ترکیه می‌گوید پست دیدبانی در شمال غرب سوریه را جا‌به‌جا نمی‌کند

29/05/1398 09:19 ب.ظ

♦️ ترکیه می‌گوید پست دیدبانی در شمال غرب سوریه را جا‌به‌جا نمی‌کند ⚡️ این پست دیدبانی، یکی از ۱۲ پستی است که ترکیه پس از رسیدن به توافق با ایران و روسیه، برای کاهش درگیری ها در شمال غرب سوریه ایجاد کرد.

در یک سال اخیر اتفاق افتاد؛ افزایش ۵۰۰ درصدی قیمت مسکن در شهرهای اطراف تهرانایسنا در گزارشی پیرامون قیمت مسکن در مناطق اطراف شهر تهران، نوشت که در یک سال اخیر «قیمت مسکن در پردیس حدود ۵۰۰ درصد، در پرند حدود ۲۰۰ درصد، و در هشتگرد ۱۰۰ تا ۱۵۰ درصد» افزایش پیدا کرده است.

ایسنا در گزارشی پیرامون قیمت مسکن در مناطق اطراف شهر تهران، نوشت که در یک سال اخیر «قیمت مسکن در پردیس حدود ۵۰۰ درصد، در پرند حدود ۲۰۰ درصد، و در هشتگرد ۱۰۰ تا ۱۵۰ درصد» افزایش پیدا کرده است. در حال حاضر در پردیس، قیمت خانه «از ۱۵۰ میلیون تا ۶۰۰ میلیون تومان» است. این در حالی است که حدود دو سال پیش این رقم‌ها بین ۶۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان بود.

خرداد ماه سال جاری اعلام شده بود که پس از افزایش قیمت ۱۱۲ درصدی مسکن در اردیبهشت ماه، در ۲۰ روز ابتدایی خرداد ماه خرید و فروش مسکن در تهران ۶۱ درصد و در کل کشور ۳۲ درصد کاهش پیدا کرده بود. ماه گذشته هم وزارت راه و شهرسازی ایران آماری منتشر کرد که نشان می‌داد در فروردین سال ۹۸ نشان می دهد که قیمت مسکن نسبت به بهار سال گذشته بیش از دو برابر رشد داشته است.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

سوریه ترکیه را به تجهیز شورشیان در استان ادلب متهم کرددر حالی که نیروهای دولتی سوریه هر چه بیشتر به شهر خان شیخون نزدیک می‌شوند، سوریه ترکیه را متهم کرده به شورشیان مخالف دولت با ارسال تجهیزات نظامی کمک می‌کند. در همین حال وزارت دفاع ترکیه هم گفته است که حمله هوایی ارتش سوریه به کاروان حامل تجهیزات نظامی در شمال‌غربی سوریه باعث کشته شدن سه غیرنظامی و زخمی شدن دوازده نفر شده است.

کشف آثار باستانی در «شهر گلادیاتور‌ها» در ترکیهبا ادامه حفاری‌های باستان‌شناسی در «شهر گلادیاتور‌ها» در استان بوردور ترکیه آثار تاریخی فراوانی به دست آمده است. - خبرگزاری آناتولی

برخورد پلیس ترکیه با معترضان در دیاربکر در پی برکناری شهردارانپلیس ترکیه در دیاربکر برای متفرق کردن معترضان به برکناری شهردار سه شهر کردنشین از خودروی آب پاش استفاده کرده است. تظاهرکنندگان برای اعتراض به برکناری شهرداران شهرهای دیاربکر، مردین و وان تجمع کرده بودند. اعتراض های مشابهی هم در استانبول و آنکارا برگزار شده که در آنجا هم پلیس بعضی از تظاهرکنندگان را بازداشت کرده است.

ارسال محموله جدید نظامی توسط آمریکا به گروه‌‌های تروریستی در سوریهآمریکا به تروریست‌های پ.ک.ک/ی.پ.ک در سوریه کاروان جدید حامل تجهیزات نظامی ارسال کرده است. - خبرگزاری آناتولی

چین نسبت به احیای داعش در سوریه هشدار دادچین نسبت به احیای داعش در سوریه هشدار داد به تازگی برخی مقام‌های نظامی آمریکا نیز با انتشار گزارشی نسبت به بازگشت داعش هشدار داده و گفته‌اند که حضور صرفا یک نیروی بسیار محدود نظامی در سوریه، به این گروه تروریستی حیاتی دوباره می‌بخشد.

گروگان‌گیری پ.ک.ک/ی.پ.گ در رقه سوریهگروه تروریستی پ.ک.ک/ی.پ.گ 6 شهروند سوری که در بنیادهای وابسته به آمریکا فعالیت می کنند را به بهانه ارتباط با داعش گروگان گرفتند. - خبرگزاری آناتولی

در یک سال اخیر اتفاق افتاد؛ افزایش ۵۰۰ درصدی قیمت مسکن در شهرهای اطراف تهران

قیمت مسکن در برخی از مناطق شهرهای اطراف تهران، پایتخت ایران، در یک سال گذشته تا میزان ۵۰۰ درصد رشد داشته است.

