ترودو: بازرسان کانادا جنایات جنگی در اوکراین را مستند می‌کنند

22/01/1401 02:29:00 ق.ظ

جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا،گفت که دولت او از انجام تحقیقات برای مستند کردن جنایات جنگی در اوکراین حمایت می‌کند و ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، را مسئول این جنایات می‌داند.

جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا،گفت که دولت او از انجام تحقیقات برای مستند کردن جنایات جنگی در اوکراین حمایت می‌کند و ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، را مسئول این جنایات می‌داند. مکرون و موراویتسکی در حال گفت‌وگو در حاشیه نشست غیررسمی شورای اروپایی در مورد بحران اوکراین، در ۱۷...

مکرون و موراویتسکی در حال گفت‌وگو در حاشیه نشست غیررسمی شورای اروپایی در مورد بحران اوکراین، در ۱۷ فوریه چند روز پیش از آغاز تهاجم روسیه گرچه این صرفاً مکرون نیست که گهگاه با ولادیمیر پوتین ولو بعضاً با لحنی از جدال درباره چگونگی خاتمه‌دادن به حمله نیروهای روسیه به اوکراین تلفنی صحبت می‌کند و کسانی مثل اولاف شولتس و تا حدودی جو بایدن و بوریس جانسون هم کم و بیش تلفنی با پوتین در تماسند، ولی موراویتسکی اخیراً (تنها) به مکرون خرده گرفته که آخر «مگر کسی با جنایتکارانی مثل هیتلر و استالین مذاکره و گفت‌وگو می‌کرد که شما با پوتین حرف می‌زنید. با این‌ها صرفاً باید مقابله و مبارزه کرد».

به باور نخست‌وزیر لهستان پوتین در رأس ماشین جنگی روسیه در اوکراین قرار دارد و او مسئول همه جنایات جنگی و قوم‌کشی است که در اوکراین اتفاق می‌افتد.

ادامه مطلب:
RadioFarda‌|‌راديو فردا »

کنگره آمریکا مهم‌ترین لایحۀ اصلاح قوانین حمل اسلحه در دهه‌های اخیر را تصویب کرد

جو بایدن در پیامی اعلام کرد: «پس از ۲۸ سال انفعال، اعضای دو حزب کنگره گرد هم آمدند تا به درخواست خانواده‌ها در سراسر کشور پاسخ دهند و قانونی را برای رسیدگی به آفت خشونت با سلاح تصویب کنند.» ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

جاستین خفه شو در مورد جنایات در یمن با سلاح و تجهیزات کانادایی نظری نداشت؟ ساکت شو مزدور اینم که فقط منتظره ببینه کی چی میگه تا فورا مث طوطی تکرار کنه! تروک کاناداچراجنایات جنگی ۵۰ ساله اسرائیل رامستندسازی نمیکندآیامسلمانان انسان نیستندیاتنهامسیحیان انسان استند شماحق قضاوت رانداریند اونوقت چرا برای پرواز اوکراینی از این کارها نکردی؟؟؟؟

بهتره که مردم گوش‌ بدن به اين آزاده کارشناس پیر و پارلماني بریتانیايي آقاي جورج گلاوي كه بیشتر سیاستها دركشورش بریتانیا پُخت و پز میشود و نه به باج خوران آمريكايي و اوروپايي ؟ ! !

زلنسکی: حمله روسیه به ایستگاه قطار جنایت جنگی بودولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین، حمله موشکی به یک ایستگاه قطار در شرق این کشور را محکوم کرد و آن را جنایت جنگی دیگری نامید که نیروهای روسیه مرتکب شده‌اند.

گروه واگنر، ارتش پنهان روسیه چیست؟ - BBC News فارسیاطلاعات نظامی بریتانیا می‌گوید ۱۰۰۰ مزدور از شرکت نظامی خصوصی روسی، گروه واگنر، به شرق اوکراین اعزام شده‌اند. این گروه در هشت سال گذشته در اوکراین، سوریه و کشورهای آفریقایی فعال بوده است و بارها به جنایات جنگی و نقض حقوق بشر متهم شده است. پروژه های تروریستی غربی وامریکا برضد اسلام وکشورهای فقیر چگونه است؟؟؟؟؟ وقتی نژاد پرستان آنگلوساکسون که صد سال است از مرگ و تخریب و نفرت فروشی تغذیه می‌کنند، «مدافع حقوق بشر» می‌شوند!

تاثیر حمله روسیه به اوکراین بر زندگی ترک‌های آهیسکاتُرک‌های مسختی «آهیسکا» می‌گویند که آن‌ها نمی‌توانند روزهای سختی پس از حملات روسیه به اوکراین و زندگی در پناهگاه‌ها را فراموش کنند. - خبرگزاری آناتولی

«سالنی در آسمان»؛ ساکنان جاکارتا صرف غذا در ارتفاع ۵۰ متری را تجربه می‌کنندمشتریان این رستوران با جرثقیل تا ارتفاع ۵۰ متری از سطح زمین بالا می‌روند تا صرف غذا در ارتفاع را تجربه کنند. برای سالروز مرگ صادق هدایت

جنگ اوکراین؛ بوریس جانسون در کی‌یف با ولودیمیر زلنسکی دیدار کرددفتر ریاست جمهوری اوکراین بریتانیا را پیشقراول تامین تسلیحاتی اوکراین و نخستین رهبر گروه ۷ معرفی کرده که از زمان آغاز جنگ، به این کشور سفر کرده است. پس دوستی‌شون کسشر بوده دوستا رفتار همو درک می‌کنن مردک مزور منافق جای ایران چقدر خالیه!

آخرین وضعیت میدانی ایرپین در اوکرایندر ادامه گزارش‌ها از اوکراین به شهر ایرپین رفتیم. شهری که به تازگی آزاد شده و نیروهای روسی آنجا را ترک کرده‌اند، هرچند پلی که شهر کی‌یف را به ایرپین وصل می‌کرد کاملاً تخریب شده و جنگ در این منطقه کشته‌ها و زخمی‌های زیادی به جا گذاشت. اوضاع کی‌یف نسبت به روزهای گذشته بهتر شده اما شهرهای ایرپین و بوچا هنوز به صورت صد درصد پاکسازی نشده‌اند.