ترور، آدم‌ربایی و تهدید به قتل فعالان سیاسی عراق توسط شبه‌نظامیان وابسته به ایران

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 86 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 38%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

ترور، آدم‌ربایی و تهدید به قتل فعالان سیاسی عراق توسط شبه‌نظامیان وابسته به ایران العربية

اعتراضات شهرها به ویژه فعالان حاضر در میدان تحریر بغداد و شهرهای جنوبی کشور را سازماندهی می‌کنند، روندی تصاعدی به خود گرفته است.

بسیاری از فعالان از ورزشکارا هنرمندان و شعرا و فعالان رسانه ای توسط افرادی ناشناس کشته می‌شوند. دو روز پیش مشتاق العزاوی قهرمان بدنسازی آسیا که از یک حمله تروریستی جان سالم به در برد قبل از او امجد الدهامات توسط فردی نقابدار مسلح ناشناس ترور شد.اغلب فعالان عراقی مسئولان و متهمان اصلی این قتل‌ها و ترورهای ناجوانمردانه تظاهرکنندگان و فعالان را شبه نظامیان وابسته به ایران می‌دانند.

شبه نظامیان وابسته به ایران با بیرحمی فعالان و وبلاگ نویسان را در تظاهرات در مرکز و جنوب عراق هدف قرار می دهند.دولت عادل عبدالمهدی و مشاوران امنیتی او طی این مدت بسیاری از فعالان سیاسی را با اتهاماتی مانند خرابکاری و آسیب رسانی به اموال عمومی و خصوصی یا تحریک به ضرب و شتم نیروهای امنیتی و دیگر تهمت های ساختگی از قبیل اتهامات جنایی را بازداشت می‌کنند آنها تلاش می‌کنند که با ترور، ربودن یا بازداشت تعدادی از فعالان سیاسی این اعتراضات را سرکوب و خنثی کنند.

پیش از الزیدی یک خانم فعال مدنی به نام «صبا المهدوی» نیز در 2 نوامبر ربوده شد که تاکنون از سرنوشت خبر در دست نیست به گفته شاهدان عینی المهداوی هنگامی که در حال کمک به معترضان زخمی‌شدگان و ارائه خدمات درمانی در میدان تحریر بود توسط افراد مسلح ناشناس ربوده شد ربودن یا ترور به وسیله تک تیراندازان در بغداد به وسیله شبه نظامیان وابسته به سپاه قدس صورت می گیرد.

منابع حقوق بشر عراق می گویند: «26 فعال عراقی از زمان آغاز اعتراضات تاکنون پس از خروج از میدان التحریر ربوده شدند. سه فعال مدنی نیز در بصره و بغداد ترور شدند و همچنین حدود 400 فعال مدنی در بازداشت به سر می برند. به گفته منابع امنیتی عراق این تعداد تقریبی است و ممکن است تعداد بازداشت شدگان بیشتر باشد. از جمله فعالان برجسته‌ای که تاکنون از میدان التحریر بغداد ربوده شدند، سجى محمد، صبا المهداوی،علی هاشم، ضرغام الزيدی وسمير الربيعی هستند که تاکنون هیچ‌کس از آنها اطلاعی ندارد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

صحیح اینه که بگی توسط مزدوران رژیم بچه کش سعودی...

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

روسیه به شهروندانش درباره سفر به عراق هشدار دادوزارت خارجه روسیه شنبه 9 نوامبر 2019 با انتشار بیانیه‌ای به شهروندانش توصیه کرد که از سفر به عراق
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

درخواست اتحادیه آزاد کارگران ایران ازITUC : به برخورد امنیتی با فعالان کارگری اعتراض کنید
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

ادامه اعتراض‌ها و چند کشته در عراق به رغم وعده ‌نخست‌وزیر | DW | 09.11.2019عبدالمهدی وعده 'تغییرات عمیق' در کابینه را داده اما اعتراض‌های گسترده در بغداد و شمار دیگری از شهرهای عراق ادامه دارد. دفتر سیستانی نیز خبر توافق پسرش با قاسم سلیمانی و مقتدی صدر برای حمایت از عبدالمهدی را تکذیب کرد. اگر در عراق مردم و جامعه ی عراقی هوشمندانه سیستانی را محدود بلحاظ عملکردی نمایند و بنوعی پشت به او کنند مشکلاتشان در تلاطم بین نیروهای خودی و غیرخودی بشدت کاهش پیدا خواهد کرد . دوره ایست که مرجعیت باید کمرنگ و کمرنگ تر گردد و جای خود را به نیروهای ملی میهنی بدهند . سیستانی تمام. خوب شما هم آتیش بیار معرکه شده اید. اصلاً به شما چه مربوط؟؟؟!!! عبدالمهدي سوسگ کثیف عراق
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

اگر به عراق ببازیم، بخاطر فدراسیون 'بی‌ در و پیکر' است، نه ویلموتس!جلال طالبی: *اگر به عراق ببازیم، بخاطر فدراسیون 'بی‌ در و پیکر' است، نه ویلموتس! *جمعی کنار هم نشسته‌اند و سرمربی را انتخاب کردند اما به قول خود عمل نمی‌کنند *ویلموتس تاکنون برای دریافت مطالباتش صبر کرده بود اما آنقدر بدقولی کردند که او به اینجا رسید اره اما اگه ببریم بخاطر تاکتیهای مدرررن ویلموتس و زیرکی و هوشیاری سرمربیه😅😅😅😅😅😅😅😅😅
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

شمار قربانیان اعتراضات عراق به 319 نفر رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کاخ سفید: دخالت‌های ایران مانع بازگشت عراق به وضعیت طبیعی‌اش می‌شودپس از پیشنهاد نمایندگی سازمان ملل متحد در عراق به دولت این کشور که شامل اصولی برای تعامل با بحران وضعیت طبیعی برای عراق هرگز بدون حضور ایران برای دفع داعش و سرسپردگان صدام حسین امکان پذیر نبوده است و هم اکنون نیز با عدم حضور ایران در معادلات سیاسی عراق، سعودی ها و آمریکاییها که بر علیه منافع ملی عراق هستند وارد خواهند شد.... امریکا ایا وقت ان نرسیده که دم ج ا را از عراق کوتاه کنی یکی ازسیاست های مهم ایران با هرنوع دولتی حضور پررنگ درعراق خواهد بودعراقی هاطی سال های اخیر مشکلات زیادی برای ایران ایجادکردند مثل صدام داعش ایران برای اینکه دچارصدمه بیشتری ازعراق نشه باید درداخل عراق اوضاع رومدیریت کنه عراقی هابایداین رو درمخ خودشون فرو کنن
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »