تروریست آمریکایی: اگر از دولت ایران تبعیت نکنید، حسابت را می‌رسند!

20/11/1400 01:38:00 ب.ظ

داوود_صلاح‌الدین: «من به این نتیجه رسیده‌ام که در سنت سیاسی ایران دو گزینه وجود دارد؛ یا باید موافقت کنی یا حسابت را می‌رسند.» او ۳۱ تیر۱۳۶۰ «علی‌اکبر طباطبایی»، از دیپلمات‌های حکومت پهلوی را ترور کرد. راستی_آزمایی ترورهای_برون‌مرزی

*** «من به این نتیجه رسیده‌ام که در سنت سیاسی ایران دو گزینه وجود دارد؛ یا باید موافقت کنی یا...

*** «من به این نتیجه رسیده‌ام که در سنت سیاسی ایران دو گزینه وجود دارد؛ یا باید موافقت کنی یا حسابت را می‌رسند.» این جمله را «داوود صلاح‌الدین» می‌گوید. او ۳۱ تیر۱۳۶۰ «علی‌اکبر طباطبایی»، از دیپلمات‌های حکومت پهلوی را ترور کرد.

صلاح‌الدین یک شهروند امریکایی بود که در ۱۹ سالگی، پس از آشنایی با دانشجویان حامی ‌«روح‌الله خمینی»، مسلمان شد و نامش را تغییر داد. او پس از انقلاب، با بسته شدن سفارت جمهوری اسلامی، به عنوان محافظ دفتر حافظ منافع جمهوری اسلامی در سفارت الجزایر استخدام شد و در همان سمت بود که پیشنهاد ترور علی‌اکبر طباطبایی را گرفت. لباس پستچی به تن کرد، سوار ماشینش شد و جلوی در خانه طباطبایی سه گلوله به او شلیک کرد و گریخت.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

ایستگاه خبر؛ سه‌شنبه یکم فروردین ۱۴۰۲ برابر با ۲۱ مارس ۲۰۲۳ - BBC Persian

لحظه به لحظه با خبرهای ایستگاه خبر؛ سه‌شنبه یکم فروردین ۱۴۰۲ برابر با ۲۱ مارس ۲۰۲۳ از ایران، افغانستان، جهان، علم و دانش، ورزش، دنیای هنر، سرگرمی و ... ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

سلاخی زنان ایران را متوقف کنید؛ دادخواستی از سازمان ملل متحد

سید حسن نصرالله: آمریکا از جنگ با ایران می‌ترسد/ پاسخ ایران به اسرائیل شدید خواهد بودسید حسن نصرالله در گفت‌وگو با شبکه العالم اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران قدرت منطقه‌ای بزرگی است و نمی‌توان آن را نادیده گرفت و یا به آسانی با آن جنگید. سیبیلش تازه چرب شده ها ترسو از جنگ واهمه دارد ولی اگر مجبور گردد جنون‌آمیز عمل می‌کند. جنگ‌های آمریکا با ژاپن، ویتنام، افغانستان، عراق را دیدید دنبال مجالس عزا و عروسی می‌گردند. وعده ما از سپیده‌دم ۲۲_بهمن با پرچم_سه_رنگ در میدان_آزادی با شعار مطالبات_ملی و اعتراضات_سراسری جنبش_قرمز اتحاد_ملی این بیچاره قرص هاشو سر وقت نمیخوره که انقدر مزخرف میگه

تصاویری از اندونزی؛ تمساحی پس از پنج سال از لاستیک دور گردنش رهایی یافتتمساحی ۵.۲ متری در اندونزی پس از ۵ سال از یک حلقه لاستیک موتور سیکلت که دور گردنش گیر کرده بود، رهایی یافت. تایری بر گردنم افکنده دوست/می‌کشد هر جا که خاطرخواه اوست.

نامزد فرماندهی سِنتکام: این خطر هست که ایران پولِ رفع تحریم را صرف تروریسم کندمایکل کوریلا، نامزد جو بایدن برای فرماندهی سنتکام، تائید کرد در صورت کاهش تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی «این خطر هست» که ایران پول حاصل از این اقدام را در راه «تروریسم» صرف کند. مگه شک داری؟

عربستان در سودای تسخیر بازارهای برق و گاز منطقه/ ایران باید از صفر شروع کند؟یک کارشناس حوزه انرژی گفت: اکنون ما کشوری هستیم که بابت عدم تامین گاز صنایع و پتروشیمی‌ها میلیون‌ها دلار ضرر می ‌کنیم، درحالی که در بازار پرتقاضای گاز برای تامین داخل هم چالش داریم و ممکن است یک تازه وارد مثل عربستان براحتی بتواند به بازارهایی که روزی ما در فکر ورود به آنها بودیم وارد شود. اگر در این عرصه رقابتی همچنان غفلت کنیم، باید دوباره از صفر شروع کنیم تا بازارهایمان را بازگردانیم.

ضعف اقتصادی، معلمان را ناکارآمد و پرخاشگر کرده است/ معلمان چیزی فراتر از قانون نمی‌خواهنددبیرکل سازمان معلمان ایران در گفت‌وگو با ایلنا: ضعف اقتصادی، معلمان را ناکارآمد و پرخاشگر کرده است/ معلمان چیزی فراتر از قانون نمی‌خواهند ''ISRAEL'' is a NUCLEAR SUPERPOWER'' and can ''DESTROY IRAN'' in MINUTES !