ترمیم کابینه بریتانیا؛ تراس به جای راب در راس وزارت خارجه | DW | 15.09.2021

24/06/1400 10:47:00 ب.ظ

نخست وزیر بریتانیا در واکنش به انتقادات افکار عمومی کابینه خود را ترمیم کرد. مهم‌ترین تغییر کابینه بریتانیا جابجایی دومنیک راب، وزیر خارجه بود. راب در ارتباط با خروج بریتانیایی‌ها از کابل مورد انتقاد قرار گرفته بود.

نخست وزیر بریتانیا در واکنش به انتقادات افکار عمومی کابینه خود را ترمیم کرد. مهم‌ترین تغییر کابینه بریتانیا جابجایی دومنیک راب، وزیر خارجه بود. راب در ارتباط با خروج بریتانیایی‌ها از کابل مورد انتقاد قرار گرفته بود. در هفته‌های گذشته برخی از اعضای کابینه دولت جانسون به شدت مورد انتقاد قرار گرفته بود. به دنبال این انتقادات بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا تصمیم گرفت کابینه خود را ترمیم کند.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

رسانه‌های بریتانیا حتی پیش از این تغییرات گمانه‌زنی کرده بودند که دومینیک راب، وزیر امور خارجه پست خود را از دست خواهد داد و این تغییر انجام گرفت. راب اکنون به عنوان معاون نخست وزیر بریتانیا منصوب شده و در وزارت دادگستری به کار خود ادامه خواهد داد. با این وجود این تغییر برای راب"تنزل رتبه و مقام" محسوب می‌شود.

راب پس از تصرف کابل توسط طالبان در افغانستان در مقام وزیر خارجه مورد انتقاد افکار عمومی بریتانیا قرار گرفته بود. در آن زمان راب در تعطیلات بود و به نظر مخالفان بسیار دیر از مرخصی بازگشته است. جانشین راب قرار است لیز تراس شود. خانم تراس پیش از این سمت وزارت تجارت بین‌المللی را بر عهده داشت و با انعقاد موفقیت‌آمیز چندین معامله تجاری بین‌المللی پس از برگزیت توانست شهرت خوبی در میان محافظه‌کاران کسب کند. headtopics.com

وزیر خارجه آلمان چی؟ هیچ الان داره فکر میکنه چطوری بنز و بی ام و و زیمنس به طالبان بفروشه

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : مسابقه زنان برای بزرگ‌ترین شکم باردار؛ عجیب و جالب یا احمقانه و بی‌مورد؟

ویدیوها : زنان باردار در نیکاراگوئه برای بزرگ‌ترین سایز شکم باهم به رقابت پرداختند. ادامه مطلب >>

ترمیم کابینه جانسون؛ لیز تراس جانشین دومینیک راب در مقام وزیر خارجه بریتانیا شددفتر نخست‌وزیر بریتانیا اعلام کرد که ترمیم کابینه در راستای ایجاد «تیمی قوی و متحد» برای رویارویی با چالش‌های پس از همه‌گیری بیماری «کووید ۱۹» صورت گرفته است.

ترمیم کابینه جانسون؛ لیز تراس جانشین دومینیک راب در مقام وزیر خارجه بریتانیا شددفتر نخست‌وزیر بریتانیا اعلام کرد که ترمیم کابینه در راستای ایجاد «تیمی قوی و متحد» برای رویارویی با چالش‌های پس از همه‌گیری بیماری «کووید ۱۹» صورت گرفته است.

انتصاب جدید در وزارت خارجه؛ علی باقری جانشین عباس عراقچی شد | DW | 14.09.2021حسین امیرعبدالهیان در حکمی علی باقری را به عنوان معاون سیاسی وزارت خارجه منصوب کرده است. باقری دستیار سعید جلیلی در مذاکرات هسته‌ای بود و مواضعی سرسختانه را نمایندگی می‌کرد. این یعنی شکست

دستگیری سه ایرانی در میامی به اتهام نقض تحریم‌های آمریکا | DW | 15.09.2021یک پروفسور سابق دانشگاه میامی به همراه همسر و خواهرش دستگیر شدند. آنها متهم هستند که تجهیزات مربوط به توالی ژنتیکی را از کارخانه‌های آمریکایی خریداری کرده و به صورت غیرقانونی به ایران منتقل کرده‌اند. مردک ها پس میگفتین ایران تخریم دارو و تجهیزات پزشکی نیست ؟ فقط بیخود ماله نکشین گفتند تجهیزات پزشکی تحریم نیست پس چی شد؟😂 نکنه دستگاه توالی ژنتیک هم توی موشک و بمب اتم کاربرد داره؟😂

عفو بین‌الملل: حداقل ۷۲ مرگ مشکوک در بازداشت‌گاه‌های ایران در دهه گذشته | DW | 15.09.2021سازمان عفو بین‌الملل گزارشی از مرگ‌های مشکوک در بازداشت‌گاه‌های ایران از دی ۱۳۸۸ تا کنون را منتشر کرده است. بر اساس این گزارش 'دست کم ۷۲ مورد مرگ در ۴۲ زندان و بازداشتگاه در ۱۶ استان ایران' رخ داده است. اینها مشکوک نیستند خودکشانی نام دارند و برایش ده ها حدیث و روایت جعلی!! جمهوری اسلامی اشتباه میکنه تو بازداشتگاه میکشه, باید از المانیا یاد بگیره چطوری ادمو تو تصادف بکشن!!!

هشدار آمریکا: خطر احیای القاعده در افغانستان در دو سال آینده | DW | 15.09.2021سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا درباره تقویت القاعده در افغانستان هشدار دادند. طبق برآورد سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا القاعده می‌تواند ظرف یک تا دو سال آینده ظرفیت خود را بازسازی و آمریکا را از خاک افغانستان تهدید کند. القاعده‌ای وجود نداره، دروغ پراکنی دولت جدید آمریکا و دوستان. نه فقط امریکاییها بلکه همه مردم دنیا قدر ترامپ را می‌دانند الان متوجه شدند