ترکیه معاون سفیر فرانسه را احضار کرد

23/02/1401 06:46:00 ب.ظ

وزارت امور خارجه ترکیه، معاون سفیر فرانسه در آنکارا را احضار و مراتب اعتراض به حمله تروریستی دیروز به ساختمان سرکنسولگری کشور در پاریس را ابلاغ کرد. - خبرگزاری آناتولی

وزارت امور خارجه ترکیه، معاون سفیر فرانسه در آنکارا را احضار و مراتب اعتراض به حمله تروریستی دیروز به ساختمان سرکنسولگری کشور در پاریس را ابلاغ کرد. - خبرگزاری آناتولی 13.05.

2022 آنکارا/ خبرگزاری آناتولی وزارت امور خارجه ترکیه در پی حمله مسلحانه تروریستی به سرکنسولگری کشور در پاریس، ماتیلد گرامونت، معاون سفیر فرانسه در آنکارا را احضار کرد. نوزاد اویانیک، معاون امور امنیتی وزارت امور خارجه ترکیه، مراتب اعتراض و نارضایتی از حمله روز گذشته به ساختمان سرکنسولگری ترکیه در پاریس را ابراز کرد.

وی همچنین خاطرنشان کرد که این حمله منفور، سومین حمله به سرکنسولگری ترکیه در پاریس به دلیل عدم اجرای اقدامات قضایی لازم و کارآمد علیه عاملان حملات مشابه در آوریل 2021 و مه 2021 به شمار می‌رود.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

شهودها بدون مفاهیم کور هستند| محمدرضا تاجیک

یک به اقتضای شرایط، و در هنگامۀ رخداد 1401، تکاپو و فعالیت مفهومی، یا رخدادآگاهی از رهگذر تأمل در مفاهیم بنیادین و سویۀ دلالتی و کنشی آنان، برایم موضوعیتی دوباره (و البته متفاوت) یافت. سخت دل‌مشغول یافتن «مفاهیم بنیادینی» (کوزلک، مفاهیم بنیادین را بخش‌های گریزناپذیر و غیرقابل جایگزین از واژگان سیاسی و اجتماعی تعریف می‌کند که تعیین‌کننده هستند و باید از منظر تاریخی مورد مطالعه قرار گیرند) شدم که در فهم شرایط این رخداد نقشی اساسی داشتند. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

فرانسه جانشین سفیر ایران را فراخواندفرانسه جانشین سفیر ایران را فراخواند وزارت امور خارجه فرانسه با انتشار بیانیه‌ای با ادعای این که دو شهروند اروپایی بازداشت شده در ایران، فرانسوی هستند، اعلام کرد جانشین سفیر ایران در پاریس را فراخوانده است.

معاون مطبوعاتی، به شهادت رساندن خبرنگار «الجزیره» را محکوم کرد​معاون مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، اقدام رژیم صهیونیستی در به شهادت رساندن «شیرین ابوعاقله»، خبرنگار فلسطینی شبکه رسانه‌ای «الجزیره» در کرانه باختری را محکوم و این «رفتار سبوعانه» را «نمایانگر وحشت این رژیم غاصب از برافراشتن درفش حقیقت از سوی روزنامه‌نگاران آزاده» دانست.

معاون میراث فرهنگی به مجلس نامه نوشت: انصراف دهیدمعاون میراث فرهنگی سرانجام پس از سه روز از رسانه‌ای شدن طرح تعدادی از نمایندگان مجلس «استفاده بهینه از اشیاء باستانی و گنج‌ها» به این موضوع واکنش نشان داد و گفت: انتظار می‌رود نمایندگان از این طرح انصراف دهند.

سازمان ملل پیش‌نویس قطعنامه‌‌ای برای بررسی دقیق‌تر اوضاع انسانی در اوکراین را تصویب کردپیش‌نویس قطعنامه‌ای برای بررسی دقیق‌تر اوضاع انسانی در اوکراین که رو به وخامت است، توسط شورای جقوق‌بشر سازمان ملل تصویب شد. - خبرگزاری آناتولی

آنکارا اظهارات وزیر خارجه ایران درباره تاثیر سدسازی ترکیه را «غیرعلمی» خواندسخنگوی وزارت امور خارجه ترکیه در پاسخ به اظهارات وزیر خارجه ایران، تاثیر سدسازی این کشور بر رودهای ارس و دجله را بر ایجاد آلودگی‌های ناشی از گرد و غبار رد کرد و آن را ادعایی... این ترکا چرا هر وقت صحبتی به ضررشون می شهای چیزی رو وسط می کشن که خودشون ندارن؟ تورکیه نزدیک به ۱۰۰ کیلو متری مرزهای ایران دو تا سد با رعایت تمام استانداردهای جهانی ساخته. ایران تنها در اطراف دریاچه ارومیه بیش از ۷۰ سد غیر استاندارد بدون رعایت اقلیم منطقه ساخته کدام حکومت جنایتکار و دروغگوست؟!!!.... ریدم تو روح اردوغان پدرسگ

شورای حقوق بشر سازمان ملل قطعنامه تحقیق در مورد کشتار در اوکراین را تصویب کرداین قطعنامه براساس شواهدی که هیئت تحقیق سازمان ملل در مورد شکنجه، تیراندازی مستقیم، خشونت‌های جنسی و سایر موارد تاکنون در این کشور جمع‌آوری کرده تنظیم شده‌است.