تردید دو باره در باره ایمنی واکسن آسترازنکا | DW | 11.03.2021

22/12/1399 12:09 ق.ظ

تعدادی از کشورهای اروپایی پس از چند مورد از مرگ افراد واکسینه شده با واکسن آسترازنکا، به عنوان یک اقدام پیشگیرانه تزریق آن را متوقف کرده‌اند. همزمان مقامات اروپایی از صدور مجوز برای واکسن جانسون و جانسون خبر دادند.

تعدادی از کشورهای اروپایی پس از چند مورد از مرگ افراد واکسینه شده با واکسن آسترازنکا، به عنوان یک اقدام پیشگیرانه تزریق آن را متوقف کرده‌اند. همزمان مقامات اروپایی از صدور مجوز برای واکسن جانسون و جانسون خبر دادند. تزریق بسته‌های دیگری از این واکسن در استونی، لیتوانی، لوکزامبورگ و لتونی نیز قطع شده است.

۲۲ مورد آمبولی در اروپا طبق گزارش مقامات بهداشت اروپا سری ABV5300 از واکسن آسترازنکا به کشورهای دانمارک، فرانسه، هلند، لهستان، اسپانیا و سوئد تحویل شده بود اما به آلمان از این بسته آسترازنکا واکسنی دریافت نکرده است.

تا کنون چهار واکسن علیه ویروس کرونا در اتحادیه اروپا تأیید شده است. کمیسیون اتحادیه اروپا به دنبال توصیه آژانس دارویی اروپا مجوز استفاده از واکسن جانسون و جانسون را صادر کرده است. به این ترتیب اکنون چهارمین واکسن ضد کرونا از اتحادیه اروپا مجوز دریافت کرده است. بر خلاف واکسن‌های تأیید شده قبلی بیون‌تک فایزر، مودرنا و آسترازنکا، تزریق یک بار واکسن جانسون و جانسون برای محافظت در مقابل ویروس کرونا کافی است. علاوه بر این می‌توان آن را به مدت سه ماه در یخچال با دمای طبیعی نگهداری کرد.

هموارسازی راه ایجاد صدها مرکز واکسیناسیون وظیفه تهیه واکسن استفاده از واحد‌های سیار استفادها از فضاهای بزرگ موجود همراهی سازمان‌های گوناگون تعیین اولویت روند واکسینه‌شدن اطلاع‌رسانی به زبان‌های مختلف

ادامه مطلب:
dw_persian »

drjahanpur شما نمیزنید بفرستید واسه سلبریدیایه ایرانی اینا بزنن اخه واکسن اروپایی دوست دارن 😂😂💩 بلکم اینطوری بمیرن خفه شن راحت شیم 😂😂😂😂

کرونا در ایران؛ ابراز نگرانی مقام بهداشتی از «واکسن گیت» و تبعیض در توزیع واکسن🔺کرونا در ایران؛ ابراز نگرانی مقام بهداشتی از «واکسن گیت» و تبعیض در توزیع واکسن آمار وزارت بهداشت ایران نشان می‌دهد از نهم تا دهم اردیبهشت، ۲۰ هزار و ۷۳۲ بیمار جدید مبتلا به کرونا شناسایی شده است و ۳۹۱ بیمار جان خود از دست دادند. بیشتر بخوانید:

۲۰۰ میلیون واکسن کرونای فیک در جهان/از مسیری که وزارت بهداشت می‌گوید، واکسن بزنیدمدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو با تاکید بر ثبت اطلاعات واکسن‌هایی که وارد کشور شده و تزریق می‌شوند در قسمتی به نام 'داشبورد' در سامانه تی‌تک، گفت: حدود ۲۰۰ میلیون واکسن فیک و تقلبی در دنیا تولید شده و دارد فروخته می‌شود؛ در ایران هم متاسفانه به اسم واکسن کرونا ارقام بسیار بالایی از مردم طلب می‌کنند، توصیه ما این است که مردم فقط از مسیری واکسن را دریافت کنند که وزارت بهداشت اعلام می‌کند.

رونمایی از واکسن «فخرا» توسط جمهوری اسلامی؛ گزارش اسوشیتدپرس از کارزار ناکارآمد واکسیناسیون در ایران▪️خبرگزاری اسوشیتدپرس، رویکرد نامنظم ایران در تولید واکسن داخلی و تلاش‌های جداگانه نهادهای مختلف برای تولید دست‌کم شش واکسن متفاوت را نشان‌دهنده رقابت‌های جناحی گسترده در داخل ایران می‌داند. بیشتر بخوانید:

آلمان استفاده از واکسن آسترازنکا را محدود کرد؛ مرگ یک نفر در فرانسه پس از تزریقانستیتوی پزشکی «پاول ارلیش» که در موضوعات مرتبط با واکسیناسیون به دولت آلمان مشاوره می‌دهد، در حال بررسی ۳۱ گزارشی است که از ایجاد لخته خون در افراد واکسینه شده دریافت کرده است. etedalgara اینو حتما تو اخبار ایران با افتخار اعلام میکنن

واکسن «فایزر-بیون‌تک» پس از ۶ ماه از زمان تزریق همچنان «۹۱ درصد کارایی» داردشرکت «فایزر» همچنین از «کارایی بالای» واکسن تولید شده در برابر گونه‌ای جهش‌یافته از ویروس کرونا که در آفریقای‌جنوبی شیوع یافته خبر داد.