ترس و نگرانی از فردای افغانستان؛ دستکم ۱۰۰ خبرنگار به کابل منتقل شده‌اند

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 52 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

🎥ترس و نگرانی از فردای افغانستان؛ ۱۰۰ خبرنگار به کابل منتقل شده‌اند تا در خانه‌های امن ساکن شوند گزارش محمد عاطف آرین atif_aryan خبرنگار یورونیوز در افغانستان را بخوانید:

**محمد عاطف آرین، خبرنگار یورونیوز در افغانستان این گزارش را در شرایطی برای ما فرستاده که خودش نیز به دلیل مسائل امنیتی ناگزیر از ترک مزار شریف شده است.طالبان ادعا می‌کند ۹۰ درصد از خاک افغانستان را گرفته است. نیروهای دولتی ادعای طالبان را رد می‌کنند.

با خانواده دوستی هم‌کلام می‌شوم که به تازگی به کابل پناه آورده اند. آنها از آنچه در سفرشان از مزار شریف تا کابل گذشته برایم می‌گویند. ولایت بلخ در شمال افغانستان نظر به چند سال قبل در امنیت نسبی به سر می‌برد اما اکنون آرامش از این ولایت رخت بربسته و از ۱۴ ولسوالی، ۹ ولسوالی آن به تصرف طالبان درآمده‌است و ۵ ولسوالی دیگر آن که در دست دولت افغانستان است هم‌چنان در حالت جنگ به سر می‌برد و طالبان برای به‌دست آوردن ولسوالی‌های دیگر در تقلا هستند.با افزایش جنگ و ناامنی در دو ماه اخیر در افغانستان بیش از ۲۰ رسانه انتشارشان را متوقف کرده‌اند.

اما آماری که کمیته مصونیت خبرنگاران افغان به خبرنگار یورونیوز داده‌است، در تناقض با آمار دفتر نی است. صدیق‌الله توحیدی مسوول دادخواهی کمیته مصونیت خبرنگاران افغان به خبرنگار یورونیوز گفته‌است که آن‌ها ۴۰ خبرنگار را به کابل منتقل کرده‌اند: «تنها ما در حدود ۴۰ تن از خبرنگاران را در یکی از محلات امن در خود کابل نگهداری می‌کنیم، با تعداد زیاد دگری هم که در کابل هستند تماس داریم. و در حدود ۹ خبرنگار و کارکن رسانه زن تحت حمایت ما قرار دارد و تعداد این‌ها هر روز زیاد می‌شود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

atif_aryan خاک بر سر فاطیمیمون های بی وطن کثافت که مزدور حکومت کثیف اسلامی و بشار الاسد جنایتکارند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

۱۰ مکان دل‌انگیز اروپا برای گذراندن تعطیلات رمانتیکشاید بسیاری از زوج‌ها تمایل داشته باشند که تابستان امسال، فرزندانشان را به پدربزرگ و مادر بزرگ بسپارند و به دنبال فرصتی رومانتیک برای خود، استراحت و تجدید قوا باشند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

طالبان: کنترل 90 درصد از مرزهای افغانستان را به دست گرفتیمسخنگوی طالبان از کنترل 90 درصد از مرزهای افغانستان به دست این گروه، خبر داد.ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان، پنج‌شنبه، 22 ژوئیه، در گفت‌وگو با خبرگزاری
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

احتمال وقوع طوفان شن در ۱۰ استان/ از تردد غیرضروری خودداری کنیدسازمان هواشناسی نسبت به وزش باد شدید و احتمال وقوع طوفان شن در ۱۰ استان هشدار داد و از مردم خواست از تردد غیرضروری در این استان‌ها خودداری کنند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

آمریکا مواضع طالبان در افغانستان را بمباران کردبا توجه به پیشروی‌های سریع ستیزه‌جویان طالبان در افغانستان با آغاز خروج نیروهای آمریکایی از این کشور، ارتش ایالات متحده چهارشنبه 21 ژوئیه 2021 به وقت محلی آمریکا مواضع طالبان در افغانستان را بمباران کرد .
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

سوریه: اسرائيل به حمص حمله کرده است | DW | 22.07.2021سوریه از حمله هوایی اسرائيل به حمص خبر داده و می‌گوید، پدافند هوایی این کشور موفق به رهگیری و سرنگون کردن اکثر موشک‌های این کشور شده است. زند باد اسد مثل شیر استادگی کردی
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

ژنرال آمریكایی: مراکز نیمی از ولسوالی‌های افغانستان تحت کنترل طالبان استسخنگوی طالبان اعلام کرد که تأمین امنیت فرودگاه کابل، نمایندگی‌های دیپلماتیک و سفارتخانه‌ها به عهده افغان‌ها است و این گروه هر حرکت دیگری را مداخله در امور داخلی کشور می‌داند. حقیقت است بله درست است امریکا خودش اون نیروهای پنجابی از پاکستان انتقال میداد به ولسوالی ها افغانستان
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »