ترس از ابتلای به «کرونا» بیشترین علت تماس با «صدای مشاور»

25/02/1399 06:55 ق.ظ

سازمان بهزیستی: ترس از ابتلای به «کرونا» بیشترین علت تماس با «صدای مشاور» است نگرانی در مورد تداوم شیوع کرونا از دیگر نکاتی است که در تماس با این خط مطرح شده با این وجود به‌تازگی تماس‌ها در حوزه کرونا کاسته شده و به سایر مسائل روانشناختی افزوده شده است

بهزاد وحیدنیا در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه خط ۱۴۸۰ از اسفندماه سال گذشته تا کنون به بیش از ۳۰۰ هزار تماس پاسخ داده‌ است، گفت: در این تعداد تماس نزدیک به ۱۲۲ هزار و ۹۵۵ ساعت مشاوره به متقاضیان ارائه شده است.وی در ادامه ضمن تشریح مهم ترین مشکلات مطرح شده در تماس با این خط اظهار کرد: با این وجود به تازگی از تعداد تماس‌ها در حوزه کرونا کاسته شده و به سایر مسائل روان‌شناختی افزوده شده است.

وی در ادامه ضمن تشریح مهم ترین مشکلات مطرح شده در تماس با این خط اظهار کرد: با این وجود به تازگی از تعداد تماس‌ها در حوزه کرونا کاسته شده و به سایر مسائل روان‌شناختی افزوده شده است. مدیرکل مشاوره و امور روانشناختی سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه با این حال بیشترین تماس‌ها در خصوص ترس از ابتلا و اضطراب ناشی از این موضوع است، تصریح کرد: نگرانی در مورد آینده، تداوم شیوع کرونا و این که اگر قرار باشد کرونا بخشی از زندگی افراد باشد چه طور باید با آن کنار بیایند؟ از دیگر نکاتی است که در تماس با خط صدای مشاور مطرح شده است.

وحید نیا با اشاره به اینکه تعارض در خصوص رعایت نکات بهداشتی، دغدغه‌ها و نگرانی‌ها درحوزه مسائل مالی از دیگر نکاتی است که در تماس با این خط مطرح شده تصریح کرد: وحشت ناشی از مرگ، تماس‌های مربوط به سوگ و تماس‌های پرسنل درمان و خانواده آنها متناسب با دغدغه‌هایشان نیز در تماس با خط صدای مشاور مطرح شده است.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

گاهی تحسین، گاهی ترس؛ برخورد شهروندان در رویاویی با کادر پزشکی و پرستاران

گفت‌وگوی پمپئو با وزیر خارجه سوییس درباره بازگرداندن زندانیان آمریکایی از ایرانگفت‌وگوی پمپئو با وزیر خارجه سوییس درباره بازگرداندن زندانیان آمریکایی از ایران مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در تماسی تلفنی با ایگنازیو کاسیس وزیر امور خارجه سوییس درباره بازگرداندن احتمالی شهروندان آمریکایی که در ایران زندانی هستند گفت‌وگو کرد

گفتگوی تلفنی ترامپ با نخست‌وزیر جدید عراق و اعلام حمایت از دولت اوبنا بر اعلام کاخ سفید «آقای ترامپ در جریان این گفتگو، ضمن تاکید بر حمایت کامل آمریکا از عراق در دوران همه‌گیری ویروس کرونا، خواستار همکاری بیشتر دو کشور برای شکست قطعی داعش شد.»

خارج کردن ترکیه از برنامه اف-35 آمریکا را با مشکل مواجه کرد

برگزاری مراسم احیا از ۱۲ شب تا ۲ بامداد با رعایت حداکثری پروتکل‌هاوزیر بهداشت با اشاره به پروتکل‌های تدوین شده برای برگزاری مراسم لیالی قدر در مساجد، گفت: جلسه‌ای را با همکاران‌مان گذاشتیم و جمع‌بندی تازه‌ای انجام شد تا بتوانیم در شب‌های قدر با رعایت پروتکل‌های حداکثری بتوانیم بین ساعت ۱۲ شب تا ۲ بامداد مراسم احیای شب‌های با عظمت قدر را با حضور مومنان داشته باشیم. منم_شنبه_فهميدم بعد از حرفای رهبری در مورد اماکن مذهبی و مساجد و سپردن اون به دست آدمهای آنچنانی حتم دارن آقایون از هول هلیم به دیگ خواهند افتاد و ملت رو هم به تاک فنا خواهند داد پزشکی سکولار دولت لیبرال وزیر که میگه عزاداری برای اباعبدالله افسردگی می آورد رئیس جمهوری که امام زمان را نقد میکند و روایات را وارونه میگوید انتظاری از این جماعت نیست که با اسلام دوست باشند

'تعاونی شدن پرسپولیس و استقلال' از اسم تا رسم/ اقتصاد سهامداری را با تعاونی یکی نکنید'تعاونی شدن پرسپولیس و استقلال' این را رئیس اتاق تعاون اعلام کرده است، اما به درستی مشخص نیست که چه اتفاقی قرار است بیفتد و ساز‌و‌کار این تصمیم چیست.

بهزاد وحیدنیا در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه خط ۱۴۸۰ از اسفندماه سال گذشته تا کنون به بیش از ۳۰۰ هزار تماس پاسخ داده‌ است، گفت: در این تعداد تماس نزدیک به ۱۲۲ هزار و ۹۵۵ ساعت مشاوره به متقاضیان ارائه شده است.

وی در ادامه ضمن تشریح مهم ترین مشکلات مطرح شده در تماس با این خط اظهار کرد: با این وجود به تازگی از تعداد تماس‌ها در حوزه کرونا کاسته شده و به سایر مسائل روان‌شناختی افزوده شده است.

مدیرکل مشاوره و امور روانشناختی سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه با این حال بیشترین تماس‌ها در خصوص ترس از ابتلا و اضطراب ناشی از این موضوع است، تصریح کرد: نگرانی در مورد آینده، تداوم شیوع کرونا و این که اگر قرار باشد کرونا بخشی از زندگی افراد باشد چه طور باید با آن کنار بیایند؟ از دیگر نکاتی است که در تماس با خط صدای مشاور مطرح شده است.

وحید نیا با اشاره به اینکه تعارض در خصوص رعایت نکات بهداشتی، دغدغه‌ها و نگرانی‌ها درحوزه مسائل مالی از دیگر نکاتی است که در تماس با این خط مطرح شده تصریح کرد: وحشت ناشی از مرگ، تماس‌های مربوط به سوگ و تماس‌های پرسنل درمان و خانواده آنها متناسب با دغدغه‌هایشان نیز در تماس با خط صدای مشاور مطرح شده است.

وی با بیان اینکه مشکلات فرزندان در خانواده‌های آشفته، تک سرپرست و مسائل تربیتی آنها نیز از دیگر نکات مورد توجه در تماس با این خط بوده است، توضیح داد: به نظر می‌رسد خانواده‌های تک نفره تقاضای خدمات تخصصی بیشتری داشته‌اند.

مدیرکل مشاوره و امور روانشناختی سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه مشاوره‌های مربوط به قبل از ازدواج و ارتباطات بین افراد در این شرایط نیز در تماس با این خط مطرح شده است، ادامه داد: نگرانی در مورد سالمندان و افراد در معرض آسیب و مشکلات آنها و مسائل مربوط به تحصیل فرزندان و اختلاف با خانواده ها هم از دیگر موضوعات مطرح شده در این مدت بوده است.