تازه‌های تکنولوژی

تازه‌های تکنولوژی

تردید درباره کارآیی اف ۳۵ و اف ۲۲ | DW | 25.05.2020

هواپیمای اف ۳۵ که از آن به عنوان یکی از پیشرفته‌ترین هواپیماهای آمریکا نام برده می‌شود بتازگی سقوط کرده است این در حالی است که مدتی قبل اف ۲۲ که پیشرفته‌ترین هواپیما نظامی جهان است هم در ایالات متحده سقوط کرده بود.

25/05/2020 03:00:00 ب.ظ

هواپیمای اف ۳۵ که از آن به عنوان یکی از پیشرفته‌ترین هواپیماهای آمریکا نام برده می‌شود بتازگی سقوط کرده است این در حالی است که مدتی قبل اف ۲۲ که پیشرفته‌ترین هواپیما نظامی جهان است هم در ایالات متحده سقوط کرده بود.

هواپیمای اف ۳۵ که از آن به عنوان یکی از پیشرفته‌ترین هواپیماهای آمریکا نام برده می‌شود بتازگی سقوط کرده است این در حالی است که مدتی قبل اف ۲۲ که پیشرفته‌ترین هواپیما نظامی جهان است هم در ایالات متحده سقوط کرده بود.

هر دوهواپیما از نوع  پنهانکار (رادارگریز) هستند و به نسل پنجم هواپیماهای جنگنده تعلق دارند.کشورهای اروپایی ، روسیه و چین هم برنامه‌هایی برای توسعه هواپیماهای پنهانکار نسل پنجم در دست انجام دارند اما دراین زمینه فعلا اف ۲۲ و اف ۳۵ پیشتاز هستند با این وجود به دلیل سقوط‌های اخیر تردیدهایی از توانایی‌های این جنگنده‌های بسیار گران قیمت، مطرح شده است.

ترامپ رسما آمریکا را از سازمان جهانی بهداشت خارج کرد حمله تروریستی در تل‌‌ابیض سوریه 6 کشته به جا گذشت جانی دپ در دادگاه علیه سان: امبر هرد را کتک نمی‌زدم، از او کتک می‌خوردم

اف ۳۵ توانایی رسیدن به سرعت ۱.۶ ماخ را دارد که البته در میان رقبا چندان سرعت بالایی محسوب نمی‌شود با این وجود قدرت رادار، رایانه و پنهانکاری سبب برتری این محصول شده است.هواپیمای جنگنده اف ۲۲درباره رادرا گریز بودن اف ۳۵ مهندسان آلمان در گذشته تردید‌هایی را مطرح کرده بودند .

کارشناسان شرکت تسلیحاتی هنسولت آلمان موفق شده بودند هواپیمای اف ۳۵  را که از آمریکا به طرف برلین پرواز کرده بود چندین بار ردیابی کنند.این هواپیما مسافت ۹ هزار کیلومتری از آریزونای آمریکا تا برلین بدون توقف طی کرده و ۹ بار در آسمان سوخت‌گیری کرده بود.

طبق گزارش مجله آمریکایی دیفنس نیوز  کارشناسان هنسولت مزرعه‌ای را در نزدیکی نمایشگاه بین‌المللی برلین اجاره کردند و پرواز اف-۳۵ را زیر نظر گرفتند. سامانه راداری که توسط کارشناسان این شرکت در یک وسیله نقلیه قرار گرفته بود، توانست هواپیمای اف-۳۵ را در مجموع طی مسافتی۱۵۰ كیلومتری در آسمان ردیابی كند.

فضانوردان فضاپیمای کرو دراگونرابرت بنکن و داگلاس هارلی دو فضانورد آمریکایی هستند که قرار است با سفیه فضایی جدید اسپیس ایکس پس از سال‌ها اعزام انسان از خاک آمریکا به فضا را تجربه کنند. سال‌هاست ناسا اعزام انسان از خاک آمریکا را متوقف کرده است و حالا با کمک اسپیس ایکس و  فضاپیمای کرو دراگون و موشک فالکون ۹ ، دوباره اعزام انسان به فضا از خاک آمریکا آغاز می‌شود.

از سال ۲۰۱۱ و با توقف پروژه شاتل فصایی ناسا اعزام انسان از آمریکا به فضا متوقف شده بود.داگلاس هارلی یکی از فضانواردان فضاپیما اسپیس ایکس است. وی تجربه استفاده از هواگردهای مختلف را در کارنامه خود دارد و حدود ۶۸۳ ساعت را هم در فضا سپری کرده است او فرمانده فضاپیما محسوب می‌شود.

رابرت بنکن دماری مهندسی مکانیک دارد و سال‌ها در نیروی هوایی آمریکا مشغول به کار بوده است اوتجربه هزار و پانصد ساعته پرواز را در کارنامه خود دارد و تا کنون ۷۰۸ ساعت را در فضا سپری کرده است. موتورهای برقی جدیدبا معرفی پیشرانه‌های جدید برقی احتمالا خودروهای برقی در آینده با تحول روبرو خواهند شد. شرکتی با نام اکیپ‌میک موتوری ساخته است که نسبت قدرت به وزن تولیدی آن ۲.۵ برابر موتور برقی تسلا اس است.

سید حسن نصرالله: شکست پروژه آمریکایی از گذرگاه لبنان/ ایران در قبال کشور ما فداکاری می‌کند- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnim لبنان باید ابتکار عمل را خود به دست بگیرد/ هر کشوری بجز رژیم اشغالگر می‌تواند به لبنان کمک کند پرستاری که با نواختن ویولن به بیماران آرامش می‌دهد - BBC News فارسی

موتور الکتریکی این شرکت آمپر نام دارد و با وزنی در حدود ۱۰ کیلوگرم نزدیک ۳۰۰ اسب بخار قدرت تولید می‌کند.موتور خودروهای برقی تسلا رقیب جدیدی پیدا کرده‌اندوزن کم این موتور با وجود قدرت بالا آن سبب کاهش وزن نهایی خودرو و در نهایت کاهش مصرف انرژی می‌شود. موتور تسلا اس با وزنی نزدیک ۳۰ کیلو گرم حدود ۳۶۰ اسب بخار قدرت تولید می‌کند.

حمایت مدیر عامل گوگل از تیم سخت وافزاری پیکسل ناکامی‌های اخیر موبایل‌های پیکسل گوگل، تردیدهایی را درباره توانایی تیم سخت افزاری گوگل مطرح کرده است. با این وجود ساندار پیچای مدیرعامل گوگل از تیم پیکسل حمایت کرده و گفته است گوگل باید روی توسعه سخت افزاری‌اش کار کند.

 این در حالی است که نگرانی‌هایی از حذف پیکسل مطرح شده بود این نگرانی‌ها ریشه در حذف سریع برندهای گوگل در گذشته دارد.مدیر عامل گوگل با اشاره به ادغام با بخش موبایل شرکت اچ تی سی در تیم سخت افزاری گوگل گفته است ما با جدیت کار در زمینه توسعه سخت افزاری را برای موبایل‌های آینده دنبال خواهیم کرد.

گوشی‌های پیکسل گوگلاندازه اقتصاد دیجیتال ایران محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفته است: «مجموع اندازه اقتصاد دیجیتال ایران در حال حاضر ۶.۵ درصد است. ایران در منطقه خاورمیانه ۸۰ میلیون نفر جمعیت دارد که ظرفیت بسیار بزرگی است. کشور ایران با این وصف، مستعد یک جهش بزرگ در حوزه اقتصاد دیجیتال است.»

وی در حالی این سخنان را گفته است که فیلترینگ و ایجاد محدودیت‌های مختلف برای استارت‌آپ‌های ایرانی در داخل از یک سو و  فشار تحریم ومحدویت های جهانی به دلیل فشار ایالات متحده، کار را برای شرکت‌های مختلف فعال در این حوزه در ایران سخت کرده است و بسیاری از شرکت‌های طی دو سال اخیر از میان رفته‌اند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات توضیح داده است : «هم اکنون پنج هزار استارت آپ در سامانه نوآفرین سازمان فناوری اطلاعات ثبت ودر حال فعالیت اقتصادی هستند. این کسب و کارها ضمن ایجاد اشتغال بستر خدمات را در حوزه‌های مختلف برای مردم فراهم می‌کنند. اقتصاد دیجیتال  دارای سه لایه است.

انتصاب قضات زن در کویت برای اولین بار سازمان ملل: بحران کرونا ده‌ها سال پیشرفت جهان را از بین می‌برد | DW | 07.07.2020 ارتباط ویتامین دی و کوید ۱۹؛ غلو و تبلیغ یا واقعیت؟ | DW | 07.07.2020

 لایه اول مربوط به هسته اقتصاد دیجیتال است. این لایه بیشتر به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، فعالیت اپراتورهای مخابراتی و ارتباطی، تولید و صادرات نرم افزار، سخت افزار، تولیدات داخلی و بازرگانی این تولیدات و بخش خدمات حوزه آی.سی. تی ربط پیدا می‌کند.

 لایه دوم (محدود) اقتصاد پلتفرمی و لایه سوم (وسیع) دیجیتالی شدن فرآیندها مثل کشاورزی، بهداشت، انرژی و بسیاری از حوزه‌های دیگر در این لایه قرار می‌گیرند. مجموع اندازه هسته اقتصاد دیجیتال در ایران چهار درصد و لایه دوم و سوم در مجموع ۲.۵ درصد شده است.»

ادامه مطلب: DW فارسی »

مردم همیشه بازیچه دست سیاست مدارها هستن چه امریکا چه اروپا و چه ایران ظاهرا سپاه با کمک چین و یکی دوتا کشور دیگه. اروپای قدرت عظیمی در تکنولوژی سایبری بهم زده خبر ندارین ؟ سپاه ایران ظاهرا سیستم این هواپیما رو هک کرده و اخیر یکی ازاونا روکه در حوالی مرز ایران بوده رو به مدت25 دقیقه تحت کنترل در اوردن ولی ظاهرا پشت پرده معامله کردن بخاطر همین تانکرها رسیدن ونزوئلا

انشاالله امریکا هم سقوط خواهد کرد کلا آمریکا هیچ غلطی نمیکنه شما برعن‌دازا که جای خود دارین اینهم شد عین F_117 که طرح ۲۵ میلیاردی اش پادر هوا شد 😀😁😂 بنظرم جنگنده قاطر خوب. اصلا پرواز نمیکنه که بخواد سقوط کنه از همون رادیو دوچله وله که۲۰سال پیش گوش میدادم مشخص بود شعبه آلمانی ج.ا هستید. جوری که شما تیترمیزنید ج.ا هم نمیزنه. 💩💩💩 تو سر در رسانه‌تون

RezaVaisi سقوط یک هواپیما نشاندهنده ناکارایی ان هواپیما نیست..عوامل مختلفی مقصرند. زنده باد استالین. کارگران جهان مضمحل شوید🇰🇵🇨🇳🇨🇺🇻🇪🇷🇺🛠️ ایت الله فاشیم دویچه ولله همین مطلب رو تو اینستاگرام گذاشته بعد خبر رو از جایی کپی کردن زیرش در مورد فضانوردی نوشتن مثل اینکه دو سطر پایینتر هم‌کپی کردن دیگه قطعه هست دیگه تو این همه فشار کاری چیز خاصی نیست چرا انقد حساسیت نشون میدید. امیدوارم فقط دویچه علتشم بگه ما مهندسین بهزمند شیم از عللش

این هواپیماها در جهان ازاد تحت لوای دموکراسی امریکا سقوط میکنن‌با این حجم از ‌رسانه ها مشخصا صداشون بلند‌میشه. اگر جنگنده های ساخت چینو روسیه سقوط کنن (که میکنند)حکومت به راحتی از نشرش جلوگیری میکنه(مگر اینکه‌ نتونن). این سقوطها طبیعیه(با این تعداد عظیم جنگنده های امریکا) به خاطر همینه که میگیم قاهر بهترین و پیشرفته ترین جنگنده دنیاست

یکی از ماندگارترین تعلیمات مرحوم امام خمینی موسس جمهوری اسلامی ایران این مضمون بود که: اساس کار ابر قدرت ها -عمدتا- بر 'ژست گرفتن' و 'اظهار ابر قدرتی' و 'تشر زدن به کشورهای دیگر'استوار است. ایستادن مقابل ابر قدرت ها و نترسیدن از آنها،پوشالی بودن آنها را بتدریج آشکار می کند! اگه اتفاق تو یه کشوری بود که با شما یا اربابتون زاویه داشت رسواش میکردین از بس تیتر میزدین

الان زامبیا به دویچوله هم حمله می کنن سپاهیا هم می یان جشن می گیرن :)) ینی دویچه فارسی اینقد بی سر و صاحب شده که مزدورای جمهوری اسلامی به راحتی توش فعالیت میکنن و به وضوح توییتهای هدفدار و در راستای ایدئولوژی ملاها میزنن؟ ARDde همه چیزاشون آشغاله کارخونه فقط ایران خودرو شما نیاز به یک هیتلر دیگر دارید براتون دوباره اسلحه های خوب بسازه و دنیا رو به گند بکشید. در ضمن کاسه لیسی ملا ها هم در همان راستا هست؟

خب آمریکا🇺🇸 می تواند از چین🇨🇳 و روسیه🇷🇺 جنگنده وارد کند!😁 این حجم پرواز و مانور و مأموریت خوب تلفات هم داره..هرچند که اف ۳۵ درگیر مشکلاتی بودی که اون هم به خاطر سطح تکنولوژی به کار رفته در ساختش هست Haghaie فقط اف۵ های نهاجا هر چند اونا هم برای همین شیطان بزرگ آمریکاس جنگنده چیه؟! اصلا خود آمریکا داره سقوط میکنه ! برو امشب عروسی بگیر صادراتی

آخرین خبرهای دوشنبه پنجم خرداد ۱۳۹۹ | DW | 25.05.2020آخِی :( روحت شاد این اخری یک فیلم ازش پخش شده بود ک میگفت چرا دیگ یمن بازی نمیدید..من هنوز هم میتونم دیالوگ بخونم یادش همیشه جاودان باد 🌻🌼🌻🌼🌻🌼🍀🌻🍀🌻🍀🌻🍀🌻🍀🌻🍀

آمریکا ورود مسافر از برزیل را ممنوع کرد | DW | 25.05.2020شمار مبتلایان به ویروس کرونا در برزیل ظرف روزهای گذشته افزایش چشمگیری یافت و به دنبال آن آمریکا ورود مسافر از برزیل را متوقف کرد. برزیل بعد از آمریکا جایگاه دوم را در ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در جهان دارد.

طالبان و دولت افغانستان در عید فطر آتش‌بس سه روزه اعلام کردند | DW | 24.05.2020دولت افغانستان و گروه طالبان بر سر آتش‌بس سه روزه به مناسبت فرا رسیدن عید فطر توافق کردند. آمریکا، ناتو از آتش‌بس اعلام شده حمایت کردند و خواستار ادامه آن بعد از ایام عید فطر شدند. Iran این نوع اتش بس فقط مسکن بوده ولاغیر طرف افغانی باید قوی وقاطع عمل کند وگرنه طالبا همیشه ناقص اتش بسها بوده مردم را درمسجد بخاک وخون کشیده .اصلا این طالبان کیست که روسیه به انها سلاح میدهد امریگا پای امضای قرارداد میرودبخصوص ایران وپاکستان کشورهای عربی استراتژن کنارانهاست

هفته ۲۷ بوندس‌لیگا؛ یکه‌تازی بایرن مونیخ و غوغای لایپزیگ | DW | 24.05.2020یکه‌تازی بایرن مونیخ در بوندس‌لیگا با پیروزی بر آینتراخت فرانکفورت ادامه یافت. لایپزیگ با شکست ماینتس به رتبه سوم بازگشت. هرتا برلین، آگسبورگ، دورتموند، برمن و لورکوزن از تیم‌های موفق این هفته بودند. آی دویچه‌وله ما حق پخش مون رو میخوایم ❤️❤️❤️ ❤️ ❤️ ❤ persepolis_TV_broadcasting_right FIFAcom theafcdotcom allforpersepolis

آغاز دادگاه نتانیاهو به اتهام 'فریب، رشوه‌خواری و خیانت در امانت' | DW | 24.05.2020دادگاه رسیدگی به اتهامات بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در اورشلیم (بیت‌المقدس) آغاز شد. هم‌زمان با شروع دادرسی مخالفان و موافقان نتانیاهو دست به تظاهرات زدند. این از جنجالی‌ترین دادگاه‌ها در تاریخ اسرائیل است. وقتش رسيده نتانياهو دوباره برضد جمهوري اسلامي شعارهاي تند ايراد كنه واز موجوديت اسرائيل حرف بزنه تا دادگاه كمي عقب بيوفته دادگاه سوری نتانیاهو،فردی فاسد،جاه طلب و زورگوست که جدای از اینطور اتهامات داخلی،باید بابت قتل،جنایت،آواره کردن و ظلم به مردم مظلوم فلسطین،در دادگاههای جنایت علیه بشریت،محاکمه شود

ابتلا به کرونا در رستوران و مراسم مذهبی در آلمان | DW | 23.05.2020پس از کم‌رنگ شدن محدودیت‌های کرونایی برای رستوران‌ها و عبادتگاه‌های آلمان، مشتریان یک رستوران و جمعی از شرکت‌کنندگان در یک مراسم مذهبی به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند. کارشناسان پیش‌تر در این زمینه هشدار داده بودند. این روحانی بیشرف هم گفت کلا میخواد محدودیت های کرونا رو برداره حالا محدودیت اینه که کارمندان به جای پنج روز چهار روز اداره میرن . Iran بارها گفته شده کرونا اگر تا کنترل میشد ما شاید شاهد کنترل ان بودیم ولی حالا‌درای سنفونی ناهماهنگ جهانی برای باز گشایی به رقابت پرداختند البته سرمایه داران کارخانه داران هم سهم دارند نتیجه چنین خواهد بود اagust