تردید پکن امید مسکو

  • 📰 SharghDaily
  • ⏱ Reading Time:
  • 21 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 12%
  • Publisher: 68%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

«ترديد پكن، اميد مسكو» پوتین و شی جینپینگ كه به دلیل سیاست‌های جنجالی و توسعه‌طلبانه خود علیه اوكراین و تایوان بیش از هر زمان دیگر با غرب دچار تنش شده‌اند، هم‌زمان با افتتاح رسمی باز‌ی‌های المپیك زمستانی پكن، در چین دیدار كردند.

به گزارش روزنامه شرق، نمایش اتحاد رهبران روسیه و چین در اوج تنش‌های دو کشور با غرب؛ ولادیمیر پوتین و شی جینپینگ که به دلیل سیاست‌های جنجالی و توسعه‌طلبانه خود علیه اوکراین و تایوان بیش از هر زمان دیگر با غرب دچار تنش شده‌اند، هم‌زمان با افتتاح رسمی باز‌ی‌های المپیک زمستانی پکن، در پایتخت چین دیدار کردند و از غرب خواستند تا آنچه را «سیاست‌های دوران جنگ سرد» خوانده‌اند، کنار بگذارد.

«بانی گلاسر»، مدیر برنامه آسیا در صندوق مارشال، به فارن‌پالیسی می‌گوید: «با توجه به اینکه ضربه مهلک تحریم‌ها پس از حمله روسیه به اوکراین به حکومت پوتین وارد می‌شود، شی ترجیح می‌دهد در دوراهی چنین انتخابی قرار نگیرد. تردید‌ها و ملاحظات شی ناشی از دو واقعیت است: اولویت‌های سیاست خود چین درباره حاکمیت دولتی و مسائل تجاری. هر جمله‌ای می‌تواند سرمایه‌گذاری‌های چین در اوکراین را به خطر اندازد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 1. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

دیدار بنی‌گانتز از مقر ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا؛ اسرائيل و بحرین پیمان امنیتی امضا کردنددیدار بنی‌گانتز از مقر ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا؛ اسرائيل و بحرین پیمان امنیتی امضا کردند وزارت دفاع اسرائیل اعلام کرد چارچوب تفاهم‌نامه از هر گونه همکاری‌‌های در عرصه‌های اطلاعاتی، نظامی، صنعتی و موارد دیگر پشتیبانی می‌کند. ⬇️ بیشتر بخوانید: سَپاه پاسداران تروریست سَخت بدنبال سَلاح اتمی میباشد و بَقای خود را در قُدرت بازدارنده اتمی میداند در نتیجه توپ در زمین دولت ائتلافی بنت و دولت حزب دموکراتی بایدن میباشد زَمان تهدیدات لَفظی رو ب اَتمام است😏 این تفاهمنامه امنیتی خط قرمز اعلامی ایران بود مثلا!
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

مقامات ترکیه و ارمنستان با هدف ازسرگیری روابط در وین دیدار می‌کنندالکساندر شالنبرگ، وزیر خارجه اتریش، روز پنج‌شنبه گفت که مقامات ترکیه و ارمنستان با هدف ازسرگیری روابط دیپلماتیک دو کشور روز ۵ اسفند در شهر وین نشستی را برگزار خواهند کرد. تلاشی بیهوده! بوی تَعَفُن قتل وُ غارت از سر وُ روی این سیاستمداران فاحشه ی ترک از هزاران کیلو متر روح وُ روان هر انسان آزاده را به درد می آورد. صحبت از رابطه دیپلُماتیک، چه مضحک!
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

آنتونی بلینکن در دیدار با شماری از فعالان میانمار بر حمایت آمریکا از جنبش دموکراسی‌‌خواهی تاکید کردآنتونی بلینکن وزیر خارجه ایالات متحده به شکل مجازی و از طریق ویدئو کنفرانس با شماری از فعالان دموکراسی‌خواه میانمار دیدار کرد و دیدگاه‌های آن‌ها را در مورد بازگشت دموکراسی در این کشور آسیایی را شنید. ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز پنجشنبه ۱۴ بهمن با صدور بیانیه‌ای گفت: «وزیر خارجه... بیچاره میانمار و فعلانش. فردا که به حمایت آمریکا احتیاج داشته باشن، بایدن هم مثل أوباما قیافه 'سیاستمدار بیطرف' به خودش میگیره و میگه 'ما در امور داخلی شما دخالت نمیکنیم'، تا از شلوغ پلوغی ها ماهی بگیره و بتونه F35 های بیشتری رو به کشورهای منطقه صادر کنه. به شما نیازی نداریم.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

چین از درخواست روسیه برای ضمانت‌‌های امنیتی حمایت کرد | DW | 04.02.2022رئيس‌جمهور چین از ولادیمیر پوتین، همتای روسی خود در پکن استقبال و از درخواست او برای دریافت 'ضمانت‌های امنیتی الزام‌آور' حمایت کرد. شی جین‌پینگ گفت، چین در مناقشه روسیه و غرب کنار مسکو خواهد ایستاد. Muhammad Qasim himself doesn't claim to be the Mahdi, But many people are already calling him the Imam Al-Mahdi, merely because his divine dreams are coming true and he has only spoken the truth about his dreams. Watch what this guy had to say
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

موضع واحد روسیه و چین در مخالفت با گسترش مرزهای ناتو در شرق اروپاولادیمیر پوتین و شی جین پینگ، روسای جمهور روسیه و چین روز جمعه در دیداری قبل از مراسم افتتاحیه المپیک زمستانی پکن از غرب خواستند «نگرش ایدئولوژیک دوران جنگ سرد را کنار بگذارد.» تا زمانی که قدرتی وجود دارد که برخواسته از ملت ها و تحت کنترل آن ها نباشد خطری مزمن جهان را تهدید می کند که آزادی خواهان را وا می دارد که با آن مبارزه و مقابله کنند . غرب ایدئولوژی کثیف خودشه میخواهد به نام حقوق بشر به دنیا دیکته کند بهترین سیاست مدار دنیا رهبر چین است واقعا رهبری برازنه اس است کاش آمریکاییها از او درس اخلاق می گرفتند کل دنیا را بی سروصدا زیر چنگ خودش داره مورچه ایی از او ناراحت نیست چین فقیر را به عظمت رساند
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

آغاز پروازهای مستقیم تهران به وان؛ استقبال از مسافران با رقص و موزیکپروازهای مستقیم تهران به شهر وان ترکیه امروز آغاز شد و گردشگران ایرانی در فرودگاه این شهر با رقص و موزیک مورد استقبال قرار گرفتند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »