ترکیه و کردهای سوریه؛ آنچه باید بدانید

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 45 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

خروج غیرمنتظره نیروهای آمریکا از منطقه مرزی ترکیه با شمال شرقی سوریه، پرسش‌هایی را درباره آینده این منطقه مطرح کرده است. با خروج آمریکا، ارتش ترکیه فرصت پیدا می‌کند به کردهای شمال سوریه حمله کنند، نیروهایی که ائتلاف به رهبری آمریکا برای شکست دادن داعش بسیار به آنها متکی بود. این موضوع اهمیت بسیاری دارد و ما برایتان می‌گوییم چرا.

AFP

یک دلیل اصلی دارد: ترکیه بزرگترین گروه شبه نظامی کرد در منطقه یعنی یگان‌های مدافع خلق را وابسته به حزب کارگران کردستان -پ‌ک‌ک- می‌داند که سه دهه است در ترکیه برای خودمختاری تلاش می‌کند. یگان‌های مدافع خلق شاخه نظامی حزب اتحاد دموکراتیک سوریه است و پ‌ک‌ک از سال ١٩٨٤ با دولت ترکیه می‌جنگد و در لیست گرو‌های"تروریستی" آمریکا و اتحادیه اروپا قرار دارد.

دولت ترکیه می‌خواهد یک منطقه حائل امن تا عمق ٣٢ کیلومتری خاک سوریه شکل بگیرد که نیروهای کرد در آن حضور نداشته باشند. ترکیه می‌خواهد در این منطقه یک تا دو میلیون آواره سوری را که به ترکیه رفته‌اند اسکان دهد. دسامبر پارسال دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که نیروهای آمریکایی را از سوریه خارج می کند. وقتی فرماندهان نظامی و متحدان آمریکا از سرنوشت کردها اظهار نگرانی کردند، او گفت اگر ترکیه به کردها حمله کند اقتصاد این کشور را"ویران" خواهد کرد و پیشنهاد منطقه حائل مرزی ٣٢ کیلومتری را داد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ترامپ به ترکیه: اگر به کردها حمله کنید با حکمت بی‌مانندم اقتصادتان را نابود می‌کنمدونالد ترامپ رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا تهدید کرد اگر ترکیه دست به عملیاتی خارج از مرزهای خود KavehGhoreishi حکمت بی مانند 🤣 kurds لال بمیری ترامپ، حرف نزنی میمیری مرد ناحسابی!؟
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

وزارت دفاع ملی ترکیه: ترکیه تنها عضو ناتو است که با گروه تروریستی مبارزه میدانی می‌کندوزارت دفاع ملی ترکیه: ترکیه تنها عضو ناتو است که با گروه تروریستی مبارزه میدانی می‌کند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کاخ سفید: ترکیه به زودی عملیات خود در شمال سوریه را آغاز می‌کندکاخ_سفید بامداد دوشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که ترکیه به‌زودی عملیات از مدت‌ها پیش برنامه‌ریزی شده خود برای حمله به شمال سوریه را پیش می‌برد. مرگ بر السعود به زودی در بقیه حرم امام حسن میسازیم به زودی در کاخ سفید حسینه قمربنی هاشم میزنیم به همین خیالات دلتون خوش کنید مگر ایران مرده باشه که یه احمقی بخواد سرزمین سازی کنه واسه خودش اردوغان به وراثت سلاطین عثمانی دل خوش کرده، چه اینکه سلاطین، در سیاست ، عُرضهِ با یک دست دوتا هندونه نداشتن،اما این می‌خواد بگه من میتونم، هم آدمِ ترامپ شم، هم بازبان شیرجه میرم به
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

'ترکیه چشم داشتی به خاک هیچ کشوری ندارد'
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

نگرانی آمریکا از یورش قریب‌الوقوع ترکیه به مواضع کُردها در شمال سوریهکاخ سفید دوشنبه 7 اکتبر 2019 از یورش قریب‌الوقوع نظامی ترکیه به شمال سوریه به مواضع کردها خبر داده و تركيه ي غاصب سرنوشت سعودي را دارد ترامپ باید با این توافق خجالت بکشد از مردهایی که داعش را نابود کردند، اگر نیروی آنها نبود الان داعش در تمام آمریکا و اروپا در حال کشتن غربیها بود، فقط نگرانه!!؟؟نمیره از نگرانی ......
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

ارائه طرح تمدید مجوز عملیات برون مرزی ارتش ترکیه به پارلمانارائه طرح تمدید مجوز عملیات برون مرزی ارتش ترکیه به پارلمان
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »