ترکیه هشت برابر ایران به سوریه صادرات دارد!

06/09/1400 01:38:00 ب.ظ

ترکیه هشت برابر ایران به سوریه صادرات دارد! اتاق بازرگانی تهران در جدیدترین گزارش خود به بررسی وضعیت تجارت ایران و ترکیه با سوریه پرداخته که نشان‌دهنده فاصله قابل توجه آمار صادراتی دو کشور است.

اتاق بازرگانی تهران در جدیدترین گزارش خود به بررسی وضعیت تجارت ایران و ترکیه با سوریه پرداخته که نشان دهنده فاصله قابل توجه آمار صادراتی دو کشور است. در مقابل نیز سوریه حدود ۱۹۵ هزار تن کالا به ارزش ۱۷ میلیون دلار به ایران صادر کرده است.

در مقایسه با سال قبل، صادرات ایران به سوریه رشدی ۴۲ درصدی داشته است. هر چند این آمار در مقایسه با عملکرد سال ۱۳۹۸ و پیش از کرونا، تغییر چندانی را نشان نمی‌دهد.

در این مدت، تراز تجاری ایران و سوریه، ۸۹ میلیون دلار به نفع ایران بوده است و این عدد نیز در مقایسه با عملکرد دو سال قبل که تراز مثبت ۸۳ میلیون دلاری ثبت شده بوده، تغییر چندانی نشان نمی‌دهد. متوسط قیمت کالاهای صادراتی ایران به سوریه در سال جاری، ۱۳۳۳ دلار در هر تن بوده که در مقایسه با سال قبل، افزایش ۴۲۲ دلار را نشان می‌دهد. همچنین عمده کالاهای صادراتی ایران به سوریه به کالاهای با ارزش افزوده بالا و کالاهای سرمایه‌ای اختصاص دارد.

جزئیات منتشر شده نشان می‌دهد که اجزا و قطعات توربین‌های بخار، دارو، خمیر غذایی، کنسرو و شیرخشک اصلی‌ترین کالاهای صادراتی ایران به سوریه در هفت ماه سال جاری را تشکیل داده‌اند. بررسی تجارت مشترک ترکیه و سوریه نیز در ۹ ماهه نخست سال جاری میلادی نشان می‌دهد که میزان صادرات ترک‌ها از مرز یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار گذشته و در مقابل سوریه به این کشور ۹۹ میلیون دلار صادرات داشته است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

کنگره آمریکا مهم‌ترین لایحۀ اصلاح قوانین حمل اسلحه در دهه‌های اخیر را تصویب کرد

جو بایدن در پیامی اعلام کرد: «پس از ۲۸ سال انفعال، اعضای دو حزب کنگره گرد هم آمدند تا به درخواست خانواده‌ها در سراسر کشور پاسخ دهند و قانونی را برای رسیدگی به آفت خشونت با سلاح تصویب کنند.» ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

معاون گمرک ایران: قطر نخل‌های صادراتی را به ایران بازگردانددر هفته‌های گذشته تصاویری از انتقال اصله‌های نخل با تریلی از جنوب ایران در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد. پس از آن، هفدهم آبان ماه خبرگزاری ایلنا به نقل از محسن رشید فرخی رئیس انجمن ملی خرما با تأیید صادرات نخل‌ها نوشت روند صادرات همچنان ادامه دارد. مرگ بر قطر کرایه تریلی ها که بردند و دارن برمیگردانند چی میشه؟؟ به عهده کیه؟

پیشنهاد ایران به طالبان برای ورود به معادن افغانستانرئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و افغانستان اعلام کرد که تهران برای ورود به معادن افغانستان به طالبان پیشنهاد داده است. - خبرگزاری آناتولی

فرانسه: به دنبال بازگرداندن ایران و آمریکا به تعهدات برجامی هستیمسخنگوی وزارت خارجه فرانسه عنوان کرد که در رابطه با برجام هدف این کشور، بازگشت دوجانبه ایران و آمریکا به تعهدات برجامی خود می‌باشد.

رقابت 3500 دانش‌آموز برای وورد به مدارس بنیاد معارف ترکیه در افغانستانحدود 3 هزار و 500 دانش‌آموز در افغانستان برای ورود به مدارس بنیاد معارف ترکیه در این کشور با یکدیگر رقابت ‌کردند. - خبرگزاری آناتولی

گمرک ایران: قطر نخل‌های صادراتی ایران را نپذیرفت

تمهیدات ایران برای جلوگیری از ورود جهش جدید کرونا به کشوروزارت بهداشت: *به افرادی که قصد مسافرت به آفریقای جنوبی دارند توصیه می‌کنیم سفر خود را به تاخیر بی‌اندازند *نهایت سختگیری اعمال خواهد شد *ما پرواز مستقیم از این کشورها نداریم *برای ورود فرد غیرایرانی از کشورهای یاد شده به ایران ممانعت ایجاد خواهیم کرد خوب به این تصاویر نگاه کنید همشون سربازان وظیفه ارتش هستند نیروی زمینی ارتش چه معنایی داره؟ اولا میدونن سرباز وظیفه ادم نمیکشه پس بخاطر کمبود نیرو اینارو اوردن تازیاددیده بشن دوما یگان ویژش کم اورده یا لغو دستور میکنه که از ارتش کمک گرفتن .