ترور شهید فخری‎زاده با استفاده از سلاح متعلق به ناتو و فناوری‌های پیشرفته صورت گرفت/ قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها مغایرتی با سیاست‌های کلی نظام ندارد

09/12/2020 08:33:00 ب.ظ

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در نشست خبری خود از ترور شهید فخری‌زاده با استفاده از فناوری های پیشرفته‌ و سلاحی از نوع سلاح‌های ناتو انجام شد.

محسن رضایی, شهید فخری زاده

رضایی در نشست خبری: ترور شهید فخریزاده با استفاده از سلاح متعلق به ناتو و فناوری‌های پیشرفته صورت گرفت/ قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها مغایرتی با سیاست‌های کلی نظام ندارد

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در نشست خبری خود از ترور شهید فخری‌زاده با استفاده از فناوری های پیشرفته‌ و سلاحی از نوع سلاح‌های ناتو انجام شد.

وی افزود: ایشان در ادامه تلاش هایی که برای یافتن عاملان صورت گرفته را تشریح کردند و پیشرفت های خوبی را مطرح کردند. این نکته هم در سخنان مطرح شد که این سلاح هم سلاح ارتش ناتو است. تلاش ها ادامه دارد و ایشان گفتند که در آینده نزدیکی به اطلاع مردم خواهد رسید.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه سیاست‌های کلی تامین اجتماعی اکنون در دستور کار مجمع تشخیص است، اظهار داشت: این سیاست های کلی در ۱۰ بند تنظیم شده و طی دو سال اخیر با همفکری و هم‌اندیشی بیش از ۲۹۰نفر از صاحبنظران و کارشناسان این سیاست‌ها تهیه شده و در جلسات مختلف کمیسیون های دبیرخانه و کمیسیون های اصلی مورد بحث قرار گرفته است. امروز بحث های کلی مربوط به تامین اجتماعی توسط آقای شریعتمداری وزیر تعاون، کار و اموراجتماعی توضیحات خوبی از مساله فقر، بازنشستگی، معلولیت و زنان سرپرست خانوار ارائه شد. همچنین درخصوص بدهی و مطالبات آن بحث شد که عددی نزدیک به ۲۰۰هزار میلیاردتومان بدهی دولت به تامین اجتماعی است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »

‎BBC NEWS فارسی‎ on Instagram‎: '‌‌ این ویدیو از اعتراضات امشب ۴ مهر از منطقه نارمک تهران به دست بی‌بی‌سی رسیده است. معترضان در منطقه نارمک تهران شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر می‌دهند.'‎

‎BBC NEWS فارسی‎ shared a post on Instagram: '‎‌‌ این ویدیو از اعتراضات امشب ۴ مهر از منطقه نارمک تهران به دست بی‌بی‌سی رسیده است. معترضان در منطقه نارمک تهران شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر می‌دهند.‎'. Follow their account to see 66534 posts. ادامه مطلب >>

خوب ببو جان..سلاح ناتو در آب سرد چه غلطی میکنه؟!!

شواهد جدی در مورد نقش رژیم صهیونیستی در ترور شهید فخری زاده وجود داردوزیر دفاع: *شواهد جدی در مورد نقش رژیم صهیونیستی در ترور شهید فخری‌زاده وجود دارد *سکوت در مقابل این اقدام را عامل تکرار آن و ناامنی در جهان می‌دانیم *حق خود را برای پاسخگویی به آن محفوظ می‌دانیم هرکس انتقام فخری زاده را نگیرد خر است .

اقدامات لازم برای دستگیری مقصران ترور شهید فخری زاده در حال انجام استمعاون هماهنگ کننده وزارت دفاع با اشاره به اینکه تمام مقصران و دست اندرکاران ترور شهید فخری زاده شناسایی شده اند، گفت: اقدامات لازم برای دستگیری آنان در حال انجام است. جمع_کنید_کاسه_کوزه_تون اشتباهی یکی دیگه رو نگیرید شکنجش کنید بگه من بودم . حتما نتانیاهو وترامپ و....مقصران هستند

مصاحبه با نویسنده مقاله جویش کرونیکل: ترور فخری زاده کار موساد بود - BBC News فارسیجیک والیس سیمونز نویسنده مقاله به صفحه دو گفت، این ترور یک برنامه بسیار پیشرفته امنیتی اطلاعاتی توسط موساد با به کار نیروهای ایرانی و اسراییلی بوده است. تیم اطلاعاتی ایران رید فقط دقیق ترین و تمیزترین تروری که تو دنیا دیدیم پس اعتراف مى كنند تروريست هستند خدا ازشون انتقام بگيره چون خودشون اولين كشور خاورميانه با سلاح هسته اي هستند و قاتل كودكان فلسطينى

دیدار خانواده شهید محسن فخری زاده با رهبر معظم انقلاب- عکس خبری تسنیم | Tasnimخانواده شهید_فخری_‌زاده عصر امروز با رهبر انقلاب دیدار کردند رهبر معظم انقلاب: علوّ مقامی که خداوند با شهادت به آن بزرگوار عطاء کرد، مزد زحمات و اخلاص کم‌نظیر او بود و این مقام با هیچ‌یک از مقام‌های دنیوی قابل مقایسه نیست از انتقام_سخت گل های به خون افتاده این خاک چه خبر؟ اللهم حفظهم ایت الله عظما خامنه ای Thank you Dr. Fakhrizadeh for serving your nations best interests. Your path in science and innovation will continue.

روانچی: ترور محسن فخری زاده توسط اسرائیل انجام شدمجید تخت روانچی سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد ملل متحد در نشست شورای امنیت در مورد «عدم اشاعه: اجرای قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت» گفت: اجازه نخواهیم داد امنیت و توانمندی دفاعی متعارف‌مان به خطر افتاده، محدود یا تضعیف گردد. سیاست‌های قلدرمآبانه برخی قدرت ها ایران را مرعوب نخواهد کرد تا از وسایل دفاعی مشروع خود دست بر دارد. پس انتقام بگیرید لدفن ! جمع_کنید_کاسه_کوزه_تون خودشون تو کانالشون نحوه ترور را بازسازی کردن،اینها تازه صحبت از سرنخ میکنند... خوب دیگه اسراییل چوب تو ..... کرد . چیکارش میتونید کنید ؟ هیچی

به گزارش خبرنگار ایلنا، محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، عصر امروز در نشست خبری پس از اعلام تسلیت به مناسبت درگذشت آیت‌الله محمد یزدی و اشاره به سوابق وی، در سخنانی گفت: جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام با گزارشی از سردار باقری در رابطه با وضعیت امنیتی کشور و به‌ ویژه توضیحاتی درباره شهادت دانشمند هسته‌ای ایران اسلامی شهید فخری‌زاده برگزار شد.به گزارش ایسنا به نقل از وزارت دفاع، امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح  با ارسال پیامی به وزرای دفاع بیش از ۶۰ کشور جهان، ضمن اشاره به ابتکارات و دستاوردهای شهید دکتر فخری زاده در حوزه های علمی و پژوهشی به ویژه تولید ابزار و تجهیزات مقابله با کرونا، بر کنار گذاشتن رفتارهای  دو گانه در مبارزه با تروریسم دولتی تاکید و خواستار پیوستن جامعه جهانی به محکومیت این حرکت غیر انسانی غیر قانونی و جنایت آمیز شد.به گزارش ایسنا، امیرسرتیپ سعید شعبانیان عصر چهارشنبه ۱۷ دی ماه در حاشیه مراسم چهلمین روز عروج ملکوتی و شهادت شهید فخری زاده دانشمند مقتدر جمهوری اسلامی ایران که در محل عروج و ترور این شهید در شهر آبسرد برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در رابطه با ادامه رسیدگی به پرونده شهید والامقام محسن فخری زاده اکیپی در سطح وزارت دفاع و ستاد کل نیروهای مسلح تشکیل شده است.هیچگاه مقامی رسمی در اسراییل ترور دانشمندان هسته‌ای ایران را تایید نکرده اما این مقاله به صراحت اعلام می‌کند که محسن فخری زاده توسط موساد ترور شده و این کار فاصله زمانی رسیدن به بمب در برنامه هسته ای ایران را از چند ماه به دست کم دو سال و دست بالا پنج سال افزایش داده است.

ایشان توضیح دادند که در ۱۰ سال اخیر بارها سازمان های جاسوسی قصد به شهادت رساندن این شهید عزیز را داشتند و تلاش‌های آن‌ها خنثی می‌شد اما این بار با استفاده از فناوری های پیشرفته‌ای توانستند در جاسازی سلاح تیربار هوشمند که هم لیزری بود و هم با ماهواره کار می‌کرد و همچنین اطلاعات دقیقی که از مسیر حرکت و انحراف از جاده اصلی تهران-آبسرد صورت می‌گرفت و جاسازی دقیق این وانت که پس از نقاط ایستایی موفق به انجام این کار شدند و از آنجا که شکل تیراندازی صداخفه کن بود، وقتی تیرها شلیک می‌شد محافظین و خود شهید و خانواده شهید صدای گلوله را نمی شنیدند، توانستند موفق شوند این حادثه را رقم بزنند. وی افزود: ایشان در ادامه تلاش هایی که برای یافتن عاملان صورت گرفته را تشریح کردند و پیشرفت های خوبی را مطرح کردند. وی با اشاره به اینکه سکوت در مقابل این اقدام را عامل تکرار آن و ناامنی در جهان می دانیم، بر مجازات آمرین و عاملین این جناب  تاکید و اظهار داشت : حق خود را برای پاسخگویی به آن محفوظ می دانیم. این نکته هم در سخنان مطرح شد که این سلاح هم سلاح ارتش ناتو است. معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع درباره خصوصیات شخصی شهید والامقام گفت: از خصوصیات ایشان علاوه بر اینکه دانشمند هسته‌ای برجسته و بزرگ بود انسانی بسیار فرهیخته، عارف بصیر و شب زنده دار بود. تلاش ها ادامه دارد و ایشان گفتند که در آینده نزدیکی به اطلاع مردم خواهد رسید. از این رو جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از قربانیان تروریسم و خشونت، که در طول ۴ دهه گذشته ۱۷ هزار نفر از شهروندان ومقامات عالی کشور را در نتیجه اقدامات تروریستی از دست داده، ضمن محکومیت این اقدامات خواستار پیوستن جامعه جهانی به محکومیت این حرکت غیر انسانی، غیر قانونی و جنایت آمیز که خلاف اصول بنیادین حقوق بشر، حقوق بین الملل و اصول مصرح در منشور ملل متحد است، می باشد. دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه سیاست‌های کلی تامین اجتماعی اکنون در دستور کار مجمع تشخیص است، اظهار داشت: این سیاست های کلی در ۱۰ بند تنظیم شده و طی دو سال اخیر با همفکری و هم‌اندیشی بیش از ۲۹۰نفر از صاحبنظران و کارشناسان این سیاست‌ها تهیه شده و در جلسات مختلف کمیسیون های دبیرخانه و کمیسیون های اصلی مورد بحث قرار گرفته است.

امروز بحث های کلی مربوط به تامین اجتماعی توسط آقای شریعتمداری وزیر تعاون، کار و اموراجتماعی توضیحات خوبی از مساله فقر، بازنشستگی، معلولیت و زنان سرپرست خانوار ارائه شد. همچنین درخصوص بدهی و مطالبات آن بحث شد که عددی نزدیک به ۲۰۰هزار میلیاردتومان بدهی دولت به تامین اجتماعی است. وی افزود: سن بازنشستگی و پیشنهاداتی که دولت، وزیر مربوطه و کمیسیون دبیرخانه در این رابطه مطرح کردند و ۱۱ نفر از آقایان وقت گرفتند که در جلسه بعد نظرات خود را مطرح کنند. این سیاست ها چند تاثیر در زندگی مردم خواهد داشت. نخست اینکه قانون تامین اجتماعی هرسال توسط بودجه کشور دستخوش تغییراتی می شود و این تغییرات هزینه های تامین اجتماعی را بالا می‌برد.

با ابلاغ این سیاست‌ها به قوای مجریه و مقننه، یک ثبات در قانون تامین اجتماعی به وجود می آورد و از اعمال سلیقه جلوگیری خواهد کرد. رضایی ادامه داد: از سوی دیگر این سیاست ها موجب می شوند تا مشکلاتی که در تامین اجتماعی داریم، مانند تامین منابع و برخورداری مردم و دریافتی های گروه هایی مانند بازنشستگان، فقرا، معلولین و زنان سرپرست خانوار متناسب با نیازها باشد و افزایش پیدا کند. این سیاست های کلی باعث می شود که کاهش فقر صورت گیرد. نکته مهمی که مورد بحث قرار گرفت این بود که ما باید ماشین تولید فقر و معلولیت را متوقف کنیم. برای مثال با غربالگری ژنتیکی که امسال شروع شده از معلولیت ۳۰ هزار کودک جلوگیری کرده است، اگر این غربالگری صورت نمی‌گرفت امسال ۳۰هزار کودک دارای معلولیت در بُعد بینایی یا معلولیت های جسمانی دیگری به معلولین کشور اضافه می شد.

غربالگری ژنتیکی خودش یک آملی است برای کاهش معلولیت، این نوع اقدامات باید در کشور به وجود بیاید تا ماشین تولید فقر و معلولیت جدید کاسته شود. وی افزود: بحث های مهمی در این خصوص مطرح است و با جود اینکه ما نظرات کارشناس‌ها را دریافت کرده‌ایم. اما چون احتمالا جلسات ما دو یاسه جلسه دیگر مجمع خواهد بود از همه کارشناسان تقاضا داریم که نظرات خود را در سایت جمع‌سپاری مجمع تشخیص مصلحت نظام«نجم» ارائه کنند و اگر کسی از اساتید دانشگاه‌ها و دانشجویان نظراتی در رابطه با تامین اجتماعی و رفع فقر دارند، چه در بعد تامین منابع تامین اجتماعی و چه در بُعد مقابله با فقر و افزایش رفاع مردم، نظراتی دارند، نظرات خود را به این سایت ارائه کنند و ما ان‌شاءالله در سیاست های کلی تامین اجتماعی این ها را وارد کنیم. رضایی در پاسخ به سوالی پیرامون درنظر گرفتن ضمانت اجرایی برای مصوبات مجمع، گفت: در دور جدید مجمع تشخیص دو تغییر مهم به وجود آمده است یکی تشکیل هیات عالی نظارت است. با تشکیل این هیات هر نوع مقایرتی در تصمیم گیری های مجلس و دولت با سیاست های کلی اعلام می شود و از طریق شورای نگهبان از برنامه هایی که مغایر سیاست‌های کلی هستند جلوگیری خواهد شد.

دوم اینکه مطابق خواست رهبری که فرمودند الزامات اجرایی شدن سیاست‌های کلی را مجمع خدمت ایشان ارائه کند، صورت گرفته است و با تصویب ایشان از این به بعد هر سیاست کلی که ابلاغ می شود دولت و مجلس موظف هستند که ظرف ۶ ماه برنامه عملیاتی شدن آن سیاست‌ها را ارائه کنند که اگر مورد تایید مقام معظم رهبری قرار گیرد، عملی خواهد شد. وی درباره آخرین وضعیت بررسی لوایح چهارگانه FATF ابراز داشت: در این مساله نظر مجلس موثر است به این دلیل که لوایح قبلی را هم مجلس به مجمع فرستاد، منتها دولت آقای روحانی هم از مقام معظم رهبری تقاضا کردند که مجمع تشخیص به بررسی های خود ادامه دهد و هم ما این را در دستور کار داریم تا پاسخ های دولت را درخصوص سوالاتی مجمع دارد بشنویم. آنچه که رهبری ابلاغ کردند این است که مجمع در این رابطه محدودیت زمانی نداشته باشد، لذا بحث های کارشناسی را دولت دنبال می‌کند و نظر مجلس هم برای ما مهم است و منتظر ارائه نظر مجلس هم می‌مانیم. دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام درخصوص دو طرح حمایت از معیشت و اقدام راهبری برای لغو تحریم‌ها و بررسی آن‌ها توسط مجمع بیان داشت: ما در بررسی مصوبه مجلس شورای اسلامی برای متوقف کردن اجرای پروتکل الحاقی مغایرتی با سیاست‌های کلی ندیدیم و به همین دلیل مصوبه‌ای در این رابطه نداشتیم. اکنون این مصوبه میان دولت و مجلس در جریان است چرا که شورای نگهبان هم اشکالی در آن ندیده و تایید کرده است و چون مغایرتی دیده نشد ما وارد بحث در رابطه با این مصوبه نشده‌ایم.

رضایی در پایان در پاسخ به این سوال که در انتخابات آینده ریاست جمهوری کاندیدا می‌شود؟ اظهار داشت: تا ۱۴۰۰ زمان و فرصت زیادی باقی‌مانده ‌است اما من تصور می‌کنم این انتخابات بسیار پرشور باشد. لینک کوتاه .