‌کند که به دنبال راهی مسالمت‌آمیز برای حل مناقشه کردها است. این حزب همچنین برکناری نمایندگانش از شهرداری‌ها را به عنوان"ضربه‌ای بر پیکر دمکراسی" محکوم کرده است.

تشدید برخورد با نمایندگان این حزب هم‌زمان با عملیات ترکیه در شمال سوریه صورت می‌گیرد. حزب دمکراتیک خلق‌ها تنها حزبی در پارلمان ترکیه است که با حمله اخیر این کشور به مناطق کردنشین سوریه مخالفت کرده است.