ترکیه بار دیگر درصدر کشورهای اعطاء کننده کمک‌های بشردوستانه قرار گرفت

05/05/1401 12:48 ب.ظ

ترکیه در سال 2021 نیز بیشترین کمک بشردوستانه را در سطح جهانی با توجه به تولید ناخالص داخلی خود انجام داده است.

بر اساس گزارش موسسه «Development Initiatives» انگلستان که درباره وضعیت «کمک‌های بشردوستانه در سال 2022» در سطح بین المللی منتشر شده، ترکیه با توجه به تولید ناخالص داخلی خود در سال 2021 نیز بیشترین میزان کمک بشردوستانه را در سطح...

بر اساس گزارش موسسه «Development Initiatives» انگلستان که درباره وضعیت «کمک‌های بشردوستانه در سال 2022» در سطح بین المللی منتشر شده، ترکیه با توجه به تولید ناخالص داخلی خود در سال 2021 نیز بیشترین میزان کمک بشردوستانه را در سطح جهانی ارائه کرده است.

بر اساس این گزارش، آمریکا با اعطای کمک 9 میلیارد و 768 میلیون دلاری در صدر کشورهای اعطاء کننده کمک‌های بشردوستانه در سطح جهان قرار دارد و ترکیه نیز از این لحاظ در رتبه دوم ایستاده است. این در حالی است که ترکیه با اعطای 5 میلیارد و 587 میلیون دلار کمک بشردوستانه، بالاترین نسبت اعطای کمک‌های بشردوستانه به تولید ناخالص داخلی در سطح جهان را به خود اختصاص داده است.

ترکیه در سال‌های 2013، 2014 و 2015 رتبه سوم، در سال‌های 2016 و 2020 رتبه دوم و در سال‌های 2017، 2018 و 2019 در رتبه اول نسبت کمک‌های بشردوستانه اعطا شده به تولید ناخالص داخلی را در میان کشورهای جهان قرار گرفته بود. headtopics.

ادامه مطلب:
aa_persian »

شناسایی ۱۱۰۳۵ مبتلای جدید کرونا / ۴۱ تن دیگر جان باختندبنابر اعلام وزارت بهداشت، طی شبانه روز گذشته مبتلایان شناسایی شده و همچنین متاسفانه فوتی‌های ناشی از کرونا در کشور افزایش دوباره داشته؛ به طوری که ۱۱۰۳۵ بیمار جدید شناسایی شدند و ۴۱ بیمار نیز جان خود را از دست دادند.

۳۳ نفر دیگر در ایران بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باختندوزارت بهداشت ایران از جان‌باختن ۳۳ نفر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در ایران طی شبانه روز منتهی به سوم مرداد ماه خبر داد. بگو دیگه واکسن وطنی اب مقطر حتی او سینوفارشو طرف دو دودوزشو پارسال زده بود فوتی داشت از آشناهای ما،جنایتکار هایی که خودشون امریکایی زدن معظم له که ممنوع کرد بود واکسن امریکایی رو

ویروس کرونا بار دیگر ووهان را به تعطیلی کشاند؛ تحقیقات جدید در مورد منشا کووید چه می گویند؟شهر ووهان چین، مبدا پیدایش ویروس کرونا در جهان بیش از دو سال پس از قرنطینه، بار دیگر و به‌دلیل بازگشت بیماری کووید-۱۹ مشمول محدودیت‌های سخت‌گیرانه دولتی شد. این در حالی است که نتیجه دو پژوهش تاکید می‌کند بازار فروش آبزیان و حیوانات وحشی این شهر، کرونا را از جانوران به آدمیزاد منتقل کرده است. به امید پیروزی کرونا کرونا یک فریب و دروغ ساخته چند شرکت و رسانه های مزدور است

محمد بن سلمان برای اولین بار پس از قتل جمال خاشقچی به اروپا سفر کردمحمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی، در اولین سفر اروپایی خود پس از قتل جمال خاشقچی، روزنامه‌نگار سعودی، روز سه‌شنبه وارد یونان شد و آخر این هفته نیز راهی فرانسه می‌شود. اروپا وضعش خرابه کیف پول یادت نره حقوق بشر فقط برای کشورهایکه که به حرف اینها گوش نمی دهند فقط باید اجرا شود برای گاو شیرده ایی مثل عربستان که در یک روز ۷۰ نفر را در خیابان گردن میزند اصلا معنی ندارد