ایسنا در گزارشی پیرامون قیمت مسکن در مناطق اطراف شهر تهران، نوشت که در یک سال اخیر «قیمت مسکن در پردیس حدود ۵۰۰ درصد، در پرند حدود ۲۰۰ درصد، و در هشتگرد ۱۰۰ تا ۱۵۰ درصد» افزایش پیدا کرده است.

همزمان در تهران نیز قیمت خانه در مقایسه با سال ۱۳۹۵ رشدی ۲۱۵ درصدی داشته است. اما میزان تغییرات قیمت مسکن در شهرهای اطراف پایتخت ایران «در مواردی از میانگین رشد قیمت مسکن تهران نیز فراتر رفته» است.

در حال حاضر در پردیس، قیمت خانه «از ۱۵۰ میلیون تا ۶۰۰ میلیون تومان» است. این در حالی است که حدود دو سال پیش این رقم‌ها بین ۶۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان بود.

ایسنا در گزارش خود نوشته است که بالا رفتن قیمت مسکن در این مناطق باعث مهاجرت اقشار مختلف به «شهرهای اقماری» شده است.

خرداد ماه سال جاری اعلام شده بود که پس از افزایش قیمت ۱۱۲ درصدی مسکن در اردیبهشت ماه، در ۲۰ روز ابتدایی خرداد ماه خرید و فروش مسکن در تهران ۶۱ درصد و در کل کشور ۳۲ درصد کاهش پیدا کرده بود.

بانک مرکزی ایران پیشتر اعلام کرده بود که متوسط قیمت یک متر مربع واحد مسکونی در تهران تیرماه امسال به ۱۳ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان رسید که ۹۱.۵ درصد بیش از تیر پارسال است.

ماه گذشته هم وزارت راه و شهرسازی ایران آماری منتشر کرد که نشان می‌داد در فروردین سال ۹۸ نشان می دهد که قیمت مسکن نسبت به بهار سال گذشته بیش از دو برابر رشد داشته است.

براساس این آمار متوسط قیمت هر مترمربع واحد‌های مسکونی در فروردین امسال در مناطق ۲۲ گانه تهران ۱۱ میلیون و ۴۱۱ هزار تومان بود و خرداد ماه به ۱۳ میلیون و ۴۲۵ هزار تومان افزایش یافت.

این در حالی است که در بهار سال گذشته میانگین قیمت هر مترمربع واحد مسکونی ۶ میلیون و ۱۹ هزار تومان بود که مقایسه میانگین قیمت در بهار سال گذشته و بهار امسال حاکی از افزایش ۱۰۷.۹ درصدی قیمت در سه ماه ابتدای سال جاری است.

افزایش قیمت مسکن در اردیبهشت ماه سال جاری باعث شده بود که دستگاه قضایی جمهوری اسلامی دستور دهد سایت‌های اینترنتی قیمت فروش خانه و خودرو را از آگهی‌های خود حذف کنند.

افزایش قیمت مسکن در ایران، صرفا در شهر تهران یا مناطق اطراف آن رخ نداده، بلکه در کل کشور تاثیر گذاشته است. از جمله ماه گذشته احمد صفری نماینده کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی، گفته بود که بالا رفتن قیمت‌ها «چنان برای مردم مشکل ایجاد کرده که دیگر توان اجاره خانه را نیز ندارند تا جایی که تماس‌های بسیاری از سوی همشهریان برای دریافت چادر از هلال احمر و ادامه زندگی با نصب چادر در پارک‌ها با من برقرار شده که این مسئله به مثابه یک مسئله ملی است.»

با تداوم بحران اقتصادی در ایران، افت ارزش پول ملی، رکود شدید در بخش های تولید و خدمات، بالا رفتن نرخ تورم، و از همه مهمتر موارد بی‌شمار فساد مالی، اختلاس، رانت‌خواری، و خاصه‌خرجی در تمامی سطوح حاکمیت در کشور، برخی از سرمایه ها به بخش خرید و فروش مسکن سرازیر شد که افزایش قیمت را در پی داشت.

ایالات متحده بارها فساد مالی نهادینه و غارت دارایی‌های خدادادی ایران توسط وابستگان رژیم حاکم بر این کشور را محکوم کرده و آنها را از جمله عوامل اصلی مشکلات اقتصادی و مالی ایران دانسته است. از جمله چندی پیش مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، در چند توئیت درباره مقام‌های جمهوری اسلامی گفته بود که آنها به جای کمک به مردم درگیر فساد شده‌اند.

برایان هوک، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران، نیز چندی پیش در یک گفت‌و‌گوی اختصاصی با صدای آمریکا با اشاره به اقدامات خطرناک رژیم جمهوری اسلامی در منطقه، گفت: «وقتی شما بخش عمده‌ای از منابع مالی‌تان را صرف این ماجراجویی‌های خشونت آمیز می‌کنید، ایران به یک کشور فقیر تبدیل می‌شود. و این رژیم همچنین پولی که باید خرج مردم خود کند را از آنها دریغ کرده و خرج اسد، حزب‌الله، حماس، و حوثی‌های یمن می کند.»