ترکیه شهر «رأس‌العین» را اشغال کرد/ تمایل ترامپ برای بقای 200 نظامی در سوریه- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnim

29/07/1398 09:11 ق.ظ

ترکیه شهر «راس العین» را اشغال کرد/ تمایل ترامپ برای بقای ۲۰۰ نظامی در سوریه با وجود اعلام تعلیق حملات ترکیه به شمال سوریه، ارتش ترکیه شهر راس العین در ریف شمالی استان الحسکه را اشغال کرد.

با وجود اعلام تعلیق حملات ترکیه به شمال سوریه، ارتش ترکیه شهر رأس‌العین در حومه شمالی استان الحسکه را اشغال کرد. به نقل از خبرگزاری دولتی سوریه (سانا)، نیروهای ارتش ترکیه و گروهک‌های مسلح حامی آن به تجاوز خود به خاک سوریه ادامه داده شهر رأس‌العین در حومه شمالی استان الحسکه را به‌اشغال خود در آوردند.

این اشغال بعد از حملات هوایی و گلوله‌باران توپخانه‌ای منطقه انجام شد که ویرانی شمار زیادی از خانه‌ها و تأسیسات حیاتی و آوارگی گروه بزرگی از مردم را به‌همراه داشت.

خبرنگار سانا مستقر در حومه الحسکه گفت: "نیروهای اشغالگر ترکیه و مزدوران آنها رأس‌العین را اشغال کردند و ساکنان آن را کوچ دادند. صدها خانواده در طول روزهای گذشته به‌علت شدت گلوله باران و حملات هوایی که باعث ویرانی همه ساختار خدماتی این شهر شده است، آواره شده‌اند".

این اشغالگری با وجود آن صورت می‌گیرد که ارتش ترکیه از دستیابی به توافقی با آمریکا برای تعلیق 120 ساعت تجاوزگری خود علیه شمال و شمال شرق سوریه خبر داده بود. جنگنده‌های ترکیه روز یکشنبه محله‌های مسکونی و ساختار زیربنایی شهر رأس‌العین را به‌شدت گلوله‌باران کردند تا اینکه نیروی زمینی ترکیه آن را به‌اشغال خود در آورد. headtopics.

ادامه مطلب:
Tasnimnews_Fa »

وزیر دفاع ملی ترکیه اتهام استفاده از سلاح شیمیایی را تکذیب کردآکار: ارتش ما یک گرم سلاح_شیمیایی هم ندارد عملیات_چشمه_صلح ترکیه خبرگزاری_آناتولی تل‌ابیض سوریه غیرنظامی وزیر_دفاع_ترکیه anadoluajansi مرگ بر دروغگو، دروغ گو دشمن خداس

دو تروریست پ.ک.ک تسلیم نیروهای امنیتی ترکیه شدند

اردوغان: اجازه نمی‌دهم در ترکیه سیگار الکترونیکی تولید شود، چای بنوشیدرجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه روز یکشنبه اعلام کرد که هرگز اجازه نخواهد داد که در کشورش سیگار الکترونیکی تولید شود. درد بخورن ایشالله وقتی رفتم ترکیه مردم میگفتن اینجا کسی با سیگار بزرگ نمیشه هرکسی سیگار بکشه بزرگترها اونو به عنوان بچه سوسول به حساب میارن به هر دليلي باشه به نفع سلامت جامعه هست اردوغان

حمایت ترکمن‌های عراق از عملیات چشمه صلح ترکیه

نیروهای مورد حمایت ترکیه: کُردها هنوز به‌طور کامل عقب نشینی نکرده‌اندنیروهای دموکراتیک سوریه که رهبری آن‌ها با کُردها است، روز یکشنبه گفتند که تمام رزمندگان خود را از شهر مرزی رأس العين بیرون کشیده‌اند این در حالی است که یوسف حمود سخنگوی ارتش ملی سوریه که مورد حمایت ترکیه است، تصریح کرد: «نیروهای دموکراتیک سوریه هنوز کاملا از رأس العين خارج نشده‌‌اند.»

سومین جشنواره زعفران در کارابوک ترکیه