بغداد از شورای امنیت خواست ترکیه را وادار به ترک عراق کنددولت عراق، چهارشنبه 5 مرداد اعلام کرد که این کشور در جلسه شورای امنیت سازمان ملل، خواستار خروج نیروهای ترکیه از خاک خود شد.دولت عراق همچنین بار دیگر نسبت عراق - این خیلی مسخره است که وزارت خارجه عراق چنین درخواستی داده است.وخنده دار است.. قاآنی در بغداد و اربیل چه میکند؟ -چگونه است که تروریسم آخوندهای ایران درسراسر عراق جولان میدهد. - ترکیه و انقلاب_سوریه ، چگونه ازمرزهای خود وامنیت آوارگان وحتی آوارگان عراق،حفاظت کنند؟

نایب قهرمانی وزنه‌برداری جوانان ایران در آسیا/ نوجوانان هفتم شدنایب قهرمانی وزنه‌برداری جوانان ایران در آسیا تیم وزنه‌برداری جوانان ایران نایب قهرمان آسیا شد و تیم نوجوانان در رده هفتم قرار گرفت

ترکیه در سال 2021 نیز بیشترین کمک بشردوستانه را در سطح جهانی با توجه به تولید ناخالص داخلی خود انجام داده است.آنکارا/خبرگزاری آناتولی

بر اساس گزارش موسسه «Development Initiatives» انگلستان که درباره وضعیت «کمک‌های بشردوستانه در سال 2022» در سطح بین المللی منتشر شده، ترکیه با توجه به تولید ناخالص داخلی خود در سال 2021 نیز بیشترین میزان کمک بشردوستانه را در سطح جهانی ارائه کرده است.

بر اساس این گزارش، آمریکا با اعطای کمک 9 میلیارد و 768 میلیون دلاری در صدر کشورهای اعطاء کننده کمک‌های بشردوستانه در سطح جهان قرار دارد و ترکیه نیز از این لحاظ در رتبه دوم ایستاده است.

این در حالی است که ترکیه با اعطای 5 میلیارد و 587 میلیون دلار کمک بشردوستانه، بالاترین نسبت اعطای کمک‌های بشردوستانه به تولید ناخالص داخلی در سطح جهان را به خود اختصاص داده است.

ترکیه در سال‌های 2013، 2014 و 2015 رتبه سوم، در سال‌های 2016 و 2020 رتبه دوم و در سال‌های 2017، 2018 و 2019 در رتبه اول نسبت کمک‌های بشردوستانه اعطا شده به تولید ناخالص داخلی را در میان کشورهای جهان قرار گرفته بود.

ترکیه در سال 2020 نیز به عنوان کشوری که بیشترین کمک بشردوستانه را در مقایسه با تولید ناخالص ملی خود انجام داده، ثبت شد. در این گزارش اعلام شده که کمک‌های بشردوستانه ترکیه به آوارگان سوری که میزبان آنها است، در این رتبه بندی لحاظ نشده است.

یمن، سوریه، فلسطین، افغانستان، اتیوپی و سودان جنوبی کشورهایی هستند که بیشترین کمک‌های بشردوستانه را در سال 2021 دریافت کرده اند.

ازانی توران، مدیر بنیاد دیانت ترکیه در اینباره به خبرنگار آناتولی گفت: از سال 1975 با شعار «تا زمانی که نیکی بر زمین حاکم شود» به نیازمندان کمک رسانی می‌کنیم.

وی افزود: با همکاری هزاران نفر از مقامات و داوطلبان در 149 کشور کمک رسانی می کنیم؛ علاوه بر ایام رمضان و عید قربان در روزهای دیگر نیز به یاری رسانی ادامه می دهیم.

توران اذعان داشت: رمضان امسال با کمک‌های خیرین، 139 میلیون لیر جمع آوری و بین 2 میلیون و 150 هزار نیازمند بسته‌های مواد غذایی، کارت خرید توزیع شده است.

وی با اشاره به کمک‌های ترکیه به نیازمندان سوری گفت: ما برای جنگ زدگان به ویژه در شهرهای ادلب، اعزاز و الباب «خانه های نیکی» ساختیم.

توران با بیان اینکه این بنیاد 785 حلقه چاه آب در 35 کشور جهان حفر و افتتاح کرده و آب سالم را به بیش از 7 میلیون نفرفراهم کرده است، عنوان داشت: امیدواریم در سال جاری بتوانیم شرایط دسترسی به آب سالم برای نیازمندان بیشتری در نقاط مختلف جهان فراهم کنیم